1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje mylikes suspend

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga kujtimkrasn, 10 Maj 2016.

 1. kujtimkrasn

  kujtimkrasn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  a di kush mem tregu pse eka suspendu kurgja ne menyr te pa rregullt skom ba


  Your partner access has been suspended
  Reasons you have been suspended may include, but are not limited to:


  • Posting Likes gallery links on forums/social media pages that you do not control.
  • Posting misleading/false messages in order to entice people to click on Likes gallery links.
  • Posting Likes gallery links on social media profiles which contains excessive adult or offensive language.
  • Posting Likes gallery links on social media profiles which contains porn, hate, malware or spam content.
  • Posting Likes gallery links on social media profiles which contains excessive automated content.
  • Consistently posting Likes gallery links that are irrelevant to your audience.
  • Excessive repeat posting Likes gallery links.
  • Click spamming using automated techniques/asking people to click on Likes gallery links.
  • Disparaging Likes in public forums.

  Since all earnings from suspended users are returned to our advertisers, we do not payout any pending balances to suspended users.


  We are very focused on advertiser value and we do not charge advertisers for clicks from low quality publishers. We have a very strict policy when it comes to terminating publishers who do not play by these rules.
   
 2. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,401
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  Ki bo share linkat ne fanpage ose grupe qe sjon tuat
  ki bo spaming neper komente , tag ne fb etj.
  ki qu mesazhe ne fb per me tkliku
  e ka edhe do tjera po smu doken tjerat te rendishme per qito po thot qe ta kan suspendu
  e sa i ki bo ti kto nuk e di
  Kalo Mire
   
 3. kujtimkrasn

  kujtimkrasn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  po lypka me jav kajt nanen skoka kompani serioze as njanen se kom ba hiq veq ja kan rras prej kornerit kaja nanen qe 4 muj 40$ spaska hajr prej tyne grupin qe ekom shpernda osht i jemi fanpagen qe eshperndaj jan tmijat se tjeter kujt sun ja shperndan po dhi nto sja vlen mu mir me to humbje kohe
   
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,401
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  osht duft ne mylikes mi shtu linkat e grupev edhe fanpagev qe ki postu dhe masnej skishe pas problem
  po kta per pak sen te suspendojn ska hajr prej tyne
   
 5. kujtimkrasn

  kujtimkrasn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  njejtin sistem ekom ba qe 4 muj a 5 muj edhe jo qe kom pas pare shum nto se skom punu nat lloj qe me ma mshell njejt komm punu prej dites te par naj marrt tligat qe thojn pleqt :D
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 6. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,401
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  Mua mi bonen disable 2 acc google adsense njo me 500$ tjetra me 150$ edhe spo ma nin se vet i kom fajet se i kom aprovu ads prej vps
  edhe u djega hahahah veq shnosh me kon se tana bohen
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,661
  Pëlqimet:
  731
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po mendon se veq psse i ke aprovu me vps ke marr ban a ?
   
 8. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,401
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  sigurt 100% po kom pas edhe click jack nto amo arsye mka ardh puna kisha traficc diqka amo prej vps duhet me kon arsye
  sepse qashtu sikur ato e kom ato albania edhe nkto skom problem e ato mi kan bo disable
  po njonen ma bllokun puna fotove porno se spata rrjet 2-3 dit mi hek e mi kan nxon
   
 9. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  qishtu edhe do shokve tmi jau kan mshel acc
  edhe krejtve tnjejten dit ska 2 ose 3 dit nashta
  sdi qa e ka gjet mylikesin kshtu
  edhe ata as ni rregull se kan thy
  veq spo di qa mun me kon puna
  userat i kan t`ri
  a qe mu smka nguc kurr
   
 10. kujtimkrasn

  kujtimkrasn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  epaskan hap apet jav qova nje email tash po veq hyna rasisht koka hap zoti nfije ju raft
   
 11. laphechosu

  laphechosu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  140
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kujtim ngo vlla, mylikes eshte kompani shume serioze, tpagun edhe 10k euro ditje mi fitu, se na veq jav thejm atyne jav trashim qysh thot populli :p
  ama qka eshte eshte, ata i kqyrin senet shume detal, e jon do sene qe na ikin neve prej menve si marrim fort seriozisht edhe e hajm suspend.
  Psh nese poston Mylikes nfanpage edhe e ke regjistru fanpage e krejt ne mylikes e krejt, por poston psh postime mylikes, ama nganjeher poston edhe postime tjera kompanive tjera e perzin ktu mylikes ta fut ban.
  Pastaj, tjetra nese poston psh fjala bjen ni post me ikon videoplayerit, dhe hijn njerzit nto kur hijn jan do foto sosht ajo video hiq, ktu mylikes ta fut ban.
  Tjettra eshte psh dikush hin edhe tbon klikime shume me naj far programi se ta ka inati edhe ta fut ban mylikes.
  Kam ndegju qe nese krijon galleri ne mylikes dhe ate gallery e poston ne facebook, dhe nese ajo gallery raportohet per virusa malware e qisi sene nuk e di sa mundet me qen e sigurt pasi qe raporti dhe gjitha ato jan mbrenda fb ama diqka po hetojke mylikes nese psh ta fshin fb disa her nuk e di veq ishin do kiksa shume te vogel qe mer suspend.

  kta jan shume ma tkqi se google.
   
 12. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro mos jep fakte t`paverteta
  un kogja moti punoj me mylikes edhe kom qit galleria me iconen e videos ose iconen e gif edhe ska ndodh kurr me ma bo suspended

  arsyeja qe ja kan bo kti suspended osht te mylikesi se qat dit plot userav jau ka bo suspended
  po ma e quditshmja osht qe i ka kthy ata usera krejt t nesermen
   
 13. laphechosu

  laphechosu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  140
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk eshte qe kam dhan fakte tpaverteta, se une mundem me te tregu shembuj shokve qe ju kan mbyll shkaku i videoplayera iconave, po nuk do me than tash t'gjithve me jav mbyll, shembull konkret plot perdorin clickjacka adsense edhe marrin lek skan ban, po plot tjer marrin ban.. apo kupton ku e kam pas fjalen ?

  Absolut, nuk ke mundesin me dite ti pse ja kan mbyllur. As une as ti, na veq mujm me supozu.
   
 14. flash-.-

  flash-.- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  a ju ka ndodh ky sen nmylikes ?
  sot nmengjes mi pas p.sh 4$ kur hina qetash mi paskan bo finalized po i paskan hek afer 1 $, per dit qeshtu o ka mndodh
   

Shpërndaje faqen

Loading...