1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Navbar dhe background te website me e ndryshu

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga sg1, 3 Dhjetor 2017.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tung tgjitheve kam kriju nje website sa per nje prove mirpo e kam bere permes nje scripti pra websiti te shfaq vetem jokes.... mirpo kam dy probleme navbar shkrimi me rrin ndryshe nga titulli i temes sic mund ta shifni ne foto:
  https://prnt.sc/hilwa8
  [​IMG]

  Ndersa e dyta eshte se background nuk mund ti ndrroi


  Nese ndokush e dini si te behen keto do ishte mire sepse scriptin thjesht e kam gjet ne internet dhe e kam edituar dhe nuk eshte me support.
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  sg1 dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 3. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Faleminderit per pergjigjen background ia rregullova duke i futus nje aset folder complet per css mirpo navbarin edhe pse e kam bere edhe me heret <title>titulli</title> prap nuk funksionon :S

  P.S Navbarin direkt tek website e kam rregulu mirpo kur hy ne nenkategori nuk me shfaqet navbari i websites.

  p.sh tek public_html kam kriju 2 html
  policy privacy edhe Term of Use, keto me shfaqen tek website si kategori mirpo kur i hap keto te dya me shfaqet navbari ndryshe nga website :S
   
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  E rregullova dhe kete pasi qe e editova me html editor nga fillimi.

  Problemi i zgjidhur Faleminderit per ndihmen.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...