1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Me ndihmoni per ni vps

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga profesori, 8 Tetor 2019.

 1. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  e kom ble ni vps linux n ovh po tash spo di qysh mo konektu qfar software me dowload me u konektu prej imac a qka duhet flm shume kush mun mem tregu
   
 2. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  a mun nej kush mem tregu a jo urgjent pom duhet me u lidh ,a bon nej program si remote desktop a po qfar flm
   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,608
  Pëlqimet:
  1,113
  Pikë nga trofetë:
  243
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
 5. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese do me u fut ne vps si root, at her me putty,
  nese don me u fut ne vps si OS si qysh hin ne vps windows qe kyqesh me mstsc ( remote desktop ) at`her duhesh me i instalu disa sene nepermjet root putty edhe tani mundesh
   
 6. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  pershedetje , sot hyna me remote desktop , po krejt zi pe qet , prej sistemit mac kom hy ,
  plus problemi osht edhe te paneli ne web spo ma pranon passin spo ma qon linkun me bo reset .
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  nese je zero cte duhet ky lloj sport? Lexoje mesoje pastaj beje testime. nuk ka kohe as oreks njeri te tregoj cdo gje nga fillimi. forumi nuk eshte per te mesuar nga fillimi por per te te ndihmuar ne disa raste pasi kemi edhe facebook nuk kemi vetem forum :D
   
 8. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  E instalova , vetem se tani po kam problem me browser po besoj qe do e rregulloj flm
   
  Last edited by a moderator: 10 Tetor 2019
 9. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  38
  shkrujem tnimoj qka dush se jom profesional nkto pun ;)
   
 10. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  ky ka shkru nalt e ka bo pytjen por pergjigjja i mungoi nga t ashtuqujturit profesionist
   
  Liridoni pëlqen postimin.
 11. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  38
  pyetja e tina osht katastrofale nuk ka pergjigje per ket pun , osht si me than "sa ma gjan qaq ma ngusht" ose " ma jasht mrena se nxeht" kshtuqe per ato i thash mem shkru qe me skjaru qka ka dasht me thon edhe jasht asaj qe ka nevoj per tjeter sen.
   

Shpërndaje faqen

Loading...