1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Naj cms te ngjashem me ket web?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga clusterphys, 19 Qershor 2020.

 1. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Psh dikush ka naj ide nese kjo faqe eshte ngritur nga 0 apo eshte cms e gatshme dhe jan modifikuar files apo gjuha ne shqip. Webi:

  https://posta007-ks.com/

  [​IMG]


  [​IMG]

  Nese dikush do me jepte noi ide si eshte ber do ja dija per nder. Flm
   
 2. aRdiiaN

  aRdiiaN Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  18
  asht e kodume me Laravel , PHP backendi pom doket qe nga zero e kodume e per frontend paska perdor boostraap css , fastclick.js etj :p
   
 3. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Dmth e kan bo nga 0 jo se ka naj cms te ngjashme. A ka naj cms te gatshme pak a shume si kjo
   
 4. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sipas ksaj duket laravel
  Duket e bere me porosi, po nuk kushtojne shum kto tipe webapps.
   
 5. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo eshte e koduar nga 0 ne laravel
   
 6. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Peraferisht sa mund te shkojn vlla je ne gjendje si kodues me bo ti dicka te tille
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po varet cfare kerkon ti se llogaritet me ore pune.
  Sa me shum opsione/statistika aq me shum ore pune rritet dhe cmimi.

  Bo nje liste ose me dergo faqen ne fjale me nje akses qe ta shoh nga brenda si eshte, ta studioj dhe te them sa shkon.
   
 8. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Laravel esht php framework dhe npergjithsi php frameworks jan krijuar ne menyr qe tbejn punen me t`thjesht. Dhe laravel esht #1 per ket aspekt.

  Kjo faqe nese ka vetem ato opsione qe ke postu ti ne scr at`her kryhet per 3-4 or dhe zbesoj qe shkon me shum se 50-100 euro. Dhe jo, Zbesoj qe mundesh me e gjet t`gatshme sepse ska naj sen kumedit se cfar osht teper e thjesht laravel vet esht si tip CMS ku ka "plugins" qe ta bejn punen akoma edhe me t`thjesht prsh user/login/register/dashboard i gjen gati bashk me html/css.

  Her tjeter nese don me pas ma t`thjesht me gjet cfar cms perdor 1 website instalo kte extension n`chrome https://chrome.google.com/webstore/detail/wappalyzer/gppongmhjkpfnbhagpmjfkannfbllamg?hl=en
  https://sickimg.com/image/ze.Geyk
   
  Last edited: 21 Qershor 2020
 9. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  kush ma ben me 100 euro pra :D
   
 10. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Ma trrego pak ket projekt me te detajshem nese ka naj user aty akoma ma mir osht.
  Dhe nqs ska shum sene ta kry nese ka shum sene skam koh se kam pun tjera.

  PS. Flasim vec per kto scr qe i ke postu aty per qaq cdokush duhet me ta bo per 100euro zdi pse po duket naj sen i veshtir me kriju 1 table edhe 1 post form a cka?
   
 11. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Më 100 euro vetëm ndonjë wordpress theme mundesh me ble se për të krijuar webaplikacion nuk mjaftojnë.
  Nese don me kriju këtë web aplikacion kontaktom në privat.
   
 12. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  50-100 euro per qet faqe prej "0" ani plus per 3-4 or me kry ET SHQIPE BREE
   
  Last edited: 22 Qershor 2020
 13. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  ky o problemi i ne shqiptarve qe edhe zdim edhe na pelqen me fol kishe i dim krejt senet.

  Bootstrap https://getbootstrap.com/docs/4.5/getting-started/introduction/
  kliko pak ma posht ki post form + tables etj qaq tvyn mas shumti per ket projekt.

  https://laravel.com/docs/7.x
  si te krijoj user login/register ne laravel
  Code:
  https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01Qaq98YyDI6T5cBbkI1j1wN9GQfg%3A1592840272436&ei=UNDwXoqQGuGkrgTzzqSwCQ&q=laravel+create+user+login+register+7.x&oq=laravel+create+user+login+register+7.x&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIFCCEQoAE6BAgjECc6BwgAEBQQhwI6AggAOgYIABAWEB46CAghEBYQHRAeULUSWKVKYJlLaABwAHgBgAH_BYgBtCuSAQsyLTIuMi4xLjUuMZgBAKABAaoBB2d3cy13aXo&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwiK-Py04JXqAhVhkosKHXMnCZYQ4dUDCAw&uact=5
  
  veq zgedhe njo se cka dush i ki

  Si tkrijoj router /url dhe te ekzekutoj "controller" pra per post/get
  https://laravel.com/docs/7.x/routing

  Create controller
  https://laravel.com/docs/7.x/controllers

  Si te krijosh 1 faqe tre
  https://laravel.com/docs/7.x/blade

  krejt senet gati copy/paste veq ki me perfundu post/get dashboard stats e ty spo tdalin 100 euro?
  Kur zdin tduken senet tveshtira amo zdomethon qe duhet shum pare se vje naj kush tjeter ma i mir qe ta kryn per 1 or a 30 min kqyr mso edhe tduken senet ma t`thjeshta mos kqyr veq me ripoff najkun.

