1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Mësoni se sa marrin "Youtuberat Shqiptar!"

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga miraxh, 31 Maj 2020.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  468
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  28
 2. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,046
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  163
  Iku koha yt vllaqko
   
 3. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  468
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  28
  pse? nqs ben video anglisht merr me shume $ sepse te shohin viewsa te huaj
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,232
  Pëlqimet:
  743
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e di nese eshte video jote, por prezantimi jote eshte krejt ndryshe. Ne video thuhet sa ka fituar ai dhe jo sa fitojne youtuberat shqipatre. Ate nuk mund ta gjeje asnje algiritem. Madje ata qe merren me keto budallallëqe per mua humbasin minuta ose ore kote nga jeta e tyre.
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 5. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  468
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  28
  jo nuk eshte video ime...
  ne fakt ky eshte nje fakt qe te con se sa fitojne youtuberat shqiptar, sepse askush nga youtuberat shqiptar nuk eshte treguar kaq i qarte se sa fiton.
  e drejte, algoritmi ndryshon sepse keshtu e ka youtube me politiken e tij, gjithsesi kjo eshte afersia per te treguar a ja vlen apo jo.

  *E shperndava kete video sepse edhe une dikur doja te dija se sa merrte nje youtuber shqiptar
   
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Puno por me me permbajte te huaj jo shqip dhe do te fitosh patjetr
   
  Mr.Gh0$T, Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 7. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mund tfitosh $ ng views dhe nga klikimet qe do bejn njerezit ne reklam .. ka rendesi me bo video unike dhe me e shpernda ndac per lojra ndac per naj gjo tjt nese e ki channelin per lojra atehere gjej grupe ne fb dhe ne google qe jan thjesht per lojra dhe boje share nese e ke naj kategori tjt atehere gjej kategorin e duhur kshuqe do kesh sukses :) me 1k views mund tfitosh 6$ kshu kam pa ne google por mund te fitosh me shum sepse njerzit mund te klikojn dhe ne reklam...
  KLB
   
 8. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  1) Ai thjesht ka fol per vete se sa fiton dhe jo sesa fiton nje youtuber shqiptar edhe ti po tkishe channel ose un ose ndonj antar ktu ne forum mund tfitonte me shum , se njerzit mund te klikojn dhe ne reklama :) m'vjen inat qe ka then ( Sa pare fiton nje youtuber i vogel shqiptar ) kjo nuk i dihet kur sepse sic thash mund te fitosh me shum sesa ai nese njerzit klikojn ne reklama!
  2) Kush tha qe nuk jan treguar te qart ? thjesht mjafton ti besh Search dhe do gjesh shum video te tilla :)
  3) Por ti mos kerko gjerat qe jan ne shqip se cdo njerii e din qe videot ne shqip nuk marrin shum $ sic te ka then @DailyTeCh ! qe boj ne anglisht.!

  Flas gjithmon sipas mendimit tim cdo njeri e ka mendjen ndryshe!
  KLB
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 9. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Me anglisht, dhe me trafik USA me cka do qe vendos me punu ke me fitu sepse te gjitha kompanit me trafik usa paguajn me mire.
   
 10. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Normal kte e din dhe bufi xp :p , krijova nje app te thjesht ja shperndava nj shokut qe esh prej pakistani klikoj ne reklam dhe fitova 24$ i thash nj shokut ng shqiperia klikoj ne reklam dhe fitova 0.04$ qe do mthen qe shqiperia e cpc-n e vogel kte e din t'gjith :)
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 11. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,046
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  163
  po a e qfar video me bo anglisht ? po osht shtir me treg t Ks e me USA
   
 12. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  468
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  28
  thjesht po flisnim per shqip, dhe sigurisht qe pagesat nuk jane te njejta sepse ajo ndryshon sipas politikes ne youtube sic thash me lart... nejse, kjo ishte thjesht afersia e nje youtuberi shqiptar sepse e di se sa marrin me viewsa te huaj.
   
 13. bthaci

  bthaci Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  1 klikim 24$ me google adsense?
   
 14. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  varet max mund te qelloj 1$ ose me shum.. ska shanse 24$ .. mendimi im..
   
 15. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hahhahah Pakistani thot...
  Pakistani ka cpm me te ulet se shqiperia ca ja fut kot
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 16. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  Se di kush ti meson kto por nuk merr asnjer nbot 6$ per 1000 views ne youtube...
  Mund te marresh 6$ per 1000 monertized views dhe kjo ndodh vtm nese je duke folur ne lidhje me nje teme finance, anglisht dhe ti kesh viewst nga usa dhe te jet videoja mbi 10min nuk ka asnji mundesi tjt qe te marresh 6$ per 1k views
  ....
  Sa per info cpm ne shqiperi per mua
  Un kam marr me nji video 200k views (video shqip)
  160k views kan qen nga shqiperia dhe nga keto kam fituar vetem 2.5$
  Nderkoh 40k views nga uk, it, gr, usa kane marrur 50$
  Kshu funksionon youtube
   
  miraxh pëlqen postimin.
 17. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me fal gabimi im doja te thoshja Nigeria..
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 18. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,046
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  163
  [​IMG]
  RPM 0.11 WTF o djem iku koha yt nese nuk bojn ndryshime yt ka me ra pertok keni me pa
   
 19. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Sic thash kam pa ne google dhe nuk esht mendimi im , nuk e din a jan genjeshtra a jo thjesht thash ate qe km lexuar.. http://prntscr.com/srnd8c ka pas dhe pyetje te tjera ne google rreth sa fiton per 1000 views ata kan then 6$ por spo e gjej dot..!
   
 20. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  me app .. http://prntscr.com/srne18 :p
   

Shpërndaje faqen

Loading...