1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Mbërrin BTC-ATM ne Kosovë

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Mike, 17 Korrik 2017.

 1. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ndoshta e pate lajmet qe arriti Atm per btc ne kosove per her te parr nga kompania Albvision premtune qe do te ket edhe ne Shqipri se shpejti per vendosjen dhe lokacioni nuk eshte definu se ku do te vendoset po besoj qe diku afer qendres ne Prishtine.
  Pytje ime eshte pak a shum si implementohet diqka per arritje kur nuk eshte e rregulluar me ligje edhe dyta na kem gjithe deshmitare qe BQK dha lajme per kujdese te vazhdushme ndaj kryptovalutave si eshte e munder që arrihet diqka kur nuk ashte e rregulluar ne ligje a do te ket problem tash ne blerje te btc ne ATM apo jo si do qofte lajmi vlen per te deshiruar i gezohemi lajmit te gjithe ne qe prodormi tash me kryptovaluta.
   
  wolf_mc12, lama, KALI-ALB dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,643
  Pëlqimet:
  647
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ku e shikove ne lajme a mun me postu qat link ose vetem telivizionin .
   
 3. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  bmwplako pëlqen postimin.
 4. Koraab

  Koraab Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  53
  A asht vendos naj kun kjo ATM nese po ku gjendet saksisht?
   
 5. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  512
  Pikë nga trofetë:
  243
  Titulli
  Mbërrin BTC-ATM ne Kosovë

  Posti
  Albvision premtune qe do te ket edhe ne Shqipri se shpejti per vendosjen dhe lokacioni nuk eshte definu se ku do te vendoset po besoj qe diku afer qendres ne Prishtine.
  :confused::D
   
 6. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  E di qe ne permbatje gramatikore sjom kerka hiq edhe titulli jo profesional po me qen se kam jetu 10 vite ne USA edhe 90% veq anglisht kom fol per shkak punes dihet por per kritika na te paret jemi besom njerz te quditeshem.
   
  H!TM3N. dhe ami81 pëlqejnë postimin.
 7. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  356
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shume mu perzi ti gjithqka.
  Boll mir po thot qe ne Kosove ka mbrri dhe se shpejti edhe ne Shqiperi kan me qu njo te njejt, ndera ne Kosove eshte vendos ne Prishtine ne Pejton, HAJT
   
  Mike pëlqen postimin.
 8. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,150
  Pëlqimet:
  1,274
  Pikë nga trofetë:
  343
  Per vendosjen dhe aktivizimin e ketij ATM, kompania ne fjale ish dasht me merr aprovim nga BQK-ja se a lejon me vendos kete a jo. Por pasi qe e di se si funksionon BQK-ja ne prapavije, nuk besoj qe do t'ju lejoj ta perdorin kete. Ata munden me e lidh ne rrjete edhe me e lon ne Zyre, per veti, por jo ne Publik. Per te vetmen arsye qe nuk kane mundesi ti gjurmojn transaksionet se ku po dergohen dhe per cdo gje qe lejohet nga BQK-ja duhet te gjurmohet.
   
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,447
  Pëlqimet:
  386
  Pikë nga trofetë:
  153
  "Albvision premtune qe do te ket edhe ne Shqipri se shpejti per vendosjen dhe lokacioni nuk eshte definu se ku do te vendoset po besojqe diku afer qendres ne Prishtine."

  paska edhe vend t`quajtur "Prishtine" ne shqipri. :confused:

  Nderkoh mir e ka antari me siper.
  "ATM-ja, ku qytetarët e Kosovës mund të blejnë dhe shesin Bitcoin, do të vendoset në qendër të Prishtinës. "

  "Albvision bëri të ditur se së shpejti edhe Tirana do të ketë ATM-në e saj të parë të monedhës virtuale."

  dmth se faqa nuk ka dhen ndonje location apo dicka tjeter. veq ndoshta je ndonje antari i atij projekti ti dhe po nxjerr ndonje lajm te pa digjuar me par..
   
  phoenix pëlqen postimin.
 10. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  512
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un veq po thom mos rreni njerz qaq
   
 11. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sinqerishte duke e nenvizu citimi tem disa indivit ubo edhe pak pertej jashte kufive se pari falemderoje itshqip qe na mbeshtet kejt komnitetin Shqiptare qe jem jashte trojve shqipfolse duke e dite qe gabime jone diqka kejt normal qohet gjdo i dyte edhe ta nenvizone citime se qka kom gabuar ne drejt shkrim kjo eshte marrezire kolektive na kem shum te shtire mu rehabiltu ne dialetin shqip per shkak qe pune edhe jetesa jashte vendit nuk na ka mundesu me pratiku per dite shqip sidomos ne drejtshkrim
  Luse qe prej itshqip stafit te pakten le te na kuptoje edhe mos te bohet ket lloje replike te pa nevojshme prej disa individeve te bohemi pak njerz ma tolerant dhe te rrespketushem zoti i madhe.

