1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Loja : "Gjeje Fjalkalimin" - Fito VPS

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga bi0, 22 Janar 2017.

 1. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Bravo 5 u zgjidh sa ma e lart Niveli i veshtirsis aq ma e mir esht VPS logjike :)
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 2. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  vazhdojme tutje !
   
  loneytunes pëlqen postimin.
 3. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Level 4 : E pazgjidhur
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 4. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Okey, une e kam zdhidh amo tash pe spjegoj.
  Mu mos ma jep njeher vps, po mbledhi pik deri sa mendon se mjafton dhe ne fund ma jep nje vps pak me te mire...
   
  loneytunes pëlqen postimin.
 5. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Zgjidhi te dyjat , merr premium vps :
  [​IMG]
   
 6. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Level 6 Online - Coded in C# .net + protected code ,
  Gjene fjalkalimin good luck do te kisha deshire qe te marrin pjes me shum antar nuk e di pse kaq pak te interesuar tek e fundit edhe staffin le te marrin pjes
   
 7. AlbanianC0derz

  AlbanianC0derz Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  Eshte normale qe na del kinezçe me ILSpy
   
 8. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte obfuscated ( protected ) Nuk dua tjau bej aq thjesht hehe
   
 9. AlbanianC0derz

  AlbanianC0derz Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
 10. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
 11. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
 12. AlbanianC0derz

  AlbanianC0derz Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me e bo rename .txt ose me edit me notepad ?
  PO t'ishte file ne anglisht e kisha bo let deobfuscated po ti e ke mar ke kinezt.
  Pse file esht i lidhem me m.uploadedit.com?

  T'ia kaloni mir.
   
 13. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Jo Me notepad nuk do te arrish shum . Me qellim e kam be obfuscated qe ta mos e shihni kodin . Gjuha kineze eshte pjes e obfuscated hahaha kupto nuk esht problemi qe ste ben TY me be deobfuscated por NUK BON ME U BOO ( faktikisht ben por nuk mundeni ) mos e provoni ate menyr . Provojeni ndonje rrug tjeter :)
   
 14. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Une spe muj me gjet hahaha :D i give up !
  Sorry, po edhe spo kam shume kohe mu marr me gjet passwordin...
   
  loneytunes pëlqen postimin.
 15. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Zgjidhja 4. Password: beyou

  E dekompallojm fajllin .exe me ane te VB Decompiler, shkojm tek kodi i frmLogin tek cmdLogin_Click shiqojm kodin me posht

  Code:
  Dim global_0040533C As Global
  loc_00404177: var_2C = Chr(98)
  loc_004041E6: var_18 = var_2C + Chr(101) + Chr(121) + Chr(111) + Chr(117)
  loc_004041F1: Me.SaveProp 'Ignore this = var_18
  loc_00404255: var_18 = txtKKK.Text
  loc_0040428A: edi = (var_18 = Me(14)) + 1
  loc_0040429F: If (var_18 = Me(14)) + 1 = 0 Then GoTo loc_0040443A
  loc_00404310: MsgBox("Fjalkalimi u gjet!", 64, "Done", 10, 10)
  
  Pra neve na nevojitet me gjet var_18 = var_2C + Chr(101) + Chr(121) + Chr(111) + Chr(117) ku var_2C = Chr(98). Thjesht e konvertojm ne baze te tabeles se ASSCI

  Code:
  Chr(98) = b
  Chr(101) = e
  Chr(121) = y
  Chr(111) = o
  Chr(117) = u
  Nuk me nevojitet VPS.
   
  enneaa, Blerim R., ﴾.﴿ dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 16. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Bravo . Pikerisht e kerkova kete por kishte edhe nje rrug ma te thjesht hahah ta bejm edhe ate nje level 7 Do ta publikoj sonte .
  Kisha lut kush ka aftesi me kodim le te shkruan edhe te behet me interesante :)
   
 17. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Update : Level 6 e Pa Zgjidhur
  Level 7 Added Level easy coded in c++ :D
   
 18. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Beje te pakten
  Code:
  system ("PAUSE")
  ne fund qe ta verifikojme a e kemi gjet passwordin ahahha
   
 19. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  po nese e gjen ai ka system pause :) haha
   
 20. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Bera shaka se e hap me cmd po deshe qe mos te mbyllet
   

Shpërndaje faqen

Loading...