1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Modifikimi i Windows XP Image - Video

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Fannol Gashi, 15 Nëntor 2010.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ketu keni nje video ku tregon si si ta modifikoni image (imigjin) e Windows XP, te shtoni service packs, updates, hotfixes, drivers, te shtoni apo te largoni komponente, ta beni instalimin automatik, ta beni cd-n Bootable dhe shume gjera tjera.
  Te gjitha keto i beni me nje Software te quajtur nLite.
  Me Respekt,
  phannolee
   
  Last edited by a moderator: 28 Prill 2014
  albion65 pëlqen postimin.
 2. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mesim i qelluar phannone,met vertet ka pasur shum kerkesa rreth kesaj teme dhe ja zgjidhja e duhur.
  Te pergezoj per tutorialin
   
 3. cmd

  cmd Anëtar i Njohur

  Postimet:
  678
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Mesim I Mir qe Kjo nevojitet shume .

  Data e Postimit :15 Nëntor 2010, 09:55 :S
   
 4. KAPITEN|

  KAPITEN| Anëtar i Njohur

  Postimet:
  507
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  qe 1 or e kom lshu edhe u knaqa tu e kshyr
  valla njeri 1sh fare je
  Tutorial qe kush se ka shum shum i mir
  bravo do ta provoj kete metod per formatizimin e PC time
  SHum FLM
   
 5. digit

  digit Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Faliminderi qe e ndave me ne phannolee
   
 6. samiriii

  samiriii Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  pershendetje...a mundem me shtu ndonje progrma tjeter ne cd mau instalu bashk me windowsin...edhe driverat a duhet te jen .exe apo qysh duhet...:
   
 7. z3r0

  z3r0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  453
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shum mesim i Mire te Pergezoj :D
   
 8. thevampire

  thevampire Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Flm Per Mesimin Bro. Ja ku eshte edhe tooli <a class="postlink" href="http://www.virtualltek.com/downloads/show/3" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.virtualltek.com/downloads/show/3</a>

  qe i kthen programet qe don te installosh gjat installimit te xp ne HotFix
   
 9. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Phannolee a mundem ta ndroj logon e windows-it(kur e ndezim qe del)??Ta vendoj logon e ITShqip
   
 10. L-jAy

  L-jAy Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  A funksion edhe per win..7 qikjo metod ?
   
 11. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  samiriii: Mundesh me vendos ndonje hotfix (.msi) qe te instalohet gjat instalimit te Sistemit Operatv, ndersa Driverat nuk duhen te jene exe. Shiko nje antare me larte e ka postu nje program qe mundeson fajllat instalues/.exe ti krijosh si hotfix sikur te jene msi (duke perdorur 7-zip)

  rilinds: Mundesh ka disa theme te veqanta qe ta ndryshojne ate, shiko ne video eshte e cekur si te vendosesh theme e permendi pak ku me ate mundesh me vendos theme tjera ndersa per boot logo nuk e kame testuar.

  L-jAy: Jo nuk funksionon me Windows 7 pasi qe ai perdor nje tjeter mekanizem instalimi ai nuk perdor exe fajllat per instalim dhe disa gjera tjera siq perdor Windows XP, Server 2003. Por perdor images ku ato vetem behen deploy ne PC (sikurse qe funksionon Acronis Disk Suite, Norton Ghost,... jo ne te njejten menyre, por logjika eshte e njejte) Per Windows 7 shiko WAIK (Windows Automated Installation Kit) si te kem kohe do e beje edhe nje video per Windows 7 edhe pse paksa eshte e koklavitur.
   
 12. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  @Phannolee


  Mund te besh ndonje tutorial qe tregon se si te bejme tema per windows XP perfshire edhe boot logo??
   
 13. Garena

  Garena Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Shum Send I Mir Qyky Flm Shum Phannole Po YouTube A Mundesh Me Uploadu ?
   
 14. etnosimi

  etnosimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  120
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Cilin prej ketyre faljllave duhet me brun ne cd ?
   
 15. etnosimi

  etnosimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  120
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  FLM phannolee
   
 16. cyber-leo

  cyber-leo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  me ndrru logon kur tdhezet kompjuteri duhet me pas programin tune up utilities une e kam edhe e perdori se ai program gjithasht sherben edhe per mirmbajtjen e kompjuterit
   
 17. UnsTopabLe

  UnsTopabLe Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  A ka mundsi me dit me qfar programi e ke incizu qet video?
   
 18. Besjon

  Besjon Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  hej 1 putje kur ti modifikoj qito fajlla une e kom veq 1 dvd rw si kom dy qysh mi shti qato fajlla ne cd , se veq mi shti me nero spo bojke po po dufke mi kopju cd ose ish edhe 1 mnyr tjeter qe veq me 1 dvd rom po mujshe ama une spe di :S plz a kishe mujt mem kallxu qysh
   
 19. Killeros

  Killeros Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Phanole qysh me bo mausin qashtu si ti qe kur poklikon po dalina to si valezime me te kuqe a kishe mujt mem tregu?
   
 20. Killeros

  Killeros Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  qysh me bo mausin qashtu me valezime kur po klikon a munesh mem kallxu phanole
   

Shpërndaje faqen

Loading...