1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Me Ndihmoni (Rreth Ip)

Tema tek 'Tjera' e hapur nga MinutaMl, 28 Shkurt 2016.

 1. MinutaMl

  MinutaMl Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje .Kam nje IP te dikujt qe hap fb fallco ,si mund ta gjej kush eshte ky person ?Kam IP

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   
 2. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  113
  Nuk mund ta gjesh...
  Se pari ai person mund te kete nje IP shared pra IP nuk eshte e dedikuar por ndryshon cdo dite.
  Se dyti, edhe nese ip do te ishte e dedikuar do te duhej shume e shume pune per te gjetur burimin e kesaj IP dhe nuk di te them nese mund te gjesh se kujt i perket kjo IP...
   
 3. DEVILAL

  DEVILAL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
 4. MinutaMl

  MinutaMl Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  Ip eshte statike (nuk ndryshon) .I kam ber track ip ,po ato informacione jane te pamjaftueshme . Po shperndaresi i internetit (ne kete rast eshte albtelecomi) mund ta percaktoj kujt i perket ?

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   
 5. Alban16

  Alban16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shko denoncoje nese te ka demtuar , jep edhe gjithe informacionin qe ke edhe me kerkese te prokurorise albetecom jep gjithe informacionin e nevojshem per gjendejen e tij.
   
 6. MinutaMl

  MinutaMl Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  po me ka demtuar ,por problemi qendron qe nuk dua te merem me gjyjata ,prokurori ,dua vec ta gjej sepse te meresh me ligjin t shkon koha dëm

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   

Shpërndaje faqen

Loading...