1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Monedha TRON/TRX

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga G4SHI, 7 Janar 2018.

 1. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  F.A. pëlqen postimin.
 2. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  kam kthy ja 0.067 btc. me vleren e tanishme po ti shes i bie tmar 0.029 btc.
  [​IMG]

  #hodl me detyrim.
   
 3. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  453
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dark, une spo tentoj me e perkthy 15 min e lypa qet artikull me ta shkrujt qitu se prom e kom lexu e m`pelqej shume , po shpresoj qe nuk prish (ju kerkoj falje nese po ) pune mbasi po besoj qe shumica prej neve dijm me e kuptu :

  Living and explaining the virtue of HODLing when staring at a sea of red

  Just downloaded Microsoft Crypto Chart widget. Setup my portfolio. There is an option to show the value of your portfolio over the past day, week, month, etc. I was able to graphically see what I already knew. My portfolio is down over 40% in a week, up 132% since Jan 1, up 1,068% over 6 months.

  I have realized a couple of things: 1) I have lost, on paper, a lot of money these past several days. If I told people in my life that I lost 40% in a week they would castigate me, and I would feel I deserved it. How could I not sell at the high? How could I not sell on the way down? How did I just HODL through these kind of losses when I clearly could have, maybe should have done something! I would never tell anyone I had such losses. I walk around hiding my embarrassment of the past week and continue to say, crypto is a great opportunity....

  2) I have made some significant gains over the past 6 months that I am very proud of. HODLing is the reason why I have made such gains, and I have lived through 40%+ paper losses before. Telling people of my gains is not a problem at all. In fact, when people do ask about crypto the majority want to get in. But how would I explain these moments when your're down 40%+?

  3) HODLing may be the best strategy when trying to compete against whales in the market. I have seen all types of reasoning behind the enormous swings in the crypto markets. Almost without fail, I lose money trying to time this market. When I first started trading it was like a curse, I would sell and the price would skyrocket almost immediately after I sold. Was I cursed? - IDK. HODLing is the only strategy that has worked for me. I have gone through these down 40-50% moments before and they have always come back. I have stared at this sea of red before, and I close my eyes and say HODL.

  4) Explaining HODL to new investors is more than difficult. I have become a therapist to those I told to get into this market. Those who have experienced at least one boom are in love with crypto. A few who are going through their first downtrend without seeing an upside are anxious to say the least - I just keep sending them HODL memes. It' okay you bought Ripple at $3, just HODL - while they sit on 33%+ losses - HODL!

  I start this day in a sea of red. I will go on with my day pretending it doesn't matter. But it does. I was king of the world not a week ago, today I sit with 40% losses... big losses... 5 digit losses... if I told anyone.....

  Wait just smile and tell everyone you meet, crypto is the way to make big money, and when you lose big money, it's okay, just HODL.

   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po e vertete ! Tani jam me shume se 23% humbje, por nese bej sell tani cfare fitoj ? Nese i mbaj thjesht mund te humb kohe, kam kohe qe i ndjek monedhat dhe nese nje here e ka kapur nje pike, eshte e mundur qe do e kapi perseri por eshte thjesht ceshtje kohe :)
   
  immortal.boy, Rrezart123, albert1 dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 5. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pergjigjja e Vitit :D:D;)
   
 6. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  #HODL #HODL.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jam shum i zhytyr per momentin ne detin e kuq hahaha :p dhe te gjith me thon si ka mundesi qe qesh dhe je i qet.
   
 8. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa grop je?
   
 9. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Te gjith.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Fiks 1356$ ne kete moment qe po shkruaj.
   
 11. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Qenke goxha.Ishalla i rekuperon sa me shpejte.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 12. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Janari dhe kriza globale ! Nuk jan vetem krpto valutat,pergjithsi tregu ka rene ne janar.

  Keshtu qe pas cdo renie,ngritja eshte 1 fish me e madhe se qe ka qene heren e fundit.
  Nese ripple ishte 2 euro dhe tani 1 euro,ateher shume shpejt mund te behrt 4.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 13. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje,
  I lexova te gjitha postimet per tron, dhe eshte e vertet qe pernjeher ka bere pump
  por ta shikojm me nje ane tron eshte long term dhe gjithashtu ka shume supply ne treg

  Mua me intereson vetem nje gje nga dikush qe ka hulumtuar shum rreth TRON
  jo fake news por dicka reale rreth platformes se tyre a ja vlen me investuar me kete cmim momental 0.09$ cka mendoni a do shkoj deri veres ne 0.50 Cent!
  A ka ndonje lajm te mirfillt nga ndonje antar rreth tron cka jau merr mendja pse ra cmimi prej 0.25 ne 0.9$ cka jau merr mendja!

  Edhe sa keni hulumtuar a eshte e sigurt tron apo vetem si disa coina te vogel qe kan mbet qe 4 vite njejt!!
   

Shpërndaje faqen

Loading...