1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Master - Shkenca/Inxhinieri Kompjuterike

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga urankajtazi, 13 Korrik 2017.

 1. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po mendoj me u regjistru ne UP ne njeren pej ketyre drejtimeve (master).

  Nese ka dikush informata qka, qysh, dallimet, cila ka ma pak matematik?

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ma mer mendja se nuk kan me t msu gje ke me pas ma shum njohuri ti sesa profesori.

  Nese profesorat ose pedagogat jane te vjeter dhe me eksperience ndoshta se perdndryshe ka me te tho ma bo nje program si me llogarit volumin e nje kubi etj...

  Me fal qe nderhyra ne kete teme por profesorat e shqiperise edhe po te msun praktika eshte zero.

  Po prap shqiptaret e kosoves jane me te afte ne fushen e informatikes.

  Te uroj suksese dhe fat.
   
 3. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  112
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
 4. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  As une nuk te preferoj ne UP.
  Nese te duhet diploma ateher ja vlene,per ndryshe krejt dijen ma tmadhe edhe ma trendsishme ki mearr jasht fk pra ne baze te pervojes.Materialet ne fk tona jane te vjetra dhe tsherbejne vetem sa pee te fitu bazen dhe me marr diplomen.

  Per ndryshe gjeje dikon qe eshte ose e ka perfundu ate drejtim edhe tregon ma sakt se na mundem me pas gabim.
   
  reflect1 dhe entor pëlqejnë postimin.
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  A din najkush kur hapet afati per aplikim ne UP per master?

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 6. Armi

  Armi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  126
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne cdo universitet ne fillim tetori fund shtatori fillojne rregjistrimet per master..Dmth fillojne pasi mbaron dhe sezoni shtatorit ne menyre qe te kene te gjithe mundesi te rregjistrohen dhe ato qe nuk Jane diplomuar ne korrik
   
  urankajtazi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...