1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ndihm per bloggerin pse nuk me pranohet ne adsense

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Limmy89, 5 Janar 2018.

1. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Vlla ky esgt bloggeri: www.intechnology.ml ✔ , shife dhe me thuaj a ja vlen. E kam hapur pardje dhe postoj gjera te krijuara vet rreth applikacioneve, tricke e gjera te tjera. Shpresoj te jem ne rregull me kushtet qe kerkon.

2. eby

eby Anëtar Aktiv

Postimet:
    252
    Pëlqimet:
    109
    Pikë nga trofetë:
    53
    Perse Domain free? Hiq dore nga keto domain .tk .ml. gq .ga. Mos apliko me domain free ne ads. Se shpejti fatkeqesisht do te bllokohet. Ke nje limit vizitoresh me domain free, sapo te maresh x vizita do te bllokohet. Bli nje domain .com .net ke oferta sa te duash dhe me 1$. Host nuk te duhet ne blogger. Template ke sa te duash free per blogger

3. AVM Digital

AVM Digital Anëtar Aktiv

Postimet:
    456
    Pëlqimet:
    207
    Pikë nga trofetë:
    53
    @besiank per pjesen e hostimit te ndihmoj une kurse per domain blije nje se une i kam fut per aplikim te gjitha deh skam as1 free

4. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Nuk dija te perdor panelin tek domain .com me 1 host edhe e kalova tek .ml

5. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Si mundem te kontaktoj?

6. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Para disa ditesh kontaktova me staffin e adsense, pasi me keshilluan per disa gjera gabim qe kisha ne website. E pyeta nese ka problem neqofse ne website fus domain .ml, .tk, .cf ose 1 tjt free. Ato tha ska prb ne nuk shofim domain por postimet e krijuara vet, dhe jo te vjedhura.

7. eby

eby Anëtar Aktiv

Postimet:
    252
    Pëlqimet:
    109
    Pikë nga trofetë:
    53
    @besiank nuk te thash qe ka problem domain free per ads. Problemi qendron se ky domain do te bllokohet nqs ti ke fluks vizitash do te kerkoj ta blesh. Te flas nga eksperienca, kam pasur dikur livesport.ml dhe .tk brenda nje dite ne champions arrita te kisha 10k vizita, dhe direkt u bllokua. Hosti nuk te duhet ne blogger. Nuk ka host me te mire se sa blogspot.com. Domain lidhet direkt mjafton te shikosh nje tutorial ne youtube

Poshnjari pëlqen postimin.
  8. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Do ja blej shum shpejt pershkak se jan mbyllur bankat edhe skam mundesi si ta bej pagesen. se kam dhe disa prb me karten e bankes. Si mundem tjem nkontakt me ty vlla? Ke fb ose nr telefoni?

9. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    391
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    53
    UPDATE i ri 2020 , spata kohe me perkthy ne shqip besoj ju kryejne pune keto hapa per pranim adsense

STEP 1 : You should have a top-level domain such as .com, .co, .org, .in and so on. Never use Free domains like .tk and stop using .blogspot.com as it may take you months to get approval for adsense in the domain of .blogspot.com.

STEP 2 : Choose any niche of your choosing that does not breach Google’s adsense policies such as trying to avoid copyrighted content and pronographic content.

STEP 3 : You have to post 20 items , each with 1000 Words or more in length. Do not copy any of the content from other Google-ranked sites and try to be as original and unique as possible.

STEP 4 : Now create pages such as privacy policy , contact us, etc.

STEP 5 : Add your website to Google WebMaster and index all of your links manually in just 5 minutes to get them indexed.

1. It’s a manual review, not an algorithmic review.
    The most important thing to realize is that an actual Google employee will be visiting your site, clicking around, and reading your content.

It’s not a robot that just crawls around your site to check if it’s all outlined in their list of requirements.

2. Make sure you have enough pages
    A site can be rejected for a lot of reasons. But when you do all right and are still not accepted, that’s usually the reason.

Several people were dismissed with 50 + pages from my interactions with others, and some people were welcomed with 10.

Here, these items are not set in stone.

The overall quality of the site is more important than the number of pages.

Poshnjari pëlqen postimin.
  10. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Shum faleminderit vlla. A mund te me tregosh sa dit duhet te jet aktiv domaini para se ta nis per aplikim? Un kam bloggspot me dat 14 bej gati 1 jav. A ta nis direkt apo te pres akoma? Dhe sa tpres? Ky esht blogu im https://intechnologys.blogspot.com

11. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    391
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    53
    Vlla se fundmi pi janar 2020 e te knej i ka shtrengu extrem rreth aprovimit adsense , gjate 2019 pa domain premium vetem me blogspot me 15 postime pa kurfar problemi me aprovonte kurse gjate muajve 2020 as me .com as me blogspot skam pas ende sukses , e ndiqi keto hapa e besoj qe te aprovon, sa i perket vjetersise se domainit me sa kam ndegjue 6 muaj kerkon me qene old domain a vlen me teper per vendet si india apo edhe tek ne sjam i sigurt

12. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po neqofse e krijok me wordpress? Sbesoj qe kerkojn vjetersi, vtm 20 postime me kualitet tmir

13. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Duhet 20 postime me 3000+ words , e konfirmova tashi

14. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,328
    Pëlqimet:
    784
    Pikë nga trofetë:
    343
    3000+? Po keta dashkan roman jo artikull.

15. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    391
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    53
    Me aplikue kur dush mundesh edhe me 5 postime ka 500 + por qellimi eshte me tu pranue, 3,000+ teper eshte pa pas naj copyright aty zbesoj veq nese i ke shkru vet haha

16. Poshnjari

Postimet:
    2,328
    Pëlqimet:
    784
    Pikë nga trofetë:
    343
    Per tu pranu them dhe un

17. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    391
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    53
    Po flas ne baze te ekperiences me adsense nuk i kam shiku +300 , +500 apo me teper , 10 deri 15 postime i merrja nga ndonje faqe i perktheja ne shqip , pastaj nga fillimi i shkruaja vet dmth sikur kuptimin me jav nxjerr ku dilte nje postim i plote pa copyright i pastert . Spo me kujtohen kan qene disa website free ku i verifikoja per plagjiature secilin postim ku 98% dilte i pastert... ku edhe finishi ishte e pamundur te mos pranohej ... pak mund por ndryshe problem eshte ....

18. Poshnjari

Postimet:
    2,328
    Pëlqimet:
    784
    Pikë nga trofetë:
    343
    Me nje faqe i kisha postuar mbi 20 artikuj unik dhe perseri nuk u pranua. E bera aq here sa me nxorri mesazhin se per nja 1 muaj nuk mund te aplikoja me. Prita dhe aplikova perseri. Por përsëri e njejta gje derisa u bllokua perseri.
    U mundova shume here dhe si perfundim e lash se nuk po ia vlente.

albani99 pëlqen postimin.
  19. besiank

besiank Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Neqofse me del 100% unique domethen qe esht ne rregull me copyright e kto tjerat. Sepse i kam marr me 1liber shqiptar dhe i kam perkthy ne anglisht? Kur bera testimin e web mfillim mdoli 92% unique dhe 8 demtues. I rregullova disa tekste edhe me shkovi 100% unique?

20. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    391
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    53
    Disa po veprojne edhe keshtu po bejne postimet ne gjuhe tjera jo english me lehte po i pranon pastaj pas aprovimit kthejn prap english ,, pajtohem me Poshnjarin se teper teper problem gati te pamundur me tu aprovu dite sodit webi

Shpërndaje faqen

Loading...