1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Monedha Ripple/XRP ....

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Marian, 1 Maj 2017.

 1. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  326
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo nuk po funksionon ky sistem i Gatehub.
   
 2. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,751
  Pëlqimet:
  313
  Pikë nga trofetë:
  213
  un e kam te verifikuar me numer shqiperi, nese te ndihmoj duke mi kaluar mua dhe une ti kaloj ne nje wallet tjeter :) me shkruaj pm.
   
 3. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  178
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  O ripple sipas meje osht coini ma i deshtum prej krejtve edhe njerzt vet kan me vrejt kit sen amo masi qe ti hupin qato $ qe i kan shti , se shqiptart po i shtin paret neper cryptocurrency pa e dit qka po bojn ata po i bjen njejt si mi gju paret e tyne.
  Ripple osht coin i bazum neper banka ( Bankat nese kishin dasht me perdor cryptocurrency edhe pse jom i sigurt qe skan me perdor po edhe nese perdorin e krijojn vet tveten pare kan ) , osht coin qe nuk munet mu bo mining , i ka ne qarkullim 38,739,144,847 XRP ka kapital $142,025,065,447USD edhe qmimin e ka $3.67 , ripple i vyn kapital ma i madh se btc per me kalu vetem shumen 7$ (Sen qe nuk ka me ndodh jau siguroj un per nje koh te gjat).
  Mos te harrojm qe ripple total supply i ka 99,993,093,880 XRP me dal kto nqarkullim i bjen ripple qmimi n 1$ me qit kapital qe e ka ;)
  Kaloni mir e ju lutna analizoni para se me investu e mos i gjuni paret e juve.
   
  wolf_mc12 dhe ahmet123 pëlqejnë postimin.
 4. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  206
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28

  Masi nuk eshte coins , eshte vetum monedh e centralizuar, vetum 1 person e ka kriju , aje ben me to qfare te doje. Pse e kan listu pra coinmarketcap.com

  Pse nuk qendroj ne qmimim 0.10 USD? Por u rrite?
   
 5. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Padia e R3 kundër Ripple tani është e vlefshme për 19 miliardë dollarë

  Ka gjasa RIPPLE me ra nëse shkon çështja në gjykatë!

  R3 do ta padisë Ripple, duke pretenduar se kompania shkeli marrëveshjen e partneritetit duke ndërprerë një kontratë opsionesh që i dha R3 të drejtën për të blerë deri në 5 miliardë XRP - monedhën vendase të Llogarisë së Ripple Consensus (RCL) - për $ 0.0085 për njësi.
   
 6. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,074
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ripple deri ne fund 2018 to te jet mbi $20.
  Osht e vertet qe bankat e kan ne dore, po nuk e lojn me shku poshte, kan me i bo konkurrenc Cryptocurrencive tjera, se me i nal spo mujn, e tash osht rasti per ta me e fut vend tpar edhe me fitu edhe bankat prej Coin te krijuar nga ata
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 7. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  314
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  38
  pajtohem plotsisht me ty, nuk po kan mundesi tjeter bankat me pezullu bitcoin tash po kqyrin me ripplle.
   
 8. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,277
  Pëlqimet:
  251
  Pikë nga trofetë:
  113
  qashtu na konvenon neve veq let munohen lete rrisin qmimin sa tmujn :V
   
 9. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  735
  Pikë nga trofetë:
  243
  Siacoin osht tu bo boom , a ka dikush ktu qe ka siacoin?
  Un per vete kam mbi 100k

  [​IMG]
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 10. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  221
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kam 15k por i bleva kur ishte 0.05$
   
 11. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  i kom mbi 10k
   
 12. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  655
  Pëlqimet:
  131
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa para ke investuar per keto 15k siacoin vlla edhe ku mundem me i ble online se dua te investoj edhe un ne te.
   
 13. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  221
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  53
  Diku tek 750$
  I kam pas ne btc dhe i kam blere siacoin me poloniex (qe eshte exchange)
  Per te blere online nuk di gje
   
 14. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,277
  Pëlqimet:
  251
  Pikë nga trofetë:
  113
  para 3 dite i heka sot u rrit :mad:
   
 15. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  125
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  cilin wallet me sygjeroni per siacoin ??? qe mund te bej exchange dhe ne bitcoin pervec polniex ju lutem me jepni nje ndihm icik shpejt
   
 16. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  401
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  43
  E ke Bittrex, Poloniex, etj. Nese ke nevoje me shiku se ku mund ta blesh nje coin, shko tek www.coinmarketcap.com, pastaj zgjedhe monedhen qe deshiron, dhe shko tek markets. aty e ke se ku mund te blesh.

  P.sh. per SiaCoin e ke kete linkun https://coinmarketcap.com/currencies/siacoin/#markets
   
 17. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  125
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  kam mbi 5k siacoin dhe zdoja ti leja ne poloniex prandaj
   
 18. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,074
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Kam pas mujt me e ble kete kur ka qen 0.004, dmth pa u kon cent, po skam ble si budall.
  Nese kisha ble atehr i kisha 20 fishu, po skam dit para 2 muje si budall hisha tjeter kun
   
 19. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Edhe ketu ne forum as 10 cent nuk ka qene kur u ka folur per here te pare.
   
 20. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  175
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk asht von as 1 her , dhe un prej 2013 kam pas bitcoins ti kisha majt deri tash nuk kisha dasht kurgja tjeter, po prap kuur nuk asht von nese ki mundsi investo ncoina dhe mas 6 mujve ose 1 viti munet me ba boom

  ket coin e kam ble me 15$ para 1 jave bleva disa coina tjer ne yobit dhe me mbeten 15$ thash hajt ta blej qet coin

  [​IMG]
  [​IMG]

  Prej 15$ kam fitu +500$ e pash se coinexchanger e kish vleren 1 satoshi i shita prej yobit dhe po i qoj coinecxhanger btc ta blej ktu ket coin se nuk i dihet, mos u derzo kur se nuk asht von sa tkish mundsi investo ne coina qe ta mer menja qe ka me hip :)
   
  nekladen, wolf_mc12 dhe ano0n pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...