1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Monedha Ripple/XRP ....

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Marian, 1 Maj 2017.

 1. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ripple eshte nje monedhe e re por shume e fuqishme ne investimet qe kane bere.
  Si funksionon:
  <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5e2jDFL1kKI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

  Vlera momentale eshte : 0.056$
  Brenda muajit eshte rritur me 360%.
  https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/

  Dhe eshte ne vendin e 3 ne gjith monedhat.
  https://coinmarketcap.com/

  Pritet qe deri ne vitin 2022 te shkoje ne vlerat e 500$.
  Nje investim i vogel sot mund te te bej milioner "neser"
  Prsh: Blejm 2000 monedha me 160$ dhe neqoftese vlera e saj shkon 1$ i bie qe nga investimi i 160$ te keni 2000$ por e njejta gje ndodh edhe neqoftese shkon 10$ qe i bie 20,000$ ose 100$ qe i bie 200,000$.
  Te gjithe e vleresojn dhe shume persona ne bote po investojn fuqishem.Sepse eshte nje monedhe qe e perdorin bankat me seshumti.

  Wallet mund ta hapni ketu : gatehub.net
  Neqoftese doni te blini ja ku e keni webin : https://changelly.com/
  Me 1 Euro blen 13 XRP/Ripple
  PS: Une kam investuar 300$ dhe do investoj perseri deri ne fund te muajit maji sepse eshte nje investim i vogel qe edhe po humbe nuk humb ndonje shume te madhe por neqoftese rritet athere mundesh te arrish $$$.
  Ky eshte mendimi im zdua qe askush te mbeshtet tek mendimi im sepse nuk dua te kem pergjegjesi thjesht doja ta shperndaja me juve kete monedhe.
   
  wolf_mc12, F95, 01kujtimi01 dhe 16 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  646
  Pëlqimet:
  191
  Pikë nga trofetë:
  88
  harrove ta cekesh se eshte duke u perkrahur nga bankat :)
   
  dr.injection, wolf_mc12 dhe lama pëlqejnë postimin.
 3. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  @Marian a ka naj menyre me ble me real currency, p.sh. euro, dollar etj.

  edited: solved!
   
  Last edited: 1 Maj 2017
 4. emiljano22

  emiljano22 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  305
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  e vlersoj shume kete post flm
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sa i bleva 150.
  Do e ve synim te ble 5k
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 6. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  faleminderit shum, ju kisha sygjeru edhe per monedhen "monero" me investu se po investojn shum kohve t fundit.
   
 7. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ishalla bohesh milioner (Seriozisht e kam) e ja ben 1 dhurat anetarit qe e ka hap temen :);)

  Mirpo diqka qe nuk pom te kjo Ripple osht lidhja me banken, qysh e dijm na bankat nuk e dojn rrezikun kan qef mu kon stabile pra qe i bie do te arrije $1 mbas 10 viteve ose do te jete ne nivelin e njejte me nje rritje prej 50%. Sidoqoft, do investoj ne kete monedhe.
  Shpresoj qe jam gabim e ne fund te 2017 e mberrin vleren $$$.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Perderisa eshte monedhe e fuqishme (e treta) atehere nuk besoj te bjeri vlera dhe ta humbi rendesine si monedhe.
  Dhe nese nje dite dikush behet pishman pse invostoi i merr perseri me vleren qe ka investuar.

  Ishalla vjen ajo dite dhe ja ben bam... do ja bejme dhe dhuraten shokut me larte :)
   
  Rrezart123 pëlqen postimin.
 9. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  po vlla munesh me ble te changelly.com beje te paren euro dhe te dyten XRP dhe vendos shume e Eurove qe don me ble dhe pastaj e ben Checkout me Credit Card
   
 10. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Vlla me sa kam parese u ben gati 1 muaj qe e studjoj kete monedhe dhe sipas gazetave kane thene qe do jete "dekata e milionereve" sepse ka nje rritje te shpejttt dhe brenda 1 muajsh te dyfishosh parat me 300% sesht pak.Mund te shohesh edhe tek forumet e huaja por besoj qe brenda 6 mujorshit do kapi vleren e 1$
   
  Rrezart123 pëlqen postimin.
 11. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Urime vlla ishalla tu befshin miliona
   
 12. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ishalla Ishalla mirpo a nuk ta merr mendja ty qe kjo eshte vetem rrekllamim per momentin per me bo blerje, dhe mbas 1 kohe me i ra vlera?
  Shpresoj qe do hyp jo vetem $1 por edhe $1000
  Sukses te gjitheve ;)
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 13. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  e kuptoj vlla por per mendimin tim nqs investon 500$ me vleren qe ka tashi 0.05$ nuk eshte ndonje investim i madh edhe po humbe do humbesh nje vlere te vogle per shkak se vlera e tij tashi eshte e vogel nuk i bie me shume besoj por si dihet asgjeje jam dakort dhe me mendimin tat vlla por po nuk rrezikoive nuk fiton . prandaj mendova meqe eshte nje monedhe qe flitet qe do kete rritje vendossa ta shperndaj me juve
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Lexova dicka.
  Perderisa eshte mbeshtetur nga bankat dmth ato duan stabilitet dhe kete e ka vertetuar ripple.
  Pra dhe vete bankat nuk duan te rritet si btc sepse nuk duan luhatje.

  Mua me duket me kuptim. Por nejse te shikojme cfare do te tregoje koha.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 15. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Faleminderit shum per kete post pasi qe dhe un vendosa me rreziku pak por pasi u regjistrova tek GateHub mi dha keto a e beri dhe tek ju te njejten gje?

  [​IMG]
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 16. aqerimi

  aqerimi Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  A e dini pse spo muj me bo pagese me mastercard , an erron happened pom paraqitet gjate te dhenvae te kartelee.
   
 17. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Jo ti mir e ki se $500 nuk jan vler e madhe tek e fundit ia vlen te inveshtosh edhe 5K pasi qe qysh po shihet ne diagram nuk ka zbritje te madhe edhe nqofse i hup i hup gjysen, edhe pse duhet me marr parasysh qe kur ti shtin keto te holla ma mir osht mi hup se mi nxerr. Pse? se bash ne momentin kur nuk e pret ka hypje te madhe dhe mund te behesh MILIONER sidomos tek kjo qe marketi eshte i madh.
   
 18. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  po harrova me e cek pasi hap account ne gatehub automatikish te kalojn 20XRP qe te aktivizohet accounti keto jan te pa luajtshme dhmth nuk i dergon dot jan te "ngrira"
   
 19. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  vlla te lutem dergo foton sepse nuk hapet kjo edhe te shohim
   
 20. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  E pash me 1 faqe qe po mujshe me ble XRP edhe direkt prej gatehub.net. Qka po mendoni ju a ma mir ish kon prej gatehub.net apo prej changelly.com
   

Shpërndaje faqen

Loading...