1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim M'shkoj HDD posht e hajt

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Slumerican, 12 Maj 2019.

 1. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Haha, nese nuk lejohet ky titull jo serioz at'her tregomni te ndroj ose e lus stafin me e ndru.

  Pershendetje antar.

  Ja qova posht HDD e laptopit t'punes te Dajes tem, me krejt dokumentat e punes nto!
  Pata me punu dicka ne laptopin tij edhe laptopi ska pas bateri te ngjit hiq edhe u kon lshut ne rrym, e heka laptopin prej rrymes edhe kur e shtina prap ne rrym e provova me dhez dul nji "error" qe HDD ka deshtu.
  Po besoj qe 80% nuk mundet me u regullu.
  Amanet po jau lo qe tjeni te kujdes'shem kqyreni gjithmon a osht laptopi/desktopi lshut para se me hek prej rryme se munet me ju ndodh si rastit tem!
  Osht hera e par ne jet qe me ndodhi edhe pse qe sa vjet merrna me kto pune :)

  Thjesht pata qef me e shpernda kit eksperiencen tem me juve :)
  Good luck everyone.

  https://imgur.com/a/W6k0PPb
  https://imgur.com/a/W6k0PPb
   
 2. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje
  Harddisku besoj qe ende mund te riparohet, dergoje tek nje pc repair.
   
 3. -K-M-

  -K-M- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nuk po te kuptoj cfar ke fotografu screen a eshte qajo e kaltert me ate katror qe po te del laptop apo po te shkrun naj sen kur e ndez ?

  Une kam 3 laptopa i largoj prej rryme i fus rrym kurr skam problem. Ktu mund me qene naj problem tjeter
   
 4. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, kur e dhezi laptopin (power button) kjo ne foto del meniher.

  Nuk e di sa kesh i kjart ama fjala ke qe laptopi osht pa batteri te ngjit dmth duhet me mbajt veq ne adapter per me punu(dhez) laptopi eh nese ti ja hek kabllen e adapterit gjat kohes sa osht pc osht "force shutdown" edhe gradualisht e demton HDD.
   
 5. -K-M-

  -K-M- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  Une personalisht laptopin qe e perdori me se shumti kam mbj 2 vjet qe e kam pa bateri dhe e largoj prej rryme ndez kur eshte se skom kohe me prit mu ndal kurr nuk kam problem ama bash hiq perfect mpunon.
   
 6. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Osht qeshtje kohe!
  Po edhe pak qeshte fati.
   
 7. -K-M-

  -K-M- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ka mundesi qe hdd ka qene i dobt shum i domtun po provo nje hdd tjeter e lidhe kete hdd sinextern shiko qka po ndodh
   
 8. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  starto pc me live cd (usb) edhe kqyre nese hdd usht tu punu ndodh qe munesh mi nxirr doc me ransi qka i kij
   
 9. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Fillestar

  Postimet:
  57
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  Te njejtin problem e kom pas me nje laptop , edhe e kom rregullu me Hirens Boot CD , ja kom riparu sektort e demtun te HDD edhe u rregullu problemi ..

  Code:
  https://www.hirensbootcd.org/download/
   
 10. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,052
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  133
  Prsh,
  Nuk e di qe sa "mirresh me keto pune" por nese veq pse nuk po ta njeh hdd laptopi, ti po konstaton se osht demtu totalisht hdd... atehere je gabim totalisht.
   

Shpërndaje faqen

Loading...