1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Mënyra ime për të fituar $$ online (for free)

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga enneaa, 11 Qershor 2017.

 1. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Përshëndetje anëtarë, duke qenë se shoh shumë anëtarë të rinj të cilët kërkojnë metoda për të bërë para online. Vendosa të tregojë dhe metodën time. Mund të duket pak e vështirë, por në fund do paguheni për lodhjen tuaj.

  Metoda ka të bëjë me shpërndarjen e apk-ve (aplikacioneve për android të modifikuara ose të hackuara) në forume si AlphaGamers (të cilin e përdor edhe vetë).

  Në mënyrë të përmbledhur:
  1. Paratë do fitohen nga faqja ku do uploadojmë apk (dropapk.com)
  2. Forumi ku do postojmë është AlphaGamers, arsyen do e tregojë më poshtë
  3. Mënyra për të qëndruar në krye të postimeve në forum

  Zhvillimi:
  1. Meqë kjo metodë ka të bëjë me apk të hakuara ose të modifikuara, do i gjejmë ato në faqe si sadeemapk.com dhe fullstuff.co (keto përdor personalisht). Do bezdiseni pak nga reklamat por në fund do merrni apk që dëshironi. Këto site shpërndajnë apk të hakuara prej vërteti. Shembull: Pandora 8.4 Patched Apk.

  2. Do i shkarkojmë edhe do i uploadojmë në dropapk.com. Për ti transferuar apk nga faqet e shkarkimit në DropApk, gjithashtu nuk keni pse i shkarkoni apk në pc, por vetëm marrim linkun e shkarkimit dhe e postojmë atë në Upload by Url. Uploadimi do jetë edhe më i shpejtë, sesa ta uploadoni nga pc juaj. Nga kjo faqe do fitojmë paratë. Mënyra sesi paguan kjo faqe, shikoni linkun : https://dropapk.com/make-money.html

  3. Kjo faqe paguan me Paypal, dhe minimum i pagesës është 10$ P.s. nëse do e përdorni këtë mënyrë ju lutem regjistrohuni me referalin tim: https://dropapk.com/free20466.html ….

  4. Më pas krijoni një llogari në https://www.alphagamers.net , e cila do jetë tregu i aplikacioneve tona. Shkoni në seksionin ose menunë ku do postoni apk që ngarkuat në dropapk. Psh. Modded Games, Modded Apps, në rastin tonë, do e postojmë në Android APKs Archive

  5. Shkojmë tek Submit new release, dhe plotësojmë të dhënat për apk që do postojmë. Të dhënat i marrim nga faqja ku do shkarkojmë apk, pra Fullstuff ose SadeemApk. Tek pjesa ku thotë Download do shtojmë këtë pjesë:

  [ hide-reply-thanks ] Link
  [/ hide-reply-thanks ] without space.


  Sepse me anë të tyre, cdokush që do të shkarkojë apk tonë, duhet të komentojë ose ti japi like postimit tuaj, dhe duke i dhene like, postimi ngjitet në krye të forumit. Dmth rankohet në moment. Gjë që ju hynë shumë në punë.. tek Link vendosni linkun e apk që u uploadua… shembull:
  [hide-reply-thanks] https://dropapk.com/zow2s73yutg3 [/ hide-reply-thanks ]
  (duhen hequr hapsirat ndermjet kllapave katrore).

  Nuk sugjerohet te perdorni shkurtues linkesh si adf.ly ose shorte.st, sepse nuk lejojne rregullat e faqes

  Dhe bejeni Submit .. Kaq, prisni që të merrni klikime, dhe para në llogarinë tuaj në dropapk.

  Nuk jam marrë shumë me këtë mënyrë, sepse kam qenë i angazhuar me punë të tjera, por jam shumë i sigurt që funksionon, dhe ja vlen të merresh. Gjithsej kam mbledhur 8.6$ (foto: http://imgur.com/a/izA66 ), kontrollova në faqe të tjera dhe nuk është SCAM, pra i kryen pagesat. Por nëse skeni besim në këtë faqe, mund të përdorni faqe të tjera, të cilat paguajnë Pay per Download, psh. UploadOcean.

  Nëse ju kam ndihmuar, please Thumbs Up. :D Peace :).. Më poshtë keni edhe video e cila shpjegon të tërë procesin .. Made for ITShqip . :D Gjithë të mirat, pres edhe sugjerime. :D

   
  reflect1, albaniashow21, NANO dhe 12 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Adis

  Adis Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Brawo bro
   
 3. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  192
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per sa kohe e ke arrit shumen 8€ edhe a ke shpenzu shume kohe? Flm per metoden
   
 4. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje, 8$ i kam bere vetem me 3 postime ne ate forum.. pra u futa njehere dhe postova 3 aplikacione.. Dhe mora rreth 1000 klikime edhe pse nuk ishin ndonje apk kushedi se cfare .. por thjesht ishin Pro. I kam bere per nje jave.. por nese do kisha postuar me shume aplikacione ... dhe do postoja cdo dite... do kisha marre shume e me shume ... forumi eshte vetem tregu... jo te gjithe blejne.. por shumica genjehen... prandaj funksionon ne metode
   
