1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur [NDIHM] Lan kabell largësis maksimale

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga F.Ndrecaj, 17 Qershor 2019.

 1. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje antar,

  Desha tju pyes dua te lidh nje paisje(wifi) nga shtepia ime ne nje shtepi te vogel nje wifi distanca mes paisjeve eshte 50 metra ,
  Sa eshte funksional interneti ??

  Sent from my SM-A105F using Tapatalk
   
  Last edited: 17 Qershor 2019
 2. Best Answer:
  Post #5 by arsimz, 18 Qershor 2019
 3. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  53
  Bump!

  Sent from my SM-A105F using Tapatalk
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  493
  Pëlqimet:
  158
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nvaret prej porteve te Lan sa munden me i dhane energji transferimit ne ate gjatesi , dallojne ethernet portet .
   
  F.Ndrecaj pëlqen postimin.
 5. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  53
  Paisja eshte wifi
  Modeli TP Link TL-WR841N/TL-WR841ND

  Sent from my SM-A105F using Tapatalk
   
 6. arsimz

  arsimz Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Best Answer
  Shoki per sa i perket distances dhe largesis te cilen funksionon Lan cabel "UTP" te gjitha kategorit prek UTP-Cat 1 deri te Cat 7, gjatesia e funksionimit eshte 100m!
  Mirpo varsisht prej distances edhe kualiteti i sinjalit dobsohet!
  Kshtu qe nese eshte distanca ma e vogel se 100m, mundesh me perdor shlir, e kam testu edhe ka funksionu.
  a.z
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me lan cable deri 150m funskionon super vetem mere kabllin kualitativ se ke shume lloje , te kete tela me te trash fijet
   
  arsimz pëlqen postimin.
 8. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  53
  Përshendetje arsim,

  Faleminderit shumm arsim , kablla eshte UTP-CAT 6 , besoj qw do me funksionoj faleminderit shumm

  Sent from my SM-A105F using Tapatalk
   
 9. arsimz

  arsimz Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Me nder qofsh qofsh i nderuar
  Respekt a.z
   

Shpërndaje faqen

Loading...