  Ps: U hap edhe bar caffe sod ne prishtine
  emri i lokalit:satoshi
  payment: btc
  facebook:
  https://www.facebook.com/wearesatoshi
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 12. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  356
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kush be po rren. ?
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]


  Ashtu qysh thash gjendet ne Kosovë, Prishtine, Lagja Pejton tek ambasada e Shqiperise perball KOSINVEST.

  P.S kjo eshte nje prove gjat kembimit nga EUR ne BTC
   
  H!TM3N., bmwplako, ahmet123 dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 13. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,447
  Pëlqimet:
  386
  Pikë nga trofetë:
  153
  Mesaduket tqenurit pjes e 1 forumi ku cdo kush ka t`drrejten e fjales dhe replikes ti nuk e dike.
  Nuk tberi njeri replik per djalekt mos u keqkupto se di me fol edhe shqip si shqiptar. di me fol dhe me djalekt t`kosoves si kosovar. Pra i kuptoj te 2ja djalektet qe fliten nforum dhe nuk ishte ajo arsyeja e citimit qe u bo.

  Citimi im ishte dicka qe binte ne sy sepse "Prishtina" n`Shqiperi sishte dicka qe ska lidhje me djalekt.
  E Persa i perket temes n`fjal kuptohet qart qe kompanis i intereson fitimi nket mes sepse shqiperia/kosova jan shum mbrapa persa i perket teknologjis nuk te duket edhe ty pak cudi qe u avancum aq shum saqe t`sjellim ATM per BTC nvendin ton?

  Gjithsesi mvjen mir qe avancojm cdo dit. Dhe ishalla i hecen puna mbar.
   
  Last edited: 20 Korrik 2017
 14. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,643
  Pëlqimet:
  647
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ni sen e di qe kjo so tu mu dok e sigurt dhe ne baz te ligjeve te Ks kjo konsiderohet ilegale , mundet me u konfisku dita dites e gjith secili qe ka pas qasje nto me u thirr nga PK.
   
  Mike pëlqen postimin.
 15. getrich

  getrich Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,377
  Pëlqimet:
  131
  Pikë nga trofetë:
  93
  a muna me bo edhe cash out ktu ?
   
 16. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,245
  Pëlqimet:
  1,735
  Pikë nga trofetë:
  348
  Me siguri qe jo.
   
  Mike pëlqen postimin.
 17. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pajtohem me ty ne ket rast shum madje edhe une parashtrova te njejten pytje
  madje ne nje nder magazina nderkombtare ke nje nder artikujte se ne US dita dites po arrestohen gjdo dite e ma shum trader's of btc (buyer's and seller's)
  nuk edi edhe shum arsyjen po edi qe eshte e pa definume qeshtja edhe ne Kosove shum me vrulle kan fillu me marre ket fillimeteknologji mirpo nje (?) e madhe madje.
  Shum larg se deshires se madhe per aprovimin e ligjeve te Kosoves eshte qeshtja e legalizimit te kryptovalues qysh bohet dikush ta bjen ATM dikush te arrestohet per blerje e shtije te btc e pakuptime ja pe bojme naj peticione na te itshqip per legalizim ose rrizikojme me shku mbrapa grilave.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 18. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,643
  Pëlqimet:
  647
  Pikë nga trofetë:
  243
  Duke u nis nga mnyra e fitimit te monedhave digjitale pra me mining e me *shitje te gjerave ilegale e deri te *hack vjen ne kundershtim me qdo ligj te botes. Une mendoj qe kjo kompani ne fjal ka lidhje te forta me shtetin , i ka kjo fitimet e veta marramendese .
  Sepse te sjellesh diqka fizike midis PR kur nejrz arrestohen vetem pse kan shit BTC te cilat ndoshta i kan fituu me mund tu punu pune ndryshme si freelancer per mu osht pa kuptim fare dhe e rrezikshme jo per pronart e saj se jan peshqi t mdhaj po kta t voglit kan mu djeg.
  Dhe fakt osht qe Shqiptart jon lshu met madhe qdo dytin qe e shef thot BTC - ETH - ose ajo shkalla qe ska lidhje as me pc (do far pare online) qysh me bo breee.
   
 19. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
 20. Koraab

  Koraab Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  53
  rate 1BTC = 1885EUR e paska katastrof po fitojkan pothujse 2 fishi , nuk ja vlejka
   

Shpërndaje faqen

Loading...