1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Microsoft feston 40 vjetorin

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 4 Prill 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]

  Ndoshta duket e vështirë për tu besuar por gjigandi Microsoft ka mbushur sot 40 vite.

  Kjo e shtunë shënon 40 vjetorin e krijimit të gjigandit softuerik nga Bill Gates dhe Paul Allen më 1975. Për të festuar këtë ndodhi, Gates ka dërguar një letër punëtorëve të tij të premten, në të cilën ai shfaq të kaluarën e kompanisë dhe të ardhmen e saj.

  Letra është dërguar të premten në mëngjes bazuar nga Amit Roy Choudhary, i cili posti të gjithë tekstin në llogarinë e tij në rrjetin social Twitter.

  Në këtë letër, Gates lavdëron shumë drejtorin Satya Nadella, që sipas ti është personi që mban gjigandin Microsoft në pozicionin më të mirë ashtu siç teknologjia vazhdon duke u avancuar. Po ashtu, Gates quan shërbimin Cortana, Skype Translator, dhe HaloLens si disa nga inovacionet më të mira që janë pjesë e drejtuar nga Nadella./ITshqip​
   

Shpërndaje faqen

Loading...