1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje .maas virus ne foto dhe video

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga Leotrimi, 24 Mars 2021.

 1. Leotrimi

  Leotrimi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  Pershendetje, disa foto dhe video qe kam ne laptopin tim dhe ne usb mu kan ba .maas ne fund nuk po mundem mi hap ne asnje pc. A ka ndonje mundesi mi kthy ato video dhe foto apo jo ?

  Faleminderit
   
 2. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  381
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  kqyr youtube sepse osht ransomware.
   
 3. webalbania

  webalbania Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  hape me linux shiko ne xhiro ne shoqeri ose neper komshinj po gjete ndonje kompjuter linux i fshin pa problem.
   
 4. Leotrimi

  Leotrimi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  Kam shiku video ne youtube mirpo asnje nuk po funksionon.. ?
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,164
  Pëlqimet:
  862
  Pikë nga trofetë:
  193
  Pershendetje

  Instalo MalwareBytes - https://www.malwarebytes.com/ e ke Falas per 14dite Premium
  Bej Scan , do te ta heq Maas Ransomware.
  Dhe pastaj Bej Update Windowsit , pas update bej Full Scan me Windows Defender.
  Ndrysho qdo fjalekalim qe ke perdor deri me tani , emaile dhe qkadoqoft.
  Restaro PC , Ke mbaru.

  Qdo te mire
   
  Corleone21 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 6. Leotrimi

  Leotrimi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  sapo i bera kto qe the prap nuk me hapen fotot dhe videot qe kam pasur sepse jan maas filen a ka naj menyr tjeter mi rikthy flm shum
   
 7. erjoni1

  erjoni1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  use it on linux
   
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
 9. Artiptv

  Artiptv Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ky kodim është qënga viti 2009 dhe versioni i viti 2019 ka vetëm ca ndryshime të vogla. Mjafton ta startosh pc në modën e pasigurtë, të instalosh Malwarebytes dhe të bësh një skanim total. Restarto pc dhe të gjitha të dhënat janë të pastërta. Suksese ps: Mund të provosh edhe kët version në gjuhën angleze
   

Shpërndaje faqen

Loading...