1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihm] CD AutoRun Program

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga LinndDi, 17 Janar 2010.

 1. LinndDi

  LinndDi Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  kush mundet me ma gjet 1 prgoram per me bo AutoRun per CD. Plz, kush ka mundsi.

  @ /cB. m'fal per qato ofendime, se paskna dit qe ti je cru3l.b0y,[tamam puna ti amater]

  PLZ, kush ka mundsi me ma bo qit nder.
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Download: AutoRun Wizard
  Code:
  http://www.rjlsoftware.com/download/exe/autorun_setup.exe
  Licenc: Freeware
  Punon ne keto OS:
  Win7, Xp, Vista, 08, 03, 2K, NT, ME, 98, 95
   
 3. esatpsoft

  esatpsoft Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Provo kerko Autoplay Media Studio eshte NR1 per AutoPlay Programe

  :p
   
 4. pdown9

  pdown9 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk e di qysh e kupton Autorun .
  Autorun eshte , kur e fut cd-n ne cd room , dhe e ekzekuton programin automatikisht .
  Per autorun mundesh me kriju nje File ne CD ( AUTORUN.INF ) me notepad dhe e vendos ket cod :
  Code:
  [AUTORUN]
  OPEN = Programi-juaj.exe
  icon=ikona-juaj.ico,0
  Kalo mire .
   
 5. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje
  Ja ketu e ke postimin te ber nga un,eshte tem e cila mund ti pergjigjet detajisht pytjes tende
  ja linku

  viewtopic.php?f=66&t=350
   
 6. pdown9

  pdown9 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kjo nuk eshte autorun , nuk e di si e kupton ti apo te tjeret , ajo qe thash me lart ka te beje me autorun ne cd .
  Ajt te pershendes .
   
 7. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Vetem nje gje mund ta them, nuk eshte edhe lehte te themi kush ma gjen nje CD Autorun program dhe kur te gjindet linku perfundon puna. Ka pune edhe shume me shume se sa mendoni ju per ta bere per shembull nje AIO CD, kuptohet ne menyren e duhur, fatkeqesisht nuk e kam kohen por ma merr mendja ne te ardhmen do beje disa tutoriale kismet. E sa per programe qe te gjenden, me ka pelqyer nje thenie e cB ketu UTFG = Use the F...... Google
   

Shpërndaje faqen

Loading...