1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[ndihm]per draivera

Tema tek 'Drivera' e hapur nga artoni17, 26 Gusht 2010.

 1. artoni17

  artoni17 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  deri tash me ka punuar kamera per mrekulli por tani nuk di qka ka dhe nuk po me bon me
  prgramin e kamers e kam, arcsoft webcam companion 3,
  po klikoi ne kamer, kamera hapet por nuk del fotografia nuk dhezet kamera kurse programi po hapet
  si ne figur

  [​IMG]

  aty po thot me kliku connect po klikoi por prap njejt spo ban po ma qet keshtu

  [​IMG]

  pe la kete spo di qa me i ba e kam kqyr kapak ne program opsionet por me duket se jan mir .

  po hi ne control panel < uninstall a program

  [​IMG]

  pastaj po klikoi ne programin e kamers dhe po shkoi uninstall/change

  [​IMG]


  taj repair
  dhe next

  [​IMG]

  po mushet pak pastaj po ma qet kete ku me gjet kete ose qa dmth kjo
  C:\MS-1681\CR620\AP\Arcsoft\WebcamCompanion\3.0.32.1

  [​IMG]

  po klikoi ok spo bon

  [​IMG]


  nese mundeni mem ndihmu ku esht problemi
  nese nuk i kam dhen informacionet e duhura ateher kerkoni do te perpiqem
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,913
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  68
  Problemi duhet te jetë te drajverat e kamerës...

  • 1. Reinstaloja drajverat e kameres...

   Ose

   2. Provo keshtu:
   • Kërko neper webfaqe Warez programin Driver Genius Pro v10.0...
   • Shkarko dhe Instalo atë...
   • Pastaj largo dhe vendose kameren prapë ne kompjuter...
   • Hape Driver Genius dhe skano per drajvera qe mungojnë...
   • Pastaj shiko se a po ti paraqet aty drajverat e kameres, nese po shkarkoja edhe instaloja...
   
 3. artoni17

  artoni17 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  nuk gjet draivera te zerit ;Driver Genius Pro v10.0.0.526 Portable;

  keta draivera i kisha outofdate por si me i fshi keta draivera per me i mar draiverat e ri

  [​IMG]


  a ka naj program qe automatikisht i fshin draiverat e vjeter(out of date) dhe i merr te ritit(up to date)
   
 4. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,913
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  68
  Shiko programin e postuar nga LTH05... Eshte i veqant vetem per drajvera te kamerave...
  Code:
  https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=82&t=4129&start=10
   
 5. artoni17

  artoni17 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  faleminderit shum cybernotic per ndihmen e dhen e downladova driver agent ja bera nje scan dhe ja qova linkun ne pm doartit per draivera sepse ai i kishte zgjidhur problemin e daivera te kameres ne artikullin qe e ceke ti me lart shpresoi se do me ndihmoi edhe mua ja linku
  <a class="postlink" href="http://driveragent.com/0/driveragent_results?hwid=b4eec122884834add878ebf7466871b8&PHPSESSID=41vm2rqs8ajmdueq4la0rbqtt5" onclick="window.open(this.href);return false;">http://driveragent.com/0/driveragent_re ... 4la0rbqtt5</a>
   
 6. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,913
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  68
  Ska gje... Prisni doartin ai sigurisht se do ju dergoj drajverat ne PM pasiqe ka Account ( Llogari ) ne driveragent dhe mundet me ti shkarku drajverat e kameres....
   
 7. artoni17

  artoni17 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  siq duket as ai nuk po mund te me ndihmoi pasi qe kam windows 7 home premium
  kompania e llaptopit tim esht msi sido qoft faleminderit shum qe u mundove mem ndihmu rep +
   
 8. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,913
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  68
  A e provove kete...?
   
 9. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  hmm sa me dije Driveragent nuk Mund ti scanoj shumicen e driverav ne Windows7 kam provuar edhe ne pc personal permes driveragent po nuk mi ka njoft qe jan drivera te pa instalun :).
   
 10. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,913
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  68
  Ky qe i kam sygjeruar nuk eshte skanim me Driveragent mirepo me nje program krejtesisht tjeter... Une e testova vete dhe mi gjeti drajverat e kameres sime...
   
 11. artoni17

  artoni17 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  problemi u zgjedh me nje cd qe me ka ardh kur e kam bler llaptopin mezi e ndreqem me nje shok
  kjo cd paska driver, utilities, manual, faleminderit te gjithve
   
 12. cerrca

  cerrca Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Shoq shko <a class="postlink" href="http://www.ma-config.com" onclick="window.open(this.href);return false;">www.ma-config.com</a> e instalon ni setap ta qet me instalu tana ti jep kejt driverat qa i ki te pa njohur 99%funksionon
   
 13. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  <a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=5MjFzLvMXbY&feature=feedu" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=5MjFzLvM ... ture=feedu</a>
   
 14. N@!M!

  [email protected]!M! Anëtar Aktiv

  Postimet:
  406
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  Prezantohu 1her..
   

Shpërndaje faqen

Loading...