1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Me kane mare domainin

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga Poshnjari, 1 Shkurt 2018.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hi,
  kam nje problem serioz me kompanine domain.com nje domain qe kam kisha disa kohe qe po me shfaqte problem me rinovimin. ndonse e kam bere pagesen diku nga korrik o gusht nuk ishte bere update ne sistem. kontaktova me stafin ne chat dhe rregulluan para se te skadonte. kur pas disa ditesh pasi mbaronte afati futi reklama per parked. kontaktova perseri stafin. dhe kerkuan falje dhe e rregulluan. kur pas disa ditesh perseri dilnin reklama per parked. i kontaktove perseri. dhe e njejta gje me kerkuan falje dhe e rregulluan. kur pardije nuk po bente sikronizimin email me serverin. u futa e kontrollova dhe ns-t ishin ne rregull dhe data e skadimit ishte me 23/12/2018 kontaktove me suprotin me chat dhe me thane qe eshte gjithcka nerregull; kur u zgjova sote pashe qe me kishte ardhur nje mesazh qe shkruane qe domain im po transferohej diku tjeter. dhe linku i refuzimit ose i pranimit. e refuzova transferimin. kontaktova me chat dhe ata hapen nje ticket. cfare duhet te bej tjeter? me ku mund te kontaktoje? ndonje ndihme ju lutem.
  tek whois domin tregon se admin jame une kurse si teknin shte nje kompani qe parkon domaine.
   
 2. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,051
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  83
  Shiko bonja naj ankes ne kete link prej Icann , ndoshta te ndihmon me kthy
  https://www.icann.org/resources/pages/dispute-resolution-2012-02-25-en
   
 3. mikrotik

  mikrotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk ka mundsi kerkush me ta mar Domainin ty nese ti veq je pronar. Edhe nese dikush ta bon "cancel" Domainin prap se prap nese ai personi i tret don me e mar domainin duhet me pas AuthInfoCode qe i shkon veq pronarit te Domainit ne imell. Nese imella jote osht te t dhanat e pronarit atehere ki drejt me padite ate person ose pale, sepse domaini osht prona e jote legjitime qe kerkush sguxon me ta prek.
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,253
  Pëlqimet:
  1,758
  Pikë nga trofetë:
  348
  Tani un nuk po kuptoj me cilen ke problem.
  Me domain.com apo me ndonje person te trete?!

  Kshtu si kompani kjo domain.com, nuk eshte qe po me duken serioz dhe legit.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo mo me kete te domain.com. e shikoj edhe une jane shume amatore. por kishin disa oferta te mire prandaj i transferova aty domainet
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  pas me shume se 4 dite faqja offline dhe pas me shume se 6 kontaktimeve me thane se per 24 ore do te ma japin perseri domainin. dhe kur i bera pyetje se ksuh mbane pergjegjesi per kete. me thane thjesht na vjene keq o_O:eek::mad:
   
 7. aimilius

  aimilius Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Cu be perfundimisht? e more perseri faqen apo jo
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  po e mora mu desh nja 1 jave por e mora.
   
 9. aimilius

  aimilius Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Epo mire qe mbaroi mire.
  Te keshilloj te ikesh nga ajo kompani.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...