1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Mbrojta e filmave nga vjedhjet...

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Xhimi Prishtine, 12 Janar 2020.

Tags:
 1. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje, do doja ndonje ide nga forumi se si te mbroj titrat e vendosura ne nje film qe mos te kopjohen, pasi jane dy faqe, filmaon dhe filma24hd qe i marrin filmat dhe i presin logot ne pak ore pasi ne i postojm...
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,342
  Pëlqimet:
  788
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mjerisht nuk ka zgjidhje për këtë.
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  ka po smundesh me i mbrojt filmat kur i bon upload neper website si ata qe i ke hostu ma para tduhet server me hostu filmat, server me i bo encode, njohuri rreth nginx + ffmpeg.
   
 4. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  E kam mendu kte, ta besh dicka te tille duhet server personal dhe je i detyruar te heqesh opsionin download...
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pra ti po kerkon te behesh rojtar me i zoti se kompanite qe i prodhojne ato? lol
  Je i bindur se do ti mbrosh me cdokusht pse i vendos 2 pal titra aty? ahahah

  Nese do tme kthesh pergjigje se "po mundohem te mbroj punen dhe ato cka un shpenzoj" athere ate ta mbron vetem google duke te te nxjerr sa me siper dhe jo te tentosh te mbrosh dicka qe eshte ti e perdor vete ilegalisht (edhe pse eshte e pamundur).
   
 6. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  duhet me teper se server personal sepse ka shum gjera qe duhen menaxhuar mir si pershembull video player qe supporton tgjitha paisjet,
  njohuri rreth ffmpeg me i bo encode videot ne formate te ndryshme sepse smundesh me i lon vec full hd ka paisje/telefona qe smundem me i bo play prsh 1080p sepse ngecin, duke bo encode tduhet edhe 1 cpu e mir naj intel i7 prsh. + tduhet server/a me internet tmir bw unmetered. nqs ke shum video smundesh me i hostu tgjitha tek 1 server sepse aj server ngarkohet dhe hapen ngadalt krejt videot.
  Un e kam 1 projekt t`till po skam lidhje me titra sepse vec boj download-encode-publish filma/seriale anglisht ngjuh angleze per qef dhe per momentin kam
  87 filma, 23 seriale, dhe perdor 3 servera per web hosting + namecheap business hosting! 6 servera per video hosting, 1 server per encode, 3 Google drive accounts me unlimited storage (.edu). 1 script per google proxy qe mos me publiku direkt google drive link. Dhe mezi po i mbaj online :eek:
   
  @science pëlqen postimin.
 7. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  hahaha LOL filmaon edhe filma24 kur ekgzitojn ti ske dit qka jan faqe per filma .
  kto 2 faqe jan qe nga viti 2012 dhe i percjelli rregullisht , nuk besoj qe i vjedh titrat qysh po thu :A
   
 8. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Me shum mundsi ti je njeri nga ata qe heq logot se ska mundsi kaq vite mos tkuptosh se kush perkthen e kush i vjedh.. jam marr me filma para se te dilnin kto faqet qe permende ti.
   

Shpërndaje faqen

Loading...