1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Mëso bazat në sigurin kibernetike

Tema tek 'Mësime' e hapur nga Coxoma, 12 Qershor 2022.

 1. Coxoma

  Coxoma Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  KURS FALAS NE SIGURI KIBERNETIKE

  Nëpërmjet tij, ju do të mësoni shumë koncepte themelore në sigurinë kompjuterike.

  Kursi është praktik dhe interaktiv, ju do të keni mjaftueshëm për tu trajnuar në sistemet tuaja pa prishur asgjë dhe mund të bëni pyetjet tuaja në çdo kohë nëse keni.​

  Kursi është i ndarë në 10 seksione:

  1. Hyrje
  2. Hakimi etik: bazat dhe përgatitja e laboratorit
  3. Mbledhja e informacioneve
  4. Skanimi i rrjetit
  5. Skanimi i uebit
  6. Fitimi i aksesit
  7. Inxhinieri sociale
  8. Dobësitë në ueb
  9. Të metat e rrjetit
  10. Kriptografia dhe Steganografia


  Kursi do të zgjas diku rreth 10 deri në 15 orë.
  Çdo gjë falas, ju duhet thjesht motivimi.
  Për të gjithë të interesuarit ju ftoj të vini tek faqja në Telegram

  https://t.me/HAKERI_ProxyAL
   
  RexhepS, Poshnjari dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 2. Armi

  Armi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  Del..Safari cannot open the page because the address is invalid.
   
 3. Coxoma

  Coxoma Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Duhet ta marresh aplikacionin
   
 4. bilallizzz

  bilallizzz Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  a mujm me bashkpunu diqka !
   

Shpërndaje faqen

Loading...