1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihm Kartela grafike

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga arbri123, 21 Qershor 2011.

 1. arbri123

  arbri123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje te gjith!

  Ne lojen CS (counter-strike) po me bllokon dhe nuk i di pse mirpo mendoj qe eshte kartela grafike

  Ram memorie kom 1gig kurse kartel grafike 247mb , a ka munsi dikush mem tregu a ka faj kartela grafike apo qfar

  Dhe poashtu nese mendoni qe kartela grafike sa duhet me ja vnu apo a muj me ja vnu plus apo duhet me ndrru krejt dhe cmimi aferisht!  Faleminderit shume!
   
 2. Tigerman

  Tigerman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje !

  I ka fajet edhe kartela grafike por gjithashtu varet edhe prej shpejtesis se procesorit, dmth se sa Ghz eshte shpejtesia e PC-s tuaj, nese don me e rrit kartelen grafike ateher duhet ta nderrosh dhe ta vendosesh nje tjeter.
   
 3. arbri123

  arbri123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Processor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz (2 CPU-s), ~3.0Ghz

  qe shoku ?
   
 4. Golden Star

  Golden Star Anëtar Aktiv

  Postimet:
  198
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Un i kom pas performancat mat te vogla te Pc-se edhe asniher smu ka blloku loja
   
 5. arbri123

  arbri123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  hahahha pse pra?
   
 6. aRy.

  aRy. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  547
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  38
  boos bonja një Cleanup Kompjuterit .
   
 7. *Nicky*

  *Nicky* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje,

  Kam pas mjaft probleme me bllokimin dhe kam arritur ne perfundim.
  1.Se pari te kisha preferuar qe Pjesen e Diskut C:/ Ta besh Cleanup.
  Ate mund ta besh ketu:
  [​IMG]
  2.Pasi ta besh kete.Ti duhesh ta ndalosh PC (Shut Down)
  Dhe ta hapesh PC
  [​IMG]

  3.Do te shikosh tek Flutura qe gjendet mbi Procesor.
  Ate mund ta largosh nga Motherboard dhe ta pastrosh mire me ndhonje Pastrues Elektrik.(Mos e afro me uje)
  [​IMG]

  4.Pasi ta montosh Fluturen e ndez PC , dhe ne qoftese Kartela Grafike eshte NVIDIA do te besh FPS te qendron 99-100.
  Ate do ta besh ketu:
  -Me klikun e dyte ne Desktop do te shkosh NVIDIA Control Panel.
  -Te te Zgjedhesh 3D Settings.
  -Adjust image setting with preview
  Aty do tju hapet ne anen e djathte 3 Opcione dhe Kualiteti.
  -Do ta zgjedhesh: Use my preference emphasizing
  -Tek shiriti ju do ta beni ne Kualitetin ne fillim pra Preformance

  5.Hyn ne Counter Strike dhe ne console do te shenoni :
  fps_max 101

  6.Tani mund te luani Counter Strike pa u bllokuar fare.
  7.Ju mirepresim cs.aLbaneso.com :)
   
 8. arbri123

  arbri123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Nicky , faleminderit shum per gjith kit sqarim kartelen grafike nuk e kom NVIDIA , poashtu pasi tja boj Clean Up , a mfshin najsen se po du me ja bo qitash?
   
 9. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  JO vetem i Fshin fajlet e panevojshme ...
   
 10. ilia

  ilia Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  nje apple ibook g4 me kart grafike pawer pc a mund ta ndryshosh?
   

Shpërndaje faqen

Loading...