1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Me ndihmoni per nje pages ne Adsense.

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Alberti Ferizajj, 12 Shtator 2017.

 1. Alberti Ferizajj

  Alberti Ferizajj Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje ITSHQIP; jam duke e kerku ne google per me dite qka dmth kjo, dhe fillova me kerku shqip gjana per kompjutera e rash nkete forum. Shpresoj qe dikush ka mem ndihmu.

  Une jam nga Ferizaji, dhe e kam nje adsense me nje shoke ne emer te tij, na ka ardh nja chek prej 420 euro dhe ky shoku me tha se e kam humb chekun me ka humbur. Une fillimisht po mendoj qe eshte mundue me i vjedh paret. Mirepo, kam hy ne adsense dhe i kam kliku kam bo refund, qe 1 jav e diqka afer 2 jav po bohen qe adsense me thot refund in progress. Mire, sot kur hyra me shiku po ma qet qit sen:
  [​IMG]

  Dhe ne fillim te faqes Payment ne Google Adsense. E shoh nje mesazh:
  Your last payment was issued on 6 Sep for €420.49.
   
 2. Best Answer:
  Post #5 by Emilio, 12 Shtator 2017
 3. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  status issued qe i bie jan leshuar parat,si duket shoku nuk te ka dalur shok.kaq e pat ai shoku yt paska vlejt 420euro,goxha shtrejt ne krahasim me disa shok te mi me te lir qe jane.. :p
   
  H!TM3N., getrich, emimer dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 4. Alberti Ferizajj

  Alberti Ferizajj Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  hahaha popo 420 euro ka vlejt. te marr vesh a i ka marr seriozisht se flsa me to une, ja rris qmimin e kurves :p. Ndegjo, ai me tha se me ka humb cheku, dhe une i kam kerku refund adsense. Pasi i kam kerku refund e kam ndryshuar emrin komplet te dhanat i kam ndryshu ne emer timin. Pasi i kam kerkuar refund i kam ndryshuar te gjitha te dhanat ne emer timin.

  aty ne issued kur po klikoj po e qet payment receipt, dmth sikur eshte leshuar prap cheku dmth eshte nis prap cheku ne emer timin tash.

  dmth edhe atehere kur chekun e kam pas ne dor para se me u thy, ka qen status issued.
   
 5. Trim2017

  Trim2017 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Puno vet e nixrri 100 ,se me shok se ska shok ndit tsotit ,,,, ma mir 100 se 0 plus nervoz
   
  Bubi pëlqen postimin.
 6. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Best Answer
  Kjo foto po thot qe cheku u nis per adres te re, dmth ti duhet me prit edhe te vjen cheku ne adresen e re apo te dhanat e reja qe i ke vendosur.
  Paret i ke te sigurta.
   
  Alberti Ferizajj pëlqen postimin.
 7. Alberti Ferizajj

  Alberti Ferizajj Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  ok flm. Te shoh qa po bohet se si mesazh palidhje dha google jo tkjart.
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Edhe un mendoj keshtu.

  Pagesa eshte kry dhe checku eshte dergu ne adresen e re, dmth adresen tende, prandaj nuk eshte mir me paragjyku edhe shokun, ndoshta met vertet i ka humbur, por gjithmon eshte me mir te parat mi pas ne llogari tenden se te shokut.

  klm.
   
  Alberti Ferizajj pëlqen postimin.
 9. Alberti Ferizajj

  Alberti Ferizajj Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po pres te shoh qa po bohet. Une nuk i kam than asgje atij shokut. Nuk e kam paragjykuar, thjesht me ka shkuar mendja se me ka vjedhur parat.
   
 10. Alberti Ferizajj

  Alberti Ferizajj Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  I nderum mos pergjigj neper tema kur nuk e ki haberin. Cheku me erdh dhe e dergova ne bank per mu thy. Pra shoku paska qen shok tamam dhe nuk paska genjyer. Edhe ata qe ta kan bo like le te lexojn qe gabim deri skejt e kan.

  Falemnderit Emilio te dulen fjalt. Ishe i sakt! Cheku me erdh dhe gjithqka ne rregull. Te falenderoj.

  Po bro me erdh ti dhe emilio sakt. Falemnderit per mundin.
   
  boom3rang pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...