  Veq nshqipri/kosov kom pa me kon qmimet e web development sikur je tu porosit naj ****** jo sikur je tu lyp me bo i cop kodi!
  (ps stafi: kujdes fjalorin)
   
  Last edited by a moderator: 22 Qershor 2020
  boni dhe reflect1 pëlqejnë postimin.
 14. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  @Jãşhť'Sşeriĕ seriozisht e kije qfar certifikate po don front end web development, backend, java, swift
  Kam ndertu mbi 100 website dhe aplkicaione punoj per 2 kompani amerikane njera ne Top 5000 INC tjetra ne Top 1000 INC ama ski faj ku the te shqiptari per paragjykime jem te part aty ska faj kurr copy pase qetu koka boostrap qetu koka laravel e sdi qka edhe per 100 euro pe bojka ti mundesh edhe fal me ba po me ardh te un per 100 euro as nuk te lo kohen me ma harxhu e pe mo me bisedu per projekt.
  Ajde popull ajde se skan ps faj qi kan than sherrin mat madh njerit ja ban vetja.
  Veq ke hi ne histori me ket projekt Bootstrap+Lavarel projekt prej 0 i modifikum per nevoja personale te nje klienti me qmim 50-100 definitivisht njeri qka nuk shef ne ket bot
  Phaaaaaaaaa
  Ani per 1 or e gjys e nderton najkush prej 0, i nderum ja ti je prej ndonje kohe tjeter ja un qe 7 vjet qe mirrna me ket pun pasna jetu ne rrena
   
  Last edited: 22 Qershor 2020
  sodovina-city pëlqen postimin.
 15. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  "7 Vjet"
  "Punoj per 2 kompani TOP NIC"


  bohet cancell prej themeforest https://forum.itshqip.com/threads/publikim-ne-themeforest.60265/

  Ca po thun timër :p
  Ndrro sport vlla se duket qart qe je tu hup koh mos i hi njerzve palidhje tu komentu se mbetesh ti histori jo un.

  Zdi cka po e bon kaq tmadhe prej "0" prej "0" a e din cka osht laravel a jo?
   
 16. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ok si te thus po shifet qe eshte humbje kohe me fol ktu kalo mir
   
 17. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  @Jãşhť'Sşeriĕ pa dash me te citu tek te gjitha ca ke shkrujt ti doja me tpyt dicka. Seriozisht kujton se eshte kaq e thjeshte te besh dicka e te kerkosh 100euro? Po dhe 2 file si mund tja japesh dikujt pa asnje lloj garancie e pa asnje te dhene?

  Ti sapo the qe punon per 2 kompani TOP NIC dhe me 7 vite eksperience. Kshu punojne ato?
  Nuk e di se si e koncepton ti punen e programimit por kjo ste jep te drejte tu drejtosh gishtin te tjerve e te bertasesh "Ca thoni, sje tu kriju facebook" me demek qe per ty qenka sa hap e mbyll syte.

  Me ato 7 vite eksperience eshte e llogjikshme te mendosh qe nuk mund ti japesh tjetrit 2 file e ti kerkosh 100 euro sepse nrradh tpar eshte jo-profesionale nga dikush me kaq eksperience.

  Konkluzioni eshte se ky postim eshte basardu. Shpresoj qe @clusterphys ta ket gjetur tashme dike qe ta zhvilloje.
   
 18. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  @tupac.al
  1. ?! Seriozisht kujton se eshte kaq e thjeshte te besh dicka e te kerkosh 100euro? ?! un nuk kerkova as 100 euro asgjo i thash qe shkon kaq kur aj tha "kush ma bon me 100 euro" un mendova se ka ngel keq dhe per ta ndihmu i thash nese kam koh ta boj un. Se cfar garancie i jap un atit per 2 file apo 200 file ti sje askush me diskutu. Nqs ti do me pa garancin time kur tkesh naj kerkes biznesi shkruj pm dhe diskutojm garancin dhe sa kerkoj un.

  2. Sjam un ai qe punon per kompani dhe skam 7 vjet eksperienc bona quote antarin me lart lexo mir.

  3. Nuk esht bastardu posti po dikutojm cmimet e web dev. Un them qe ky projekt nuk shkon me shum se 50-100-120 euro ti jep mendimin tend, Nqs mendon se posti osht bastardu ske pse kapesh mbas fjalve tmija me vazhdu tnjejten gje po thjesht injoroje ose ktheje postin n`tem.
   
  @science pëlqen postimin.
 19. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  @Jãşhť'Sşeriĕ e drejte qe sjam askushi dhe as pretendoj tkem dikushi per ty or mik ketu une do diskutoj ca te me doj e bardha zemer perderisa jan diskutimet e hapura. Pastaj se nuk e pranon ti diskutimin tim eshte hesap tjeter.

  Nese eshte keshtu sic thua ti, athere kerkej ndjese. Njerez jemi bejm dhe gabime, te lodhur po ashtu (nga puna ee lol).

  Duhet ta kemi per nder te debatojme midis njeri tjetrit sepse nuk ka ne qarkullim te tjere qe te debatojme. Keto qe jan shumica jan me bo tregti cjapi e keci. Debati te zhvillon ne shum aspekte dhe te hap tunele mendimesh qe ti aktualisht as qe i mendon. Skam arsye te injoroj askend por me indinjoi fakti qe tema kishte deviju dhe per pak merr kthese ne ofendime personale.
   
  .#Pr!nCe pëlqen postimin.
 20. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po pse e diskuton dhe nfund thu "qeka bastardu" apo si ta bastardizoj pak me teper :tearsofjoy:
   

Shpërndaje faqen

Loading...