1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Mesimi online me videocall

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga sony24, 17 Mars 2020.

 1. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje !
  Per shkak te mbylljes se shkollave ,mesimi duhet kryer online. Cilen platforme te perdor per videocall me nxenesit dmth ti jap mesim me video? Ndonje video tutorial? Sa me thjeshte te jete e mundur.
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  https://products.office.com/en-us/microsoft-teams/group-chat-software
  skype/zoom
   
  sony24 pëlqen postimin.
 3. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  591
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje po flas per kosove edhe po flas per fakultetet konkretisht po flas per fakultetin juridik publik prej sot kemi fillu me perdor
  Code:
  https://meet.google.com/_meet
  si dhe
  Code:
  https://classroom.google.com/u/0/h
  Tek google meet profesori hyn live e mban ligjeraten na studentat e njdekum live ligjeraten pra mujm me komuniku me profesorin me ze ose me kamer ose me shkrim.

  Ndersa tek classroom ktu i mbajm detyrat qe i kem ose ushtrimet.

  Ktu e ke nje video se si funksionon.
   
  Legend dhe sony24 pëlqejnë postimin.
 4. Legend

  Legend Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  @sony24
  Sistemi i sugjeruar nga @GameOver eshte teper efektiv, edhe ne itali po perdoret ky sistem.
  Ju sugjeroj ta konsideroni seriozisht
   
  sony24 pëlqen postimin.
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Futi nje viber ose grup ne whatsapp
   
  sony24 pëlqen postimin.
 6. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo Zoom ose google classroom. Aplikacionet si viber ose skype e kan t'limitum numrin e pjesmarrsve.
   
  sony24 pëlqen postimin.
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
 8. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,259
  Pëlqimet:
  1,438
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me sa e kuptova, deshironi diqka pa pagese apo jam gabim?
   
 9. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18

Shpërndaje faqen

Loading...