1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje ndalo ads ne disa shtete

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Lodvald, 9 Prill 2016.

 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  a din ndokush si me i ndalu ads ne disa shtete si iraku , pakistani , india etj etj pasi po me japin nga 100 klika me cpc 0.01 ose 0.00 krejt thjesht po me rrisin njat ctr e fitim fare prej tyne edhe po du me e nal adsense mos me u shfaq ne ato shtete , se menova me mbyll webin per ato por jan shum views prej tyne edhe sme intereson kjo menyre...
   
 2. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,244
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  vallha memmujt mir u kan se qit brazilin nven e kisha blloku cpc 4 cent pf
   
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  A ka naj menyre din dikush ?
   
 4. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
 5. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Per cfare te duhen shikimet kur t'i bllokon reklamat e Adsense?

  Me mire bllokoje fare web per keto shtete.
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  mban ctr ulet vllai :)
   
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
 9. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  N.q.s ti e ben qe mos te shfaqet reklama tek ato shtete atehere si do ulet CTR?
   
 10. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  a e kupton se du me ba veq ni kod adsi mos me u pa ne ato shtete jo ne te gjithe webin te gjith ads
   
 11. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  me qfar e merre traffikun? nese me Facebook PAGE mundesh me i ba block shtetet , kurse per ne web nuk e dij smka ra ndonjeher me e blloku.
   
 12. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,565
  Pëlqimet:
  647
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ta dergova pm at qe ti po e kerkon.
   
 13. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  kuptoj shtetet krejt i bej block por zdume i ba krejt thjest du me e vendos adsin e googles ne nje vend (cj) dhe ai te mos jet i vlefshem veq per disa shtete
   
 14. unikat007

  unikat007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shum te fort jeni do skan as ksi lloj trafiku e ju keni arrit me ardh ne ate pik qe me zgjedh trafikun veq vazhdoni
   
 15. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  un sjam hiq i fort o vlla po puna edhe ideja edhe pak investim te qet diku .

  veq puno vlla se zdo ngelesh pa shperbly.
   
  unikat007 pëlqen postimin.
 16. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  hahah ide e mir kjo me i ndal shtetet qe skan kurfar fitimi prej tyre , se mas shumti prej qatyne pot shkon ctr ne qiell , nuk e di ndonje gje kshtu por nese gjen diqka me lajmro edhe mua
   
 17. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo qe kerkon ti mund te behet permes GeoIP location.

  Dhe permes kesaj mundesh me i blloku shtetet permes zip codev.

  Po ashtu mundesi tjeter eshte permes Google Admanager for small business

  personalisht nuk e kam perdorur asnjeher.
   
 18. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese e perdor Wordpress eshte e mundur permes nje plugin qe kam testu dhe eshte funksional:
  https://wordpress.org/plugins/ad-invalid-click-protector/

  Banned Country List - Put ISO ALPHA-2 Country Codes: Kosova: XK / Albania: AL etj.
  Me shume: http://www.nationsonline.org/oneworld/country_code_list.htm
   
 19. muli_usa

  muli_usa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  kete plugins e perdori per wordpress shum i mir eshte
  per siguri dhe mundesh me blloku cilindo shtet www.wordfence.com
   

Shpërndaje faqen

Loading...