1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim M'shkoj HDD posht e hajt

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Slumerican, 12 Maj 2019.

1. Slumerican

Slumerican Anëtar Aktiv

Postimet:
    151
    Pëlqimet:
    19
    Pikë nga trofetë:
    18
    Haha, nese nuk lejohet ky titull jo serioz at'her tregomni te ndroj ose e lus stafin me e ndru.

Pershendetje antar.

Ja qova posht HDD e laptopit t'punes te Dajes tem, me krejt dokumentat e punes nto!
    Pata me punu dicka ne laptopin tij edhe laptopi ska pas bateri te ngjit hiq edhe u kon lshut ne rrym, e heka laptopin prej rrymes edhe kur e shtina prap ne rrym e provova me dhez dul nji "error" qe HDD ka deshtu.
    Po besoj qe 80% nuk mundet me u regullu.
    Amanet po jau lo qe tjeni te kujdes'shem kqyreni gjithmon a osht laptopi/desktopi lshut para se me hek prej rryme se munet me ju ndodh si rastit tem!
    Osht hera e par ne jet qe me ndodhi edhe pse qe sa vjet merrna me kto pune :)

Thjesht pata qef me e shpernda kit eksperiencen tem me juve :)
    Good luck everyone.

https://imgur.com/a/W6k0PPb
    https://imgur.com/a/W6k0PPb

2. @science

@science Anëtar Fillestar

Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    19
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje
    Harddisku besoj qe ende mund te riparohet, dergoje tek nje pc repair.

3. -K-M-

-K-M- Anëtar Fillestar

Postimet:
    58
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    8
    Nuk po te kuptoj cfar ke fotografu screen a eshte qajo e kaltert me ate katror qe po te del laptop apo po te shkrun naj sen kur e ndez ?

Une kam 3 laptopa i largoj prej rryme i fus rrym kurr skam problem. Ktu mund me qene naj problem tjeter

4. Slumerican

Slumerican Anëtar Aktiv

Postimet:
    151
    Pëlqimet:
    19
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje, kur e dhezi laptopin (power button) kjo ne foto del meniher.

Nuk e di sa kesh i kjart ama fjala ke qe laptopi osht pa batteri te ngjit dmth duhet me mbajt veq ne adapter per me punu(dhez) laptopi eh nese ti ja hek kabllen e adapterit gjat kohes sa osht pc osht "force shutdown" edhe gradualisht e demton HDD.

5. -K-M-

-K-M- Anëtar Fillestar

Postimet:
    58
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    8
    Une personalisht laptopin qe e perdori me se shumti kam mbj 2 vjet qe e kam pa bateri dhe e largoj prej rryme ndez kur eshte se skom kohe me prit mu ndal kurr nuk kam problem ama bash hiq perfect mpunon.

6. Slumerican

Slumerican Anëtar Aktiv

Postimet:
    151
    Pëlqimet:
    19
    Pikë nga trofetë:
    18
    Osht qeshtje kohe!
    Po edhe pak qeshte fati.

7. -K-M-

-K-M- Anëtar Fillestar

Postimet:
    58
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    8
    Ka mundesi qe hdd ka qene i dobt shum i domtun po provo nje hdd tjeter e lidhe kete hdd sinextern shiko qka po ndodh

8. dotnet

dotnet Anëtar Fillestar

Postimet:
    55
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    18
    starto pc me live cd (usb) edhe kqyre nese hdd usht tu punu ndodh qe munesh mi nxirr doc me ransi qka i kij

9. JetmirKs

JetmirKs Anëtar Fillestar

Postimet:
    57
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    8
    Te njejtin problem e kom pas me nje laptop , edhe e kom rregullu me Hirens Boot CD , ja kom riparu sektort e demtun te HDD edhe u rregullu problemi ..

Code:
    https://www.hirensbootcd.org/download/

10. Albi Bytyqi

Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,052
    Pëlqimet:
    108
    Pikë nga trofetë:
    133
    Prsh,
    Nuk e di qe sa "mirresh me keto pune" por nese veq pse nuk po ta njeh hdd laptopi, ti po konstaton se osht demtu totalisht hdd... atehere je gabim totalisht.

Shpërndaje faqen

Loading...