1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ME NDIHMONI TE ZGJEDH KARTEN GRAFIKE

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga rubin elezi, 17 Shtator 2018.

 1. rubin elezi

  rubin elezi Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  PERSHENDETJE!
  Sapo kam bler nje pc te ri i cili me se shumti do perdoret per video editing graphic desing (ADDOBE) gjera te tilla me shume per tu praktikuar por mund te luaj edhe disa lojra,,, kam mundesi te zgjedh mes 2 kartave gafike
  Quadro k2000 ose gtx660 ti
  specifikat e pc
  ✅CPU: Intel Xeon E5-1620 3.6GHz
  ✅Chipset: Intel C602 Chipset
  ✅Memory: 16GB DDR3 Memory ECC
  ✅Storage: 1 X 500GB SATA 3.5"
  ✅Optical Storage: HP 16x SuperMulti DVDRW SATA
  ✅Network: Integrated Intel GbE LAN
  ✅OS: HP Windows 7 Professional 64-Bit
  ✅Power Supply: 600 Watt

  me ktheni pergjigje sa me shpejt ju lutem se me duhet te zgjedh shpejt.
   
 2. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  588
  Pëlqimet:
  214
  Pikë nga trofetë:
  63
  Quadro k2000 :

  • 2 GB
  • Bandwidth
   64 GBps
  • Bus Width
   128-bit

  gtx660ti :


  Memory Size:
  2048 MB GDDR5
  Memory Bus Width:
  192-bit
  Memory Bandwidth:
  144.19 GB/s


  Keshtu qe gtx660ti eshte me forte se dy Quadro k2000 bashk.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une te rekomandoj gt660
   
 4. rubin elezi

  rubin elezi Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  shum flm te dyve
   

Shpërndaje faqen

Loading...