1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihm Per CLICK JACK

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga D3LL4, 11 Mars 2019.

 1. D3LL4

  D3LL4 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje ,
  desha me pyt dikon qe merret me clickjack , pom wyn mema spjegu qysh perdoret edhe qysh funksionon se nuk jom ndijeni per to , edhe ku muj me marr ose me ble njo .
  [clickjack per ata qe sedin osht , kur thish me ni faqe , ti e prek pershembull home ajo tklikon ne reklam edhe ti perfiton prej saj]
   
 2. exploit.al

  exploit.al Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per ta kuptu me thjeshte reklama zhvendoset prej lokacionit ku eshte e fiksuar dhe vendoset pikeresht para kursorit (me zhvendosjen e kursorit zhvendoset edhe reklama, reklama vazhdimisht e ndjek zhvendosjen e mausit). Reklama behet e padukshme kjo eshte arsyeja pse nuk duket kur klikohet. S besoj se eshte problem krijimi i nje scripte clickjack, po se dij se çfare perfitimi ke kur shumica e platformave per reklama mund ta detektojne.
   
 3. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  205
  Pëlqimet:
  45
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nje simple Clickjacking Script qe kom bo un esh shum kom bo shum lek me te veq fute ne site tend edhe instalohet vet ti kap ads vet
  Code:
  <!DOCTYPE html>
  <html>
  <head>
    <style>
      body{
        width: 100vh;
        height: 100vh;
      }
    </style>
  </head>
  <body>
    <script>
      const body = document.querySelector("body");
      let clicked = false;
     
      body.addEventListener("click",(e)=>{
        window.location = "https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ"
      })
     
      </script>
  </body>
  </html>
  
   
 4. D3LL4

  D3LL4 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  podu me bo per adsense amo pom duhet veq 5 minuta me lon pershembull me bo ni lajm edhe veq 5 minutat e par mu ngul njerzt tani me hek se me lon mashum ta bojn adsense disabled.
   
 5. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  337
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  38
  nuk e gjen leht ate qe kerkon eshte i rrall dhe duhet te pagush shume
   
 6. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  337
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  38
  a duhet te ndryshome gje ketu?
   
 7. exploit.al

  exploit.al Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nese ne nje periudhe 100% te vizitoreve klikojne ne ads perderisa ne periudhen tjeter 0% te vizitoreve klikojne ne ads, nuk te duket e dyshimte? Shume lehte e realizueshme po prap shume lehte e detektueshme. Si opsion me i mire eshte kontrollimi i rastesishem i clickjack, psh shfaqja e reklames ne 75% te vizitoreve perderisa ekzekutimi i clickjack ne 25% te perdoruesve.

  Nese prap kthehemi ne parimin baze se gjate ekzekutimit te clickjack reklama gjithmone e ndjek kursorin, atehere reklama gjithmone vjen ne poziten e njejte dhe klikimi ndodh ne te njejten pozite, edhe kjo eshte lehte e detektueshme.
  Prandaj s'po them se ehste e pamundur ne disa platforma, vetem se nuk do te sygjeroja te vazhdosh me adsense.
   
 8. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,546
  Pëlqimet:
  149
  Pikë nga trofetë:
  93
  Merr ban o vllai pser rrezikon kot
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Po dojn me u bo ma te menqur se Google prandaj jemi mbrapa shum ne , nuk fitohet leku per 1 dite qysh dojn shqiptart.
   
  getrich pëlqen postimin.
 10. D3LL4

  D3LL4 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  une i di rreziqet o djem , po une deshta me dit ku me marr , se une views ne dit ikom 700K qe i boj prej 10 VPS me Auto Refresh Qdo 1 Sekond , Click Jack Me Ndodh Veq 200 Klika Ne Ditje Nuk Du Ma Shum , krejt qka mduhet prej juve osht mem kallzu ku me marr clickjack , se qajo script qe eka qu aj ma nalt o Lame ska lidhje Me Clickjack.
   
 11. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  53
  Edhe mendon se Google nuk do ta detektoj kete qe ben me vps ?? LOOL ket e kam provuar para shum viteve , 2 dit para se te me leshohej pagesa morra ban per kete arsye.
   
 12. pumma

  pumma Anëtar Aktiv

  Postimet:
  479
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mos tento do te kesh fitim 1 apo 2 muaj eventualisht por shum shpejte do te hetoj google dhe do ta fus ban :)
   
 13. thealessio

  thealessio Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  Mos u lodh kot, nuk del dot me i zgjuar se Google , direkt e ke ban. Funksiononte njehere e nje kohe por tani e ke direkt ban ne fillim ose maksimumi diten qe pret pagesen nga adsense. Me mire nise me dicka te ndershme duke fituar nga pak si fillim por me pune dhe vullnet mund te arrish ne perfitime shume te kenaqeshme.
   
 14. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,546
  Pëlqimet:
  149
  Pikë nga trofetë:
  93
  700K traffik `sa lek merr ne muaj payment o lali . kur je n hall per 200 klika ?
   
 15. D3LL4

  D3LL4 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  qe 9 muaj une proovoj kete metod dhe pagesa marr qdo muj ka 300-400 dhe skom pas problem , viewsat nuk jon kurgjo 100 milion ndit mi pas ska problem se google e din qe edhe refresh me bo nihet views puna osht te klikmet ne reklama qaty osht krejt puna qe merr banned.
   
 16. D3LL4

  D3LL4 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  bab ajo osht 700k trafik amo i boj vet me 10 vps , viewsat ne adsense nuk vlejn kurgja , puna osht klikmet ne reklama.
   

Shpërndaje faqen

Loading...