1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Në lidhje me Copyright në Youtube?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 7 Mars 2020.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  93
  Përshëndetje!

  Kam vendos disa video te shkurta rreth 12 sekonda ne Youtube dhe video eshte fshire per shkak se doli Copyright.

  *Pyetja: Deri ne sa sekonda nuk kap Copyright-i ne Youtube?
   
 2. Best Answer:
  Post #4 by KMN, 7 Mars 2020
 3. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  386
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  43
  deri ne 20 sekonda mdoket o
   
  miraxh pëlqen postimin.
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  93
  Kam frike se aq eshte, po e provoj me e heq ate video dhe me e fut prap ne YT
   
 5. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  386
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  43
  Best Answer
  miraxh pëlqen postimin.
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  93
 7. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,155
  Pëlqimet:
  508
  Pikë nga trofetë:
  193
  sidoqofte nese ste kap copyrighhti ne fillim me von kur ti plotesosh watch time dhe subs nuk te pranon ne monertize kshu qe mos u lodh sidomos me video copyrighte, kam shku 1 her 950 subs 300k views 800k watch time dhe njeher tjt 1400 subs 200k views dhe 400k watch time dhe ne te dyja heret ne momentin qe kam aplikuar per monertize si fillim nuk esht pranuar dhe me pas me jan ber supstended te 2 :oops::oops: kshu qe humbje kohe, bej dicka tenden,

  Tips:
  1-Nese don muzik pa copyright ke ne youtube NCS Realase: https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds esht nje channel me mbi 700 muzik te gjitha pa copyright
  2-Nese do klipe pa copyright te sugjeroj: https://www.pexels.com/search/videos/
  3-Nese do me shkarku programe per editim ke Wondershare Filmora, Catmaisa Studio (per beginner) Premiere pro, after effect (advanced)
  program per editim fotosh ke Photoshop te gjitha kto mund ti gjesh free ne https://getintopc.com/ (ke dhe tutoriale ne cdo app se si ti besh premium free ;) ) per thumbnail perdor Photoshop
  4-Tags per Youtube (shum te rendesishem) https://rapidtags.io/generator/

  Pak a shum kto jan me te rendesishme, me esht dashur shum shum koh per me i gjetur te gjitha kto qe kam permbledhur ktu :p:D
   
  Fitahh, miraxh dhe Aldi1234 pëlqejnë postimin.
 8. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  93
  Wowowowo kjo ishte fantastike por une po te bej edhe nje pyetje tjeter: Une po merrem me videot si prsh "Top fails of the week" une i mbledh kto nga instagrami dhe nuk ka shance qe videot te jene te miat, a eshte ndonje problem me kto tani?
   

Shpërndaje faqen

Loading...