1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ndihm Ne Informatik

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D3LL4, 11 Shtator 2019.

 1. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje
  Pom Duhen Kto Pergjigje Nese Ka Mundesi Dikush Memi Dergu.
   
 2. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  337
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
 3. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  1. qka eshte sistemi operativ
  2. si quhet sistemi me i ri i microsoft
  3. sa edicione i ka sistemi me i ri i microsoft
  4. shkruani 3 veqori karakteristike te sistemit te ri microsoft
  5. Shkruani ne nje tabel se cilin version e keni te instaluar ne kompjuter dhe te shokeve tuaj
  6. cilat informata do te i u duhen ne rast se instaloni nje sistem te ri te microsoft
  7. cilat jan karakteristikat minimale per te instaluar nje sistem operativ te perzgjedhur
  8. sa hapsir duhet te keni ne diskun e ngurt per te instaluar nje sistem operativ te perzgjedhur
  9. cilat lloje te instalimit i ofron sistemi operativ i perzgjedhur.
   
 4. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,562
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  93
 5. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  338
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Hine Google Translate e perktheji mas pari pyetjet e kerkoji pergjigjjet po ato pergjigjje prap perkthej ne shqip edhe OK

  Kuptohet nese sun gjen shqip
   
  D3LL4 pëlqen postimin.
 6. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  1. Sistemi operativ është programi kryesor në një kompjuter. Përmes tij ekzekutohet çdo program tjetër aplikativ. Sistemi operativ kujdeset për funksionet bazë të kompjuterit siç janë njohja e hyrjeve prej tastierës, daljet në pajisjet dalëse, mbajtja e shënimeve për ndryshimet në skeda dhe direktori si dhe kontrollimi i pajisjeve periferike si disqet dhe gjurmështypësit.

  2. Windows 10

  3.
  Code:
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Microsoft_Windows_versions
  4.
  Code:
  https://blog.nhlearningsolutions.com/blog/top-5-features-of-windows-10
  5. shume e thjesht cfare os ke ti ne pc te instaluar dhe pyeti disa shoke se cfare versioni te Microsoft OS kane te instaluar...

  6. duhet te dini a i keni ruajtur te dhenat e rendesishme ne nje partion te hdd ne te cilen nuk jeni duke e instaluar sistemin operativ, cilat jane kerkesat harduerike te atij sistemi qe po deshironi ta instaloni, ruajtja e drajverave apo se paku ta keni drajverin e internetit, etj.

  7. * mvaret se per cfare sistemi operativ behet fjale!

  8. * mvaret se per cfare sistemi operativ behet fjale! Per win10 duhet minimum ti keni 16GB te lira...

  9. * nuk po e kuptoj pyetjen ??

  shpejt u mundova me tu pergjigje shoku, ndoshta te kryjne pune sado pak (besoj kane nevoj keto pergjigje per formulim me te mire) :)
   
  D3LL4 pëlqen postimin.
 7. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faleminderit Shum po i kom kry se nuk me ndihmoj kush se nuk i kisha per vete pastaj u detyrova ti gjej vet , po sidoqoft faleminderit per mundin.
   
 8. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  9. ofron upgrade edhe clean install
   

Shpërndaje faqen

Loading...