1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Mikrotik Hotspot

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga gento, 9 Shtator 2019.

 1. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  Ekam nje roter te mikrotikut , ekam konfiguri krejt , ama donwlodu ni template hotspot ne net osht shum i mir osht userna edhe paswordi per mu lidh ne wifi ama podu mebo automatikish me ulidh klienti , per stafin mebo me username edhe pasword , per klientet mebo pa passwors si shembull mebo kliko ketu edhe aj lidhet ne netin ton edhe mebo 30 minuta kohezgjatja per mendejt ne net klienti , qito sen pe bo per mu lidh automatikisht klienti

  Sent from my CUBOT_POWER using Tapatalk
   
 2. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  Nuk po e di qysh me gjeten ni tutorial ne youtube ose diqka e till

  Sent from my CUBOT_POWER using Tapatalk
   
 3. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  hajde de Robi te ndihmon sado pak , se pome duhet

  Sent from my CUBOT_POWER using Tapatalk
   
 4. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  E gjeta e bona kush na nevoj per scritp krejt qe ekom punu , te komentoje

  Послато са CUBOT_POWER помоћу Тапатока
   
  bofy pëlqen postimin.
 5. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  po vlla publikoje ktu flm
   
 6. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  549
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  58
  dergoje edhe tek une ne pm
   
 7. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  kjo eshte origjinali

  HTML:
  <!DOCTYPE html>
  <html lang="en">
    <head>
      <meta charset="utf-8">
      <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">
      <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
      <title>WIFI-KECE</title>
      <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/bootstrap.css" />
      <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" />
    </head>
    <body>
      $(if chap-id)
        <form name="sendin" action="$(link-login-only)" method="post">
          <input type="hidden" name="username" />
          <input type="hidden" name="password" />
          <input type="hidden" name="dst" value="$(link-orig)" />
          <input type="hidden" name="popup" value="true" />
        </form>
        
        <script type="text/javascript" src="/md5.js"></script>
        <script type="text/javascript">
        <!--
          function doLogin() {
          document.sendin.username.value = document.login.username.value;
          document.sendin.password.value = hexMD5('$(chap-id)' + document.login.password.value + '$(chap-challenge)');
          document.sendin.submit();
          return false;
          }
        //-->
        </script>
      $(endif)
  
      <div class="container">
        <div class="col-md-offset-4 col-md-4">
          <div class="login-box">
            <header>
              <h1>Welcome</h2>
              <small> Cilësija dhe kualiteti është prioriteti jon! . </small>
            </header>
            
            $(if error) <p style="color:#ff0000;text-align:center;"><small>$(error)</small> $(endif)
            
            <form class="login" name="login" action="$(link-login-only)" method="post"
              $(if chap-id) onSubmit="return doLogin()" $(endif)>
              <input type="hidden" name="dst" value="$(link-orig)" />
              <input type="hidden" name="popup" value="true" />
              <div class="form-group">
                <input class="form-control" name="username" type="text" value="$(username)" placeholder="Username" required/>
              </div>
              <div class="form-group">
                <input class="form-control" name="password" type="password" placeholder="Password" />
              </div>
              <button type="submit" class="btn btn-default btn-block">LOGIN</button>
              
              <div class="notice" style="color: #c1c1c1; font-size: 9px"> <br />
         <a style="color: #FF8080"href="$(link-login-only)?dst=$(link-orig-esc)&amp;username=T-$(mac-esc)"<button type="submit" class="btn btn-default btn-block">INTERNET FALAS</button></a>.$(endif)
      </div><br />
                        
              
            
              
              
    
              
              <div class="second-login text-center">GENTA 08 TEKSTIL.</div>
              <div style="margin: 0 auto; width: 150px;">
                <div class="fb-like" data-href="https://facebook.com/08genta" data-layout="button_count" data-action="like" data-size="large" data-show-faces="false" data-share="true"></div>
                <div id="fb-root"></div>
              </div>
              <script>
                window.fbAsyncInit = function() {
                  FB.init({ appId: '519024778517145',
                  status: true,
                  cookie: true,
                  xfbml: true,
                  oauth: true,
                  version: 'v2.5'});
                  
                  FB.Event.subscribe('edge.create',
                    function(response) {
                      window.location = "$(link-login-only)?dst=$(link-orig-esc)&username=T-$(mac-esc)";
                    }
                  );
                  FB.Event.subscribe('edge.remove',
                    function(response) {
                      window.location = "$(link-logout)";
                    }
                  );  
                };
                (function() {
                var e = document.createElement('script'); e.async = true;
                e.src = document.location.protocol +
                '//connect.facebook.net/en_US/all.js';
                document.getElementById('fb-root').appendChild(e);
                }());
              </script>
              
              $(endif)  
              
            </form>            
          </div>
        </div>
      </div>
      <script type="text/javascript" src="js/bootstrap.min.js"></script>
      <script type="text/javascript" src="js/jquery.min.js"></script>
      <script type="text/javascript">
      <!--
       document.login.username.focus();
      //-->
      </script>
    </body>
  </html>
   
 8. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  kjo eshte ajo pjesa ku e kom kupju edhe ekam shkeput pi pjeses tjeter , kur te bejsh ne mikrotik per te hyr ne free net qe ebon 10 min ose sat doni , kjo eshte ajo html-ja vetem e rregulloni


  HTML:
  <div class="notice" style="color: #c1c1c1; font-size: 9px">Please log on to use the internet hotspot service<br />
        $(if trial == 'yes')Free trial available, <a style="color: #FF8080"href="$(link-login-only)?dst=$(link-orig-esc)&amp;username=T-$(mac-esc)">click here</a>.$(endif)
      </div><br />
   
  bofy pëlqen postimin.
 9. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  kjo eshte qe un e kam rregullu eshte ekam ber aty INTERNET FALAS po klikove aty hyr ne net me pas kjo eshte e rregulluar si buton ekom ber super

  <div class="notice" style="color: #c1c1c1; font-size: 9px"> <br />
  <a style="color: #FF8080"href="$(link-login-only)?dst=$(link-orig-esc)&amp;username=T-$(mac-esc)"<button type="submit" class="btn btn-default btn-block">INTERNET FALAS</button></a>.$(endif)
  </div><br />[/HTML]
   
 10. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  HTML:
  <div class="notice" style="color: #c1c1c1; font-size: 9px"> <br />
         <a style="color: #FF8080"href="$(link-login-only)?dst=$(link-orig-esc)&amp;username=T-$(mac-esc)"<button type="submit" class="btn btn-default btn-block">INTERNET FALAS</button></a>.$(endif)
      </div><br />
   
  bofy pëlqen postimin.
 11. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  un e kam nje mikrotik 750 br , ekam lidh me nje TP link dhe ekam ber hotspot , nese don dikush me i ndihmu sesi ekam bo te komentoje besoj se i ndihmoj
   

Shpërndaje faqen

Loading...