1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

LOGO per MAKE UP

Tema tek 'Kërko Dizajne' e hapur nga t0ny73, 27 Gusht 2015.

 1. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje djema vajza etjer nese ka ,

  kishe pas nje kerkes tek ju per nje logo per MAKE UP ARTIST ( per grun :D )

  [*]Lloji i dizajnit : Logo
  [*]Madhësia e dizajnit : Sipsas deshires
  [*]Ngjyrat e dizajnit : sipas deshires ( provoni bardh e zi por nese keni ma mir porpozoni )

  [*]Teksti : MARIGONA MAKEUP ARTIST
  [*]Shembull :

  1: http://img11.hostingpics.net/pics/779739o1Xn30m.png
  2: http://madscientistdