1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

NDERTIMI I NJE APLIKACIONI WEB NEPERMJET TEKNOLOGJIVE AJAX DHE PROTOKOLLIT HTTP

Tema tek 'Programim' e hapur nga megi, 11 Janar 2017.

 1. megi

  megi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  MUND TE ME NDIHMONI ME HAPAT QE DUHEN NDJEKUR PER TE BERE DETYREN E MEPOSHTME:
  Të dhënat që do menaxhohen nëpërmjet aplikacionit ndodhen në skedarin excel i cili aksesohet në adresën https://drive.google.com/file/d/0B5YqobOgy3TXMFRneFYxQUhzZnM/view?usp=sharing. Studenti mund ti ngarkojë të dhënat në një bazë të dhënash relacionale ose të përdorë struktura të dhënash të përshtatëshme për ruajtjen e tyre brenda aplikacionit. Këto të dhëna do shërbejnë si input për aplikacionin web. Aplikacioni web duhet të ofrojë mundësinë e përzgjedhjes së programit mësimor, vitit dhe paralelit të studentit. Ngarkimi i vitit duhet të kryhet në mënyrë asinkrone në varësi të programit të përzgjedhur. Ngarkimi i paralelit duhet të kryhet në mënyrë asinkrone në varësi të programit dhe vitit të përzgjedhur. Vlerat e programit të studimit, vitit dhe paralelit duhet të ngarkohen dinamikisht nga të dhënat input. Në varësi të inputeve të specifikuar nga përdoruesi, në klikim të butonin “Afisho” duhet të shfaqet orari mësimor në një formë të përshtatshme nërmjet përdorimit HTML. Aplikacioni duhet të ofrojë opsionin e shkarkimit të orarit në versionin XLSX ose PDF. Pikat që duhet të plotësojë st
   
 2. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  107
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  43
  Kjo nuk shkon per Lajme Nga itShqip -_-
   
 3. megi

  megi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  ok , jam anetare e re
  por me cfare po shoh ketu askush nuk kthen pergjigje per postimet e bera nga anetaret.
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,109
  Pëlqimet:
  1,096
  Pikë nga trofetë:
  358
  Te gjesh persona qe jan programera dhe kan kohe (dhe nerva) per te ofruar ndihma falas eshte pak veshtir, sidoqofte prit ndoshta ka ndonje person qe mund te ofroj ndihmen qe kerkon.
  Tema bartet ne sektorin e duhur
   
  AstritKS pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...