1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Modifikimi i Windows XP Image - Video

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Fannol Gashi, 15 Nëntor 2010.

 1. Shkelqiim

  Shkelqiim Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  eii edhe unee e kom ba 1qisi tuto, se edhe unee kom modifiiku shum windowsa... xp, vista, 7... :), poo nuk e di kuu e kom videon dikun en HDD...
  ama shuum pak puun kryn me nLite, tvyyn edhe programe tjera edhe njohurii tjera peer me modifiku windows n'menyr PRO
  Windows jeem i preferum qi e koom modifiku
  osht Windows 7
  Code:
  http://forum.esoft.in/applications/435335-windows-cyber-7-v2.html
   
 2. gjergjajarian

  gjergjajarian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  180
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Shume toriturial i mire nga ju Phannolee, success in your life ;)
   
 3. vullnet

  vullnet Anëtar

  Postimet:
  19
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Faleminderit shume!
   
 4. sykalteri

  sykalteri Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Psh nese nje xp e ka serial number te caktuar, kur e bejm modifikimin , a mund te ja bejm ashtu siq deshirojm serial number ?

  Ju Faleminderit,
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343

  Persh.

  Me te tregu te drejten Licensimi i Microsoft aq eshte i komplikuar, sa qe kane qit provime (Certifikim) te vecant vetem per kete fushe.
  Nje XP Mundet ti kete dy lloje te Product Keys:
  Volume License Key: Leshohet nje Key per nje kompani edhe ate e perdore per te gjithe Kompjuterat qe kane XP-ne, dhe mund te aktivizohet aq here sa ke licensa, ti mundesh me instalu edhe ne me shume kompjutera por kur vjen puna te aktivizimi e ke nje limit
  OEM: Eshte Key i vecant vetem per ate PC(Hardware) dhe munde te aktivizohet vetem nje here

  Nese deshiron rritje te aktivizimet psh e formatizon PC-ne at'her duhet ti kontaktosh Microsoft-in.

  Po ashtu Key nuk eshte i lidhur per Software Me cfare do XP psh XP SP3 qe e bene download nga Interneti mundesh me perdor Key-n e kompanise tuaj, dhe aktivizohet pa problem.
   
 6. cMs

  cMs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pershendetje , por disa sisteme operative perkatesisht windows xp , kane te integruar licensen , pra kur instalojme sistemin operativ nuk ka nevoje te japim ndonje licens ? mund te ma shpjegosh pak .
   
 7. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ata windowsa jan te modifikuar.
   
 8. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343

  Hape CD-ne e Sistemit operativ dhe ne folderin I386 kerkoje nje file me emrin winnt.sif hape me ndonje text editor (psh Notepad)
  Tek ne vend te XXXXXX e ke Key te shkruar:
  [UserData]
  ProductKey=XXXXXXXXXXXX


  Si mendon jane te modifikuar? Nga kush, pasi qe edhe ne Microsoft-i direkt kur bene Download, mundet me qene keshtu :), ose nese blen OEM
   
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une zakonisht per te mos blere windows e marr te modifikuar dhe ata jan te aktivizuar
   
 10. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pre-Activated edhe Unattended kane dallim
   
 11. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,277
  Pëlqimet:
  268
  Pikë nga trofetë:
  178
  Shume gabim kjo qe e bene !!!

  Sa je i sigurt ne kete SO te modifikuar nga ndonje person tjeter ?

  Per me qene i sigurt me nje SO te modfikuar eshte ajo kure modifikon vet e jo me ta modifiku ndoj person tjeter.
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 12. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343

  Eshte shume e sakt e Modifikuar(Pre-Cracked) qe eshte i aktivizuar me disa app full etc etc... ndoshta e ki mire qe ske nevoj per me aktivizu por mundet me qene ndonje keylogger apo bot edhe ti se din punon gjate gjithe kohes.

  Keshtu qe ju rekomandoj te mos i perdorni keto.
   
 13. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Eshte e vertet qe jan me viruse te ndryshme por une i perdor nga SoftVnn dhe Lenovo
   
 14. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133

  Edhe un e perdori kete Lenovo dhe deri me tash nuk kam pas naj problem :)
   
 15. smajli98

  smajli98 Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  me sa e kuptova une me kete nuk mund te formatizoj pc
   
 16. ZeroCooL!

  ZeroCooL! Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,863
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kjo sbesoj qe ja vlenn me msu ! se veq ti e perdor ket CD a nese ke lokal tendein per CD-ja windowsi etc bon
   
 17. smajli98

  smajli98 Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ne win7 kjo medoe nuk funksionon vetem ne xp.
  a mundem ta formatizoj pc me cd duket e modifikuar me kete
   
 18. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  Shum tuto e Mire , Flm shum qe je munduar .
   
 19. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  Tung, @Blerim R. :) a mund te ma dergosh linkun ne PM, ne qoft se e ke, ose ne qofte se e ka dikush tjeter për te shkarkuar Windows XP siq e përdor ti d.m.th te pa modifikuar sepse i kam Dy CD te Windows XP-is por vet e marrin licensen d.m.th janë te modifikuara, nga disa persona tjer dhe nuk po jam i sigurt, kam provuar disa po nuk me kan kryer punë.

  KLM.
   
 20. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kerko me Torrent se ki edhe te pamodifikum
   

Shpërndaje faqen

Loading...