1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Monedha Ripple/XRP ....

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Marian, 1 Maj 2017.

 1. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  F95 pëlqen postimin.
 2. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Hahahahaa hiq sun i kuptoj qita "Billionare in a week" Aj njeri nashta ka punu me vjet , tash ka mbrri shembull te 999 Milion $ , tash edhe 1 milion tjera i bo shembull per 1 jave , edhe shkojn e thojn "billionare in a week"
   
  phoenix dhe enneaa pëlqejnë postimin.
 3. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  :p .. ashtu do thone edhe per ne po he .. billionare in a week kUr tE bEhEmI tE pAsUr :(:(
   
 4. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  A ka naj shpjegim pse po bie qmimi i ripple
   
 5. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per shkak se CoinMarketCap.com i ka hek prej kalkulimeve t`qmimeve exchanget Korean
   
 6. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pritet qe disa pre shrbimeve te transfertave te parave si moneygram westernunion etj te adoptojn ripple prandaj hapni syt se nqs kjo ndodh vertet cemimi i ripple do te ritet shume shpejt.
   
 7. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  447
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  Prej kah osh burimi vella ? A osht e sigurte a ,une i kom hjek krejtripple cka i kam pas per ata po pyes!
   
 8. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  a ka naj burim te informacionit se vlera per çdo dite po bjen
   
 9. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  NANO dhe omega_web pëlqejnë postimin.
 10. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per momentin jane vetem llafe ska asgje te sigurt por qendroni vigjilent qe nqs del lajmi zyrtar te jeni gati per te bler ripple.Une i kam ber gati disa eth ne binance .
   
 11. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  137
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jeni djeg keq me ripple po mdoket ;)
  Sdi qka keni prit prej 1 coini qe 60% osht i centralizum kur nfakt cryptocurrency u kriju veq per shkak tdecentralizimit.
  Ripple e ka pas 1 pump tmadh prej njerze tkti lloji "O bir pi shti nripple se po thojn qe ka me shku 10$ nashta po bohna milioner"
  e kom cek edhe ma nalt qe prej 1 coini me 1 total prej 99,993,093,880 XRP skini qka pritni sen
  1/3 e ka nqarkullim per momentin e ka pas kapitalin 130 miliard $ edhe qmimin final 3$.
  Ju lutna mos investoni me tnime po analizoni tani percjellne eee nfuund vendos a me investu a jo.
   
 12. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  447
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo valla si boss i kom ble ka 0.70 $ edhe i kom shit ka 2.60 :A m vjen KUQ a ahahahahah
  Perndryshe e kom marre shume per baze qat koment qe e ke shkrujt :)
   
  mrbajraktari1234 pëlqen postimin.
 13. F.A.

  F.A. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  118
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Bitcoin bie si një nga tregjet më të mëdha të kriptocurrency në botë që përgatit një projekt-ligj për ndalimin e tregtimit
  Ministri i Drejtësisë i Koresë së Jugut tha se vendi po përgatit një projekt-ligj që do të ndalojë të gjithë tregtinë e kriptocurrency
  Park Sang-ki u tha gazetarëve se ka "shqetësime të mëdha" në lidhje me monedhat virtuale
  Bitcoin ranë më shumë se 12 për qind pas komenteve të Parkut
  https://www.cnbc.com/2018/01/10/sou...g-bill-to-ban-all-cryptocurrency-trading.html
   
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  FUD
   
  NANO pëlqen postimin.
 15. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Kam punu me adsterra, dhe menyren e pageses deshta ta mar me BTC , kush e din si shkon kjo pune, cka duhet te vendos te adsterra btc wallet, dhe ku te kriojoj nje wallet btc, ndoshta jam i qarte.
   
 16. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,042
  Pëlqimet:
  258
  Pikë nga trofetë:
  163
  Veq adresen e BTC qka e ki o bro ate veq edhe kryhet
   
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un ja vendosa nga Paxful e ben ashtu, ja dhat ate codin wallet.
   
 18. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  447
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  Vlla njihere kom terhjeke btc prej adsterra , e shton walletin e btc ede kryhet !
   
 19. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po ket s`po e di sakt cfar wallet te vendos, a eshte ne rregull wallet nga paxful
   
 20. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shkarko walletin Coinomi ne telefon.
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...