  01kujtimi01 pëlqen postimin.
 5. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,400
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  faleminderit per kete metode mirpo link spo bon me postu pa i bo disa poste e disa rregulla te tyre se perndryshe krejt nrregull metoda
   
 6. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po kam harruar ta shenoj. !! Faleminderit !!
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 7. Alnino

  Alnino Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje,

  Une jam I ri ne keto gjera dhe po lexoj shume kohen e fundit pasi qe dua te inkuadrohem dhe te bej kete pune pasi qe edhe kam par disa persona qe me te vertet bejne mjaft para vetem nese ju perkushtohesh kesaj per kete Desha te bej disa pyetje ketu dhe shpresoj te marr ndonje pergjigjje.

  Si nje publisher: Une hap nje Website timin, paguaj nje domain the vendose linkat e produkteve qe dua te klikohen me shum? .....para se te shkoj me tutje....si eshte procedura te behesh nje publisher per nje kompani, apo te them me nje fjale te ofrohet mundesia te jesh publisher per nje product te nje kompanie? poashtu e kam te qart se per te bere fitime mua me duhen se paku klikime e nese behet shitje edhe me mire?

  Une poashtu pajtona me disa persona qe pash me heret ne forum qe permenden CALL CENTER qe ato po fitojne prej personave ne Shqiperi e Kosove, kur ne vete do te mundeshim te benim kete gje, sido qe te jete ndihma juaj ne kete aspect do ishte e mireseardhur.

  Une kam kohen dhe dua te ju perkushtohem kesaj, vetem dua te marr sado informata qe mundem qe te bej ate ne menyren e duhur.

  Ju Falemnderit te gjitheve ata qe kan mundesi te shtojne diqka ne lidhje me kete.
   
 8. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje, do te te sugjeroja qe kete koment ta postoje ne forum si nje teme me vete, dhe keshtu do te te vinin ne ndihme edhe me shume pjesetar te forumit.
  Per sa i perket pyetjes tende, duhet ta besh me te qarte, se per cfr kompanie do te punosh, me cfr produkti do qe te merresh, ne menyre qe te pergjigjem .
   
 9. Haqif LLeshi

  Haqif LLeshi Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Mua per 2 shkarkime kam marr vetem 0.003 dollar dhe me hamendje s besoj se per 1000 shkarkime merr 8 dollar por diku tek 3 .
   
 10. Haqif LLeshi

  Haqif LLeshi Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Dhe harrova ta cek une bera 7 postime dhe perfitova vetem ate vleren e vogel , por ndoshta i ka fajet cilesia e postimeve qe bera une qe ishte realisht shume e dobet pasi isha duke u ngutur.
   
 11. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te te tregoj nje postim: https://www.alphagamers.net/threads/kill-shot-bravo-v3-0-mods-apk-ver-v3-0.288196/
  Ka 14 komente, pra i bie 14 shkarkime
  gjithashtu kam harruar te shenoj tek postimi ,, do ishte me mire te perdornit kete:

  [ hide-reply ] Link
  [/ hide-reply ] without space.


  pra pa pjesen "thanks"
  varet se nga kane qene shkarkimet nese jane USA me 1 shkarkim merr $0.0050 .. ndersa pjesa tjt shkon tek 0.001$ per shkarkim .. une 50% te shkarkimeve i kam 0.00$ (pasi ata qe e shkarkojne jane me Adblocker)
  :) .. shpresoj te me kesh kuptuar .. gjithe te mirat
   
 12. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  ma bonen bann ne ne alphagamers! kushedi ndonje gabim kam bere gjat postimit,a mund ta postosh linkun e nje posti qe e ke bere ti ta dim si te postojm qe mos te harojm diqka ?
   
 13. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,400
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  138
  sbon me shkurtu linkun edhe pa kalu ato 9 postime 1 like edhe disa aktivitet stbon me postu linka
  kallxom cilli user o i yti ti hin ne 9 tema te tjerve edhe bon reply thanks ose diqka un ti boj do like sa per me mujt me postu
   
 14. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
 15. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kush eshte i interesuar te punoje ne websitin tim, mund te me kontaktoje ne PM, do i tregoj menyren se si punoj, dhe te gjitha hollesite e tjera ,, Gjithe te mirat

  website: www.modproapk.cf
   
  Alkeo dhe YoutuberCrazy pëlqejnë postimin.
 16. YoutuberCrazy

  YoutuberCrazy Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  un du me punu ne websiten tond ;)
   
 17. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kjo nuk vlen me :) ..

  Ja ku eshte dhe nje payment proof i metodes qe kam shpjeguar me lart :)

  [​IMG]
   
 18. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  835
  Pëlqimet:
  334
  Pikë nga trofetë:
  93
 19. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shiko videon ajo i shpejgon t gjithaa mo
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 20. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  835
  Pëlqimet:
  334
  Pikë nga trofetë:
  93
  [​IMG]
  Kush me ndihmon pak me kte THEKSOJ jam me vpn
   

Shpërndaje faqen

Loading...