1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje me chrom + internet explorer

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga semi571, 29 Janar 2014.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Si ka mundesi me hjek prej faqes startuse qe hapi chrome edhe internet explorer me del vend të googles.
  nationzoom. Nuk esht e instalum në Panel (C) Programe nuk shifet. sedi si te gjej me hjek. Disa foto pi postoj qitu. Ka donje njeri t'me ndihmon.
  Flm. të gjithve.

  [​IMG]
  Ketu edhe pse me del google prap kur te hapi faqecen Chrome me del Si ne fotone e Parë
  [​IMG]
  Në Panel nuk shifet përte elimunuar

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
 3. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  po ja kum ber kete prap me del e nejta sistem si ne foton nr1
   
 4. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  - Qe ke mundesi beje nje screen shot, tek Google Chrome -Settings
   
 5. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  keshtu esht te settings 5.jpg 6.jpg 7.jpg
   
 6. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  provo keshtu, sdi qka te them tjeter ? Screenshot_1.png Screenshot_2.png
   
 7. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ja Bera edhe keshtu. Prap me Del e njejta sistem si ne foto nr1
   
 8. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  shiqo ket video ndoshta te ndihmon. ►
   
 9. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Lexoje kete artikull eshte ne anglisht por besoj eshte shum e qart, nese ke ndonje problem me e kuptu artikullin me trego ta shpjegoj pjeserisht.

  Code:
  http://malwaretips.com/blogs/nation-zoom-removal/
   
  semi571 dhe drini-17# pëlqejnë postimin.
 10. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  e bera si ne video po thet qe esht në regull prap me del njet hmm
   

  Attached Files:

  • 8.jpg
   8.jpg
   File size:
   267.5 KB
   Shikimet:
   5
 11. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  e lexova ne perkthimin ne google ne shqipe e bera dmth. qenka istalume ni VPlay te shikoj ne panel se a esht kjo VPlay
   
 12. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Faliminderit Boom3rang me kete link qe ma jape ishte shum i kiart edhe mir te flm shum :D
  Code:
  http://malwaretips.com/blogs/nation-zoom-removal/
  Gjithashtu edhe ty drini-17 flm per dihmesen qe jape
  ketu ishte qen problemi të une 9.jpg

  Tema mundet të Byllet flm :D
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 13. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  - Okay me vjen mirë qe e zgjodhe problemin, por te kisha kshillu te bejsh nje Full Scan PC-s me Antivirus dhe me ndonje Antimalware- siq është Malwarebytes.
  - Siq e pash qenka edhe infiktues, paska virusa.

  - Keto tolbar-a instalohen me se shpeshti Gjatë instalimit te programeve si ne foto gjithmon gjatë instalimit shiqo mos po te instalohet ndonje Tolbar si ne foto. P.sh FoxitToolbar.jpg
   
  boom3rang pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...