1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Me kriju app t thjesht

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga profesori, 14 Shkurt 2020 në ora 14:56.

 1. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershdetje , po du me kriju nje app te thjesht qe ka me i pas vetem 2-3 menu , po puna osht qe i kom disa pytje

  1. Me duket qe me nje gjuhe programuse ose program mundesh njejten kohe me bo appin edhe per ios edhe android ??

  2.Cila osht mnyra me e leht me kriju

  3.Platforam ne android edhe ios sa kushton me pagu flm
   
 2. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  23
  1- Kivy python
  2- Veshtirsia nuk eshte e larte mjafton te dish python si dhe kivy
   
 3. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kivy osht software apo edhe kjo gjuhe programuse
  se python e di qe osht gjuhe programuese , qoma nej link

  me C Sharp a mundesh ? a din kush
   
 4. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  23
  Kivy esht librari ne Python qe perdoret per te zhvilluar aplikacione per telefona dhe per cdo pajisje tjeter multitouch .
  Mjafton vetem ta integrosh librarine ne python. Tutorial : https://realpython.com/mobile-app-kivy-python/
   
  profesori pëlqen postimin.
 5. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  295
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per te shperndar appin tuaj ne play store kushton 25$ kurse ne app store duhet te paguash 100$ ne vit.
   
  profesori pëlqen postimin.
 6. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Edhe un pajtohem per rekomandimin.
   
  profesori pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...