1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Mesimi i matematikes

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Html5, 19 Qershor 2020.

 1. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje shpresoi te jeni mire kete vit kam per te filluar studimev drejtimi shkenca kompjuterike por nuk di mire matematike plusin,minusin,shumezimin dhe pjetisimin i di por te tjerat jo qfar me propozoni qka te mesoj qe ti kuptoj detyrat tjera cili eshte qelsi qe me i kupyu logjiken se si zgjidhen edhe detyrat tjera flm per mirekuptimin
   
 2. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese je i Kosoves edhe po don me shku Shkenca Kompjuterike pa e dit matematiken tkisha sygjeru meniher me hek dor, masi veq ky drejtim ka nashti diku 30 % matematika bile ato matematika trona i ka
   
 3. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo njeri nuk t'kisha thon me hek dor, thjesht perkushtoju ma shum matematikes, shko naj kurs ose ki edhe kurse online per matematik mundesh me i gjet pa problem, veq mos u dorzo.
   
 4. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  688
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  58
  Matematika 1 Matematika 2 edhe Matematika k e ki plus krejt land tjera kapen me matematik me nje fjal sje per matematik mos shko me hup kohe
   
 5. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Vllaqko krejt land i lidhen me matematik, qysh po menon ti me kurs me arrit en shkenca pa ta dasht matematiken,

  matematika osht land ma shum me te leme sesa me te msume, nese nuk ta don besom se ki mja nis kti fakulteti masnej ki me dasht me ndrru se smunesh me arrit, e nese don nigoje ket tipin qe thojka me 1 kurs munesh me bo diqka
   
 6. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  o vllaqko e di se n'qat drejtim jom, ama spo besoj nuk munet bile pak me msu, nese e don ket drejtim sbon me hek dor bile pa e provu niher.
  Po sidoqoft ky tipi vendos, jeta e tij osht edhe e njeh kapacitetin e tij, po prap ish desht me provu.
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.
 7. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,425
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Fillimisht deshiroj ta permendi nje fjali ku thot "Puna e madhe/vazhdueshme e mund Talentin" - (eng. "Hard work beats talent"), andaj varet nga personi se sa leht heq dore nga diqka. Une po e them edhe nje fjali timen "Talenti zbehet nese nuk ka pune te vazhdueshme".

  Tash sa i perket pyetjes te antarit me larte, nese ka arrit ta perfundoj shkollen e mesme dhe vetem mbledhje/zbritje/pjestim/shumezim i din ather diqka nuk eshte ne rregull, ndoshta ka mendu qe tjerat nuk i din si keto, por sinqerisht nese vetem keto i din ather duhet pune e madhe qe te arrish ku duhet, por mos te keqkuptohemi qe nuk dmth qe eshte e pamundur!

  Sa i perket Shkencave Kompjuterike:
  • A meson matematike shume? --> Varet se ne cilin universitet shkon, por meson shume
  • A te duhet matematika per Programim (ato cka i meson ne universitet) --> Shume pak, ndoshta hiq
  • A te ndihmon matematika per Programim --> Po te ndihmon, pasi qe logjiken qe e fiton me matematike, mundesh me apliku ne Programim.
  Une mendoj, qe nese angazhohesh me mesu, mundesh me arrit me e perfundu me sukses nese veq e don profesionin.

  Suksese.
   
  RexhepS pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...