1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Monedha Ripple/XRP ....

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Marian, 1 Maj 2017.

 1. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mendimi ime per 2018 ne lidhje me ripple, esht qe do te rritet mbi 100 USD.

  Market Cap: $620,079,843,678

  Ndryshimet dhe rritjet, 2015 dhe 2016.

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  Last edited: 31 Dhjetor 2017
  bone pëlqen postimin.
 2. butrintmustafa

  butrintmustafa Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  qysh duhet me ble ripple te gatehub aosht rrezik mi dhon tdhanat edhe qysh munet mi konverty btc
   
 3. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Hah
  Duhet 1 rritje x43 qe te mberrije 100$
  Pra kapitali 1 tanishem eshte

  • K.T $89,982,510,868 Billion
  • ×43
  • = $3,869,247,967,324 Trillion

  Pastaj vetem
  • 1/3 e Ripple eshte ne qarkullim

  Qfare ndodh nese leshohet edhe pjesa tjera Qmimi i ripple do te zvoglohej
  • Ne 33$
  (Megjithse mendoj qe pjesa tjeter do te leshohej vetem pasi Bankieret dhe peshqit e medhenje te kene terhequr parate e tyre , e ende pa u leshuar pjesa tjeter qmimi do te binde shum poshte pasi dihet qe ripple investus/perdoures kryesor ka Bankat , pra e morra vesh shembull ne menyre automatike , duke mos perfshire ketu edhe terheqjet qe do te benin bankat etj..)


  Pra edhe niher edhe nese do te investoheshin gjithe ata triliona para qmimi do te binte prap
  Te pershendes
   
 4. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  [​IMG] Keto jan disa parashikime per Ripple
   
  Blerton pëlqen postimin.
 5. Hektor

  Hektor Guest

  wow, duket sikur Nostradamus të ketë gisht këtu :D
   
  granitgega dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 6. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje te gjithve, kur u regjistrova ne poloniex gjat verifikimit te country aty e pashe qe Kosovo e kish prefiksin +383 a un e kam prefiksin e numrit tem +377 te Monakos, qysh me ja bo, a dini naj zgjidhje ?
   
 7. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nese ske ndermend me bo withdraw ma shum se 2000$ ne dite ateher nuk te duhet fare verifikimi , mjafton ashtu si e ke .


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  TRX sonte deri neser pritet te ket ngritje nga 0.06 ne 0.20 ju sygjeroj ta provoni, renie ma merr mendja nuk ka
   
 9. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Perdore 383, pasi qe mund te pranosh thirrje/sms nga jasht ne kete kod telefoni, deri ne qershor te ketij viti nuk do mundesh me perdor 377 pasi qe Kosova e ka tash kodin e vet. Mu personalisht nuk ma dergojke kodin per verifikim me ip te Kosoves, u kyqa me vpn me erdh kodi.
   
 10. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po un numrin e tel e kam me prefiks +377 dmth t Monakos vlla, qysh mundem me verifiku numrin me +383 n at mnyr ?
   
 11. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  E vendos numrin pa prefiksin dmth :
  Bumri jot esht :

  +377 765121312

  Ti e vendos:

  +383 765121312

  Dhe per vpn mer ndonje VPN te frances ose Italise dhe ndoshta punon.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 12. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Disa te dhena shum intersante dhe te verteta se sa jan rritet valutat per 12 muje.

  [​IMG]
   
 13. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mbrem shperndava disa parashikime dhe Sipas atij studimi thoshte qe kete muaj do shkoje deri ne 4.6$ /Ripple dhe po rritet cdo minut e meshume.Besoj qe Ripple po luan nje loje shume te fuqishme qe nuk do kete perfundim te mire.
   
  Blerton pëlqen postimin.
 14. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sa kam mujt me kuptu sistemin e ksaj ripple eshte qe sa ma shum banka e perdorin teknologjin e ksaj rritet edhe vlera pra duket qe shum banka poe perdorin sistemin e saj.
   
 15. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  449
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  N`fillim e kam ble nji sasi t`vogel ama i kam marre inatin shume kesaj ripple .
  Per mu personalisht nuk ka shume rendsi a fitoj apo jo prej crypto , me rendsi ideja me u zhvillu - sistemi bankar me bankrotu - ama.... Lufte e vshtire !
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 16. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Sistemi bankar nuk osht duke humb , vetem eshte ka zhvillohet pasi qellimi i qdo vanke eshte te fitoj , dhe ato qe kane rol/pjese ne ripple ato veq po fitojne
   
 17. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  662
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ku muj me ble Ripple cilin web eshte ma e sigurt ?
   
 18. nekladen

  nekladen Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nd Gatehub kam ripple por nuk po mundem me be withdrav nga Kosova sepse nuk me vjen kodi ne telefon, e ka ber ndonjeri kete ? nese po me ndihmoni ,thjesht po du mu siguru qe mundem me be withdrav jo se jam i interesum me be...
   
 19. Aniweb

  Aniweb Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ndime dergova dokumentat id dhe certifikate tek gatehub dhe me pas me nxori tablen e gateway dhe aty zgjodha xrp ne vend qe te zgjidhja usd .nuk di si te veproje pasi as vete nuk e di cilen duhet te zgjidhja
   
 20. VaaL

  VaaL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  I kom n Poloniex 20xrp, po ata nuk shihen per shkak qe ripple e ka qat senin qe duhet mi pas 20 xrp per me rezervu adresen. A din najkush a muj qato mi kthy n gate hub najqysh a ska shanca?
   

Shpërndaje faqen

Loading...