1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Monedha IOTA

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Selim Baruti, 13 Qershor 2017.

 1. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Kush mund te japi me shume informacione rreth kesaj monedhe. Papritur u shfaq e 6 (pritet qe te shkoje e 4-ta per shume pak kohe). Nuk ka informacione rreth ecurise se kesaj valute ne https://coinmarketcap.com/

  Di ndonjeri me shume rreth kesaj valute?
   
  Last edited: 13 Qershor 2017
 2. VaaL

  VaaL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  Khuu qysh na iku qikjooo


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Hahahaha u shfaq nga hici. Po I rritet vlera, gjithashtu dhe investimet.
   
 4. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  duket shume premtuese kjo
   
 5. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  spo e kjo tash koka kriju edhe menjeher bumm e dyshimt po duket
   
 6. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  qka te iki ktu spo kuptoj ? nuk eshte qmimi qe ishte 0.01 dhe u be 0.5 ? thjesht jane te investuara 1.4 bilion nuk ka diqka ktu,mos haro ato investime mund te terhiqen ne gjdo koh dhe bie posht perseri
   
 7. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  146
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mos u habitni me investu perderisa nuk e studioni pak ate monedhe se kush e menagjon me ke bashkepunon dhe sa eshte serioze, jon perhap shume "shitcoin" kujdes..
  Investo aq sa ki per me humb THASH...
   
 8. besmirm

  besmirm Anëtar

  Postimet:
  39
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  A din najkush qysh me ble Ket monedh ?
   
 9. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  mundet vetem me btc ne bitfinex
   
 10. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dita e pare 0.63 e tash 0.411
   
 11. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Neser do zhduket fare ose bjeri shume fare, sepse mendoj qe do dali menyra me vjedh njerzit .
  Me cfare po shikoj pasi , njerzit pergjithsisht kan deshir te bejn lek ne menyre ta thjeshte dhe te shpejta, do mashtrohen do investojne ne te, dhe pastaj do ja ulin vleren, kjo do jete nje "vjedhje" ne menyre "legale".
   
  BurimBushi, Juxhin dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 12. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Vlera ne keto momente e kesaj monedhe $1.90 USD
   
 13. itwaswritten

  itwaswritten Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  gabim jeni djem.
  IOTA eshte shum moti ne coincapmarket deri para pak kohesh u kon 0.50$ edhe gjithmon u kon top15.
  Tash IOTA ka hi ne fore me Microsoft , Fujitsu e do tjera per ata edhe ka dal ne top 5 edhe ka shku vlera 2$ e me shum
   
 14. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo jo gabime e keni kjo eshte qysh moti edhe ekzistone moti edhe plus kan tregu shum njerz ne youtube per investime ne ket monedh qysh kur ka ken 0.50$ was just penny god damn!
   
 15. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Gabim jeni ju se nuk e keni pare daten kur e kam nisur postimin [13 Qershor 2017]. Eshte monedha e vetme qe sot ka pasur rritje, madje nje rritje jashtezakonisht te madhe mbi 30%. Tani e ka vleren $2.45
   
 16. itwaswritten

  itwaswritten Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
 17. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mendimi ime eshte se Iota eshte monedha e 3 me e rendesishme pas bitcoin dhe ethereum.Si nga aplikimi "internet of things" ekonomia e makinave ashtu edhe nga teknoligjia qe perdor e quajtur tangle e cila eshte me e perparuar se blockchain.Per shkak te teknoligjis tangle vetem bitfinex e ka listuar si monedhe pasi eshte e komplikar per exchange-t ta listoje pasi duhet te modifikojne platformat e tyre.
   
  ahmet123 dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...