1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Modifikim android app

Tema tek 'Programim' e hapur nga sony24, 11 Nëntor 2017.

 1. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje! po i bie shkurt: dua te modifikoj nje program qe quhet Boggle Solver i cili gjen fjale nga nje matrice NxN psh:4x4. App permban ne brendesi nje file dictionary.txt qe ruan listen e fjaleve qe formohen nga shkronjat ne matrice.Dua te zevendesoj listen e fjaleve qe ndodhen ne dictionary.txt me fjale shqip . kam tentuar por pa rezultat.
  flm!
   
 2. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  88
  Pershendetje,
  Pse nuk e shkarkon ndonje source code nga github dhe me punu me ate source code si psh:
  Code:
  https://github.com/neilharvey/BoggleSolver
   
 3. lynx

  lynx Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  merre APK Editor (osht apk), edhe te res folderi i ki filet values.xml edhe dictionary.txt
   
 4. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  e kam provuar ,instalohet aplikacioni por me pas nuk hapet.
   
 5. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  e ngarkova ne Android studio nepermejet Git , i bera build signed apk ,u krijua applikacioni ; por nuk instalohet .
   
 6. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  nqs dikush ia arrin ky eshte file .apk
  HTML:
  https://apkpure.com/boggle-solver/jopo.BoggleSolver/download?from=details
  dhe listen e fjaleve
  Code:
  https://paste.ee/p/W3hjG
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,511
  Pëlqimet:
  571
  Pikë nga trofetë:
  243
  sony24 pëlqen postimin.
 8. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nuk qenka problemi te programi por te lista e fjaleve, me saktesisht karakteret ç, ë, ' . Nese ia heqim keto karaktere funksionon programi pa problem pasi qe e suporton vetem alfabetin anglez.
  [​IMG]
  Nese patjeter te nevojiten ç dhe ë e editova programin qe ti pranoj edhe keto dy karaktere, linku per shkarkim:
  Code:
  https://we.tl/9HZBXHZHT4
  Tek lista e hoqa karakterin ' , e sortova a-z dhe te gjitha i bera lowercase, 86 ishin duplikate ne list.
   
  Last edited: 12 Nëntor 2017
  sony24 pëlqen postimin.
 9. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Shume faleminderit per kohen qe i kushtove ! App funksionon per mrekulli ! Edhe nje pyetje shkurt: nqs me vone dua te shtoj fjale te reja fjalorit ,si te veproj ?
   
 10. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nese deshiron me shtu fjale, mundesh me ndonje apk editor ose direkt ne android studio i shton fjalet te res/raw/wordlist dhe e bene build apk. Klasa TrieNode duhet me u editu per me i pranu edhe karakteret si ç dhe ë psh si me posht;

  Code:
  package io.neilharvey.bogglesolver;
  
  public class TrieNode {
    private TrieNode parent;
    private TrieNode[] children;
    private boolean isWord;
    private char letter;
  
    public TrieNode() {
      this.children = new TrieNode[28];
      isWord = false;
    }
  
    protected TrieNode(final char letter, TrieNode parent) {
      this();
      this.letter = letter;
      this.parent = parent;
    }
  
    public void add(String word) {
      char letter = word.charAt(0);
      int position = letter - 'a';
      if (letter == 'ë')
        position = 26;
      else if (letter == 'ç')
        position = 27;
  
      if (children[position] == null) {
        children[position] = new TrieNode(letter, this);
      }
  
      if (word.length() > 1) {
        children[position].add(word.substring(1));
      } else {
        children[position].isWord = true;
      }
    }
  
    public TrieNode getChild(final char value) {
      int position = value - 'a';
      if (value == 'ë')
        position = 26;
      else if (value == 'ç')
        position = 27;
      return this.children[position];
    }
  
    public boolean isWord() {
      return this.isWord;
    }
  
    @Override
    public String toString() {
      if (parent == null) {
        return "";
      } else {
        return parent.toString() + new String(new char[]{letter});
      }
    }
  }
  
   
  sony24 dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...