1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Me ndihmoni per nje pages ne Adsense.

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Alberti Ferizajj, 12 Shtator 2017.

1. Alberti Ferizajj

Alberti Ferizajj Anëtar

Postimet:
    49
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje ITSHQIP; jam duke e kerku ne google per me dite qka dmth kjo, dhe fillova me kerku shqip gjana per kompjutera e rash nkete forum. Shpresoj qe dikush ka mem ndihmu.

Une jam nga Ferizaji, dhe e kam nje adsense me nje shoke ne emer te tij, na ka ardh nja chek prej 420 euro dhe ky shoku me tha se e kam humb chekun me ka humbur. Une fillimisht po mendoj qe eshte mundue me i vjedh paret. Mirepo, kam hy ne adsense dhe i kam kliku kam bo refund, qe 1 jav e diqka afer 2 jav po bohen qe adsense me thot refund in progress. Mire, sot kur hyra me shiku po ma qet qit sen:

Dhe ne fillim te faqes Payment ne Google Adsense. E shoh nje mesazh:
    Your last payment was issued on 6 Sep for €420.49.

2. Best Answer:
    Post #5 by Emilio, 12 Shtator 2017
  3. Lekosta

Lekosta Anëtar Aktiv

Postimet:
    467
    Pëlqimet:
    138
    Pikë nga trofetë:
    43
    status issued qe i bie jan leshuar parat,si duket shoku nuk te ka dalur shok.kaq e pat ai shoku yt paska vlejt 420euro,goxha shtrejt ne krahasim me disa shok te mi me te lir qe jane.. :p

H!TM3N., getrich, emimer dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
  4. Alberti Ferizajj

Alberti Ferizajj Anëtar

Postimet:
    49
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    18
    hahaha popo 420 euro ka vlejt. te marr vesh a i ka marr seriozisht se flsa me to une, ja rris qmimin e kurves :p. Ndegjo, ai me tha se me ka humb cheku, dhe une i kam kerku refund adsense. Pasi i kam kerku refund e kam ndryshuar emrin komplet te dhanat i kam ndryshu ne emer timin. Pasi i kam kerkuar refund i kam ndryshuar te gjitha te dhanat ne emer timin.

aty ne issued kur po klikoj po e qet payment receipt, dmth sikur eshte leshuar prap cheku dmth eshte nis prap cheku ne emer timin tash.

dmth edhe atehere kur chekun e kam pas ne dor para se me u thy, ka qen status issued.

5. Trim2017

Trim2017 Anëtar Fillestar

Postimet:
    67
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    8
    Puno vet e nixrri 100 ,se me shok se ska shok ndit tsotit ,,,, ma mir 100 se 0 plus nervoz

Bubi pëlqen postimin.
  6. Emilio

Emilio Anëtar Aktiv

Postimet:
    409
    Pëlqimet:
    61
    Pikë nga trofetë:
    28
    Best Answer
    Kjo foto po thot qe cheku u nis per adres te re, dmth ti duhet me prit edhe te vjen cheku ne adresen e re apo te dhanat e reja qe i ke vendosur.
    Paret i ke te sigurta.

Alberti Ferizajj pëlqen postimin.
  7. Alberti Ferizajj

Alberti Ferizajj Anëtar

Postimet:
    49
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    18
    ok flm. Te shoh qa po bohet se si mesazh palidhje dha google jo tkjart.

8. boom3rang

boom3rang Ninja Staff Member Administrator

Postimet:
    4,481
    Pëlqimet:
    2,073
    Pikë nga trofetë:
    448
    Edhe un mendoj keshtu.

Pagesa eshte kry dhe checku eshte dergu ne adresen e re, dmth adresen tende, prandaj nuk eshte mir me paragjyku edhe shokun, ndoshta met vertet i ka humbur, por gjithmon eshte me mir te parat mi pas ne llogari tenden se te shokut.

klm.

Alberti Ferizajj pëlqen postimin.
  9. Alberti Ferizajj

Alberti Ferizajj Anëtar

Postimet:
    49
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    18
    Po pres te shoh qa po bohet. Une nuk i kam than asgje atij shokut. Nuk e kam paragjykuar, thjesht me ka shkuar mendja se me ka vjedhur parat.

10. Alberti Ferizajj

Alberti Ferizajj Anëtar

Postimet:
    49
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    18
    I nderum mos pergjigj neper tema kur nuk e ki haberin. Cheku me erdh dhe e dergova ne bank per mu thy. Pra shoku paska qen shok tamam dhe nuk paska genjyer. Edhe ata qe ta kan bo like le te lexojn qe gabim deri skejt e kan.

Falemnderit Emilio te dulen fjalt. Ishe i sakt! Cheku me erdh dhe gjithqka ne rregull. Te falenderoj.

Po bro me erdh ti dhe emilio sakt. Falemnderit per mundin.

boom3rang pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...