1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

(Ndihm) ASUS X556UQ Drivera per Windows 7

Tema tek 'Drivera' e hapur nga Donche-x, 19 Maj 2019.

 1. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje djema !

  Kam Laptop Asus Vivobook X566UQ..Intel i7 dhe pas kam instalu tani Windows 7 ne Laptop. Pasiqe Windows 10 shum po me hec Laptop ngadal.

  Problemi qendron..qe ASUS nuk e mbshtet me Windows 7 .. pra per ket laptop per Windows 7 nuk po gjej Drivera. Pra per Core i7 nuk po gjej Drivera ne ASUS Faqen.

  Ah ka ndonje menyr tjeter se qysh me i gjet Driverat ...

  ju faleminderit per ata qe munden tem ndihmojn
   
 2. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Drpsu- gjithmon ka driverat mdje specifikon versionin kjo te jep garanciv 100 % se i posedon
  Code:
  https://drp.su/en
   
  arditiii dhe Donche-x pëlqejnë postimin.
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,122
  Pëlqimet:
  1,480
  Pikë nga trofetë:
  243
  eshte gabim qe vete ne windows 7
  mendoj se me windows 10 do jesh shume mire
  nqs home/pro tu duk i ngadalte provo windows 10 enterprise LTSC
   
  selim canar pëlqen postimin.
 4. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  tek Drp i kam gjet Driverat per Windows7 ama nuk e kam provu..veq ne faqe te ASUS nuk i gjeta..se nuk kish per Windows7..spo di tasht me provu Driverat e Drp.su

  Po mendon qe Windows 10 Enterprise osht me i lehti dhe me i shpejti se gjith versionet e tjera te Win10?
   
 5. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Wind 7 ashru si edhe XP do i shkëpusin të. Gjitha lidhjet në internet besoj se e ke marrë njoftimin në wind 10 Kur e instalove
   
 6. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  jo nuk e kam marr ket njoftim, amo qka po mendon ti pra me qendru ne Windows 10? me instalu ndonke Version tjeter te Wondows 10? Un e kam Laptopin

  Ram Memory: 8GB (DDR4)
  Intel i7 2.50ghz
  HDD 1TB
  Grafika Nvidia 940 MX

  si ka mundsi prap me punu ngadal Windows 10 kta spe kuptoj, besoj qd pefcormancat e laptopit ne reegull jan.
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,122
  Pëlqimet:
  1,480
  Pikë nga trofetë:
  243
  me ato permasa qe e ke ti duhej te "fluturonte"
  por per secilin ka tjeter kuptim "punon me ngadale"

  shiko ne pm per windows 10 enterprise LTSC
   
 8. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  ata spe kuptoj as un..po vlla e morra mesazhin.
  Po e instaloj pra ket windows qe ma.sugjerovr dhe besoj qe ka me punu ma mir...pasiqe qe as Windows 8 nuk asht i lejum ne Laptop timin..vetem Windows 10..pra po qendroj ne Windows 10.

  Faleminderit djemaaa mundet tema mu mbyll
   
 9. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,122
  Pëlqimet:
  1,480
  Pikë nga trofetë:
  243
  ent LTSC nuk permban Store, Cortana, Edge, and Other Apps

  prandaj mendoj se do jete me i shpejte
   
 10. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po qka mendon per Windows 10 S ? u informova...eh pash qe koka ma i shpejtti prei gjith versionev?
  Ahmundet dikush mem tregu qysh me gjet Windows 10 S ?
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,122
  Pëlqimet:
  1,480
  Pikë nga trofetë:
  243
  o bro
  ca te duhet me windows S ?
  e di qe vetem app nga store mund te instalosh ?
  nqs do sidomos ta testosh atehere kerko per iso te versionit 1703 ose 1709


  @PM
   
  Last edited: 23 Maj 2019
 12. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  702
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  me ndihmoj Antari {.} per gjetjen e Windows 10 S . Faleminderit

  Ju faleminderit tema mundet te mbyllet.

  Kerkesa u zgjidh
   

Shpërndaje faqen

Loading...