1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihm] ne counter-strike

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga PumA | HD, 19 Dhjetor 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. PumA | HD

  PumA | HD Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ju kisha lut antarve te itshqip kush mundet me mi gjet CL ose GL e m4a1 edhe te ak47 & Deagle

  kush mi gjen kto jau di per nder
   
 2. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ja ku i ke disa GL_
  Code:
  gl_alphamin 0.250 client video sets the minimum alpha blending level 
  gl_clear 0 client video toggles visual quality - * cracks between textures show when set to 1 
  gl_cull 1 client video toggles rendering of visible objects only - * 1 is 'on', 0 is 'off', and 0 will lower fps 
  gl_d3dflip 0 client video toggles reversed rendering order for D3D 
  gl_dither 1 client video toggles dithering - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_dump client video lists the data for the video card: vendor, renderer, version, and extensions used 
  gl_flipmatrix 0 client video toggles special crosshair fix when using the 3DNow! 3Dfx MiniGL - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_keeptjunctions 0 client video toggles showing of cracks between textures - * 1 is 'on', 0 is 'off', with 1 being the better quality and slower fps 
  gl_lightholes 0 client video toggles light holes - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_max_size 256 client video sets the maximum texture size 
  gl_monolights 0 client video toggles a uniform light source with no shadows - * 1 is 'on', 0 is 'off', and works in OpenGL only 
  gl_overbright 0 client video toggles maximum brightness mode - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_palette_tex 0 client video toggles paletted textures - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_picmip 0 client video sets the rendering quality - * higher the number is faster but lower quality 
  gl_playermip 0 client video sets the player rendering quality - * higher the number is faster but lower quality 
  gl_polyoffset 4 client video sets the polygon offset - try out different values for texture flickering problems 
  gl_round_down 3 client video sets the texture rounding down value - * higher the number faster but lower quality 
  gl_smoothmodels 0 client video toggles model smoothing - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_spriteblend 0 client video toggles blending sprite graphics - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_texels client video reports the number of texels uploaded to the video card 
  gl_texsort 0 client video toggles a texel sort - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  gl_texturemode [type] client video sets the rendering mode in order from the lowest quality but fastest to highest quality which is slower - * [type] options are: gl_nearest_mipmap_nearest, gl_linear_mipmap_nearest (these two deal with bilinear filtering) and gl_nearest_mipmap_linear, gl_linear_mipmap_linear (which deals with trilinear filtering) 
  gl_zmax 4096 client video sets the maximum size for the Z-Buffer 
  gl_ztrick 1 client video toggles the speeding up of 3Dfx rendering - * 1 is 'on', 0 is 'off' 
  
  
   
 3. PumA | HD

  PumA | HD Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  thnx shum njeri :D muni me mbyll temen
   
 4. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  [mod]Problemi i Zgjidhur + Tema mbyllet[/mod]
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...