1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Logo Per Server Minecraft

Tema tek 'Kërko Dizajne' e hapur nga Gevio, 17 Nëntor 2015.

 1. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pershendetje!
  Me duhet nje logo per nje server minecraft,
  Emri i server eshte: FuryCraft.
  Ajo cfare me duhet eshte nje logo qe ta perdor ne Forum, te jete dicka e thjeshte dhe PNG Transparent, te jete e njejte me madhesine e logos se forumit ITShqip...
  Faleminderit shume atij qe perpiqet!
   
 2. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
 3. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Shume faleminderit Lan!! Suksese punet e tua jane shume te bukura
   

Shpërndaje faqen

Loading...