1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Ndihm ne Blogger

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga eby, 23 Shkurt 2018.

 1. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje cuna.
  Kam krijuar nje web ne blogger por nuk me indexohet ne google nuk e di cfar ka shkuar gabim. Hidhni nje sy dhe me ndihmoni se cfar duhet te ndryshoje pasi jam ne hapat e para me Blogger
  Web : https://goo.gl/ZN5TMr
   
 2. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  649
  Pëlqimet:
  170
  Pikë nga trofetë:
  88
  Si ne hapat e pare me blooger shume mire po duket,
  Sikur edhe nje free domain nuk do ishte keq dhe kush do qe te shikeoje blogun tend mund ta aksesoje me lehte, domaini eshte me i lehte per tu mbajtur mend.
  Nese do free domain ke ktu vetem me .tk, .cf, .ga, .ml, .gq freenom.com
   
 3. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  53
  E mora free domain por 2 dite ma lane ma bllokuan. Ndoth kur ke vizita dhe ato 2 dite kishte goxha vizita. Por po me habit faktii perse nuk po indexohet ne google webi. Se di perse...
   
 4. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  649
  Pëlqimet:
  170
  Pikë nga trofetë:
  88
  Edhe mua ma nxorren off blogun, por mendova mos ishte ndonje gabim i imi keshtu qe e hoqa free domain
  Ty ta sugjerova free domain pasi ke nje web me permbajtje cilesore dhe ke shume blog te mire.
   
 5. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk indeksohet meniher vlla , besoj se pas 7-10 ditve te indexohet po e shikoj as ne alexa nuk je

  Te kisha sygjeru ma mir bleje 1 domain dhe host
   
 6. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  855
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  93
  e ke fut sitemap.xml ne google webmaster, nese po duhet te presesh ca
   
  enneaa pëlqen postimin.
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,143
  Pëlqimet:
  711
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pergjigja eshte e thjeshte. nuk ke artikuj unik dhe pinguini i google ka kaluar dhe ka bere punen e vete. nje artikull i joti eshte fiks i
  Code:
  http://kingstheme.com/web-app-push-web-panel-v2-1-0/
   
 8. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  1. Free domain nga freenom nuk hiqet .. :/ ..
  2. Shto keywords me shume dhe description te qelluar ne site
  3. Shto sitemap.xml ne google webmaster sic ka thene antari me lart
  4. Beje websitin: Fetch As Google sepse ben qe faqja te rankohet me shpejt
  5. suksese
   
 9. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  649
  Pëlqimet:
  170
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ai e kishte ads,
  Normal qe jane artikuj te kopjuar pasi ai nuk do ti kodoje vete qe shume template/
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,143
  Pëlqimet:
  711
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e di por une vura re qe ke artikuj nga 2015 apo jo?
  Nese po ke marre ban nga google dhe nuk e luan topi. shkarko postime dhe krijo nje sub tjeter.
   
 11. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  649
  Pëlqimet:
  170
  Pikë nga trofetë:
  88
  @enneaa
  Mfal a mund te ma shpjegosh dot kete 4. Beje websitin: Fetch As Google sepse ben qe faqja te rankohet me shpejt
   
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,143
  Pëlqimet:
  711
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk ka lidhje ads me rankim jane dy gjera te ndryshme. per sa i perket kodimit nuk thashe ate, por artikujt. nuk eshte e nevojshme te jesh kodues.
   
 13. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  eby dhe @Alvi pëlqejnë postimin.
 14. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  649
  Pëlqimet:
  170
  Pikë nga trofetë:
  88
  @enneaa FLM

  @Poshnjari
  Si do ti jape template unike ai nese nuk do te jete kodues {si do i ndertoje templatet}
   
 15. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Une bej postimet me autoblog dhe ato indeksohen nga google .. :/ ... asnje postim nuk kam unik :/
   
 16. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  53
  Cuna ishte nje blogg i krijuar qe ne 2015, bere disa postime dhe i harruar, rastesisht e gejta dhe pash qe ksihte mar goxha vizita nga USA Brazili dhe Gjermania.
  Thash ta testoj. Artikujt qe kam postuar normal qe jan mar diku tjeter thjesht jane bere postime.
  Me Ads nuk kam pasur probleme dhe nuk eshte krijuar me kete bllog por kam aplikuar me dicka tjeter para 5 vieteve, deri me sote skam asnje problem. Fitimet jan te pakta, por qe nuk me shqeteson kjo gje pasi e beje thjehst per hobi. e vetmja qe me shqesteson eshte se kam +240 postime dhe nuk e gjej bloggun te indexuar ne google.
  @enneaa rrofsh vellai per linkun po veproj me njihere
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,143
  Pëlqimet:
  711
  Pikë nga trofetë:
  343
  atehere nderro emrin e blodgut.
   
 18. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Poshnjari Kur e gjeta e nderrova. Beson se mund te jete dhe kjo asryeja thua ??
   
 19. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,143
  Pëlqimet:
  711
  Pikë nga trofetë:
  343
  Epo ndoshta. Sa kohë ke që e ke nderru? Nëse nuk ke shumë kohë që të indeksohen të gjitha ato do kohë. Një shoku im ka ngritur fjalorin me te madh anglisht që ka rreth 18k postme dhe diku tek 9k ka indeksuar megjithëse ka disa muaj tash.
   
 20. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Poshnjari afro 10 dite qe e kam nderruar. Mora nje domain ne freenom por qe nuk me zgjati as 2 dite. Ma bllokuan direkt, sic ndoth gjithmone me free qe shofin sa vine vizitoret ta kthejn me lek. Do shikoj dhe ket jave nqs nuk indexohet do e nderpres.
   

Shpërndaje faqen

Loading...