1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Monitor your website

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga klodi002, 31 Janar 2020.

 1. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje!

  Doni te dini nese faqa juaj eshte ndonjehere down apo ka probleme?

  Kohet e fundit kam bere partership me nje kompani ne USA qe monitoron (24/7) nese faqa eshte online dhe nese ka probleme apo jo. Aktualisht monitorojme me shume se 600 Kompani te medha si YouTube, Facebook, Apple por edhe Forum ITshqip.

  Eshte nje sherbim qe une aktualisht e ofroj dhe ne Fiverr per 50$ por qe per te gjithe antaret e ketij forumi mund ta ofroj pa pagese (per 30 te paret :).

  Nese doni qe faqa juaj te monitorohet nga ne, mjafton qe te me shkruani ketu dhe te me jepni detajet e kompanise/website.

  E bej kete si shenje mirnjohje per kete forum, pasi ketu kam mesuar shume gjera ketu :)

  Pune te mbare te gjithe!
  Klodi
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 2. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  162
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  28
  Monitorim ne aspekt kur faqja bie posht..? Merr njoftim apo monitorim me sistem sigurie, malware, ddos i instaluar ne web?
   
 3. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18

  Po, nese faqa eshte down (We can monitor your page speed, size, ping time, and latency(lag)) https://monitortheinternet.com/

  Nese faqa bie merr njoftim me email
   
 4. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  252
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jam kurioz te di se sa paguan Facebook per monitorimin e webfaqes?
  Thjesht jam kurioz..... azgje me teper
   
 5. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  tmonitoroje facebook e youtube ski pas lidhje me hup koh me qit shpallje nfiver po kqyr naj sen tjeter se site monitor osht free.
  https://uptimerobot.com/
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Lol sa më i njohur te jesh aq me shume perfiton gjera falas.
   
 7. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  252
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Poshnjari me beri pershtypje sepse ka cituar 3 nder faqet me te medha globale, dhe te 3 faqet kane nje DataCenter aq m2 sa shkronja i behen domain ketij. U bera kurioz per 2 gjera,
  E para isha kurioz se sa paguante Facebook
  E dyta nqs monitoron top web perse perdor google ads
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 8. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,
  Po eshte e vertete qe kompanite si Facebook apo YouTube nuk paguajne, monitorohen for free, por kjo sepse realisht ato nuk kane shume nevoje monitorim pasi kur faqa e tyre eshte down ata kane nje ushtri ne dispozicion dhe e ngrene ne pak sekonda. Por per faqe si e jotja apo e imja kur vetem une dhe nje staf prej disa personash jane pergjegjes, nese merr nje njoftim me email eshte shume poztive
   
 9. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  Gjona pa lidhje.
   
 10. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Edhe une free Po e ofroj per kete forum por nuk eshte sherbim free per faqe te vogla. "Facebook down" Apo "YouTube down" Jane keywords qe njerezit kerkojne ne Google dhe kjo eshte nje nga arsyet qe I monitorojme pa pagese, sepse duhet te ranking per keto keywords.
  Por nese faqa jote eshte down nuk besoj se do te kerkojne shume persona ne Google "x-site down"

  Plus qe kur faqa eshte down merr notification me email dhe mund te punosh per ta ngritur.
   
 11. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  "Gjona pa lidhje" te duken ty vlla por po te pyesesh https://downdetector.com/ qe ben miliona $ me kete pune nuk do te thoshte keshtu.

  [​IMG]
   
  Last edited: 1 Shkurt 2020
 12. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  bofsh sa me shum lek pra vllai.
   
  klodi002 pëlqen postimin.
 13. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  148
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  28
  Këtë shërbim ta ofron edhe Jetpack për platformat Wordpress, falas, të njëjtën gjë bën edhe ajo duke dërguar e-mail njoftim.
   

Shpërndaje faqen

Loading...