1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Motherboard / New cpu

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 30 Prill 2018.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,462
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  153
  Prsh,

  Po kom qef me mar 1 cpu t`ri
  Code:
  https://gjirafa50.com/pjese-per-kompjutere/procesor-cpu-intel-core-i7-7700/
  ose
  https://gjirafa50.com/pjese-per-kompjutere/procesore/per-kompjutere-klasik/procesor-cpu-intel-core-i7-4770/
  
  Amo po du me ndrru edhe motherboardin. ajo cka po mendosha me mar osht
  Code:
  https://gjirafa50.com/pjese-per-kompjutere/pllaka-ame-msi-x370-sli-plus-amd-x370/
  
  amo nuk e di nese i supporton ato cpu qe thash ma siper, a mundet dikush me me ndihmu? nese nuk i supporton cilin motherboard mkishit sugjeru me mar prej
  Code:
  https://gjirafa50.com/?q=motherboard&dispatch=products.search
  
  Flm

  (PS Skom asnjilloj lidhje per adv rreth ktyre linkave qe i kom postu thjesht po trregoj cfar desha me mar sepse prej aty kom me i porosit gjithsesi mbasi tmeret 1 pergjigje e sakt linkat mund te fshihen prej modave nese konsiderohet si adv)
   
 2. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  713
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  kjo pllak osht vetem per AMD.
  "CPU Supports AMD® RYZEN series processors and 7th Gen
  A-series/ Athlon™ processors for Socket AM4 "

  tregoje qmimin deri nsa po don me investu pastaj mujna me gjet naj sen. pasiqe me shum mundsi ato RAM qe i ke ne posedim nuk do te pershtaten me Motherboard te reja.

  met mira
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,462
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  153
  nuk e kam problem nese smi njeh ato ram qe kam sepse vetem 4GB jan,

  Kshu qe po du me bo build 1 pc vet mi ble senet njo ka njo, sedi nese mundesh tme ndihmosh ajo cfar esht me e rendsishmja si fillim me gjet CASE edhe MOTHERBOARD qe pershtaten :/
  per motherboard mund te paguaj nga 50 ne 200 euro! qe te supportoj ato lloj cpu qe i kam vendos me siper..
   
 4. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  951
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  48
  Code:
  https://gjirafa50.com/pjese-per-kompjutere/pllaka-ame/gaming-1/pllake-ame-msi-gaming-z270-m5-intel-z270/
  Kjo motherboard bon per at cpu i7 7700 nese sjam gabim
  Code:
  Intel Kaby Lake CPUs Compatible With MSI Z270 Gaming M5 Motherboard
  Intel Core i7-7700K
  Intel Core i7-7700
  Intel Core i7-7700T
  Intel Core i5-7600K
  Intel Core i5-7600
  Intel Core i5-7600T
  Intel Core i5-7500
  Intel Core i5-7500T
  Intel Core i5-7400
  Intel Core i5-7400T
  Intel Core i3-7350K
  Intel Core i3-7320
  Intel Core i3-7300
  Intel Core i3-7310T
  Intel Core i3-7100
  Pentium G4620
  Pentium G4600
  Pentium G4560
  Pentium G3950
  Pentium G3930
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 5. arOn4ever1

  arOn4ever1 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Jãşhť'Sşeriĕ a don me bo procesorin overclock ?
  nese se bon procesorin overclock
  Code:
  https://gjirafa50.com/pjese-per-kompjutere/pllaka-ame/gaming-1/pllake-ame-msi-gaming-z270-m5-intel-z270/
  
  qikjo motherboard te bon per i7-7700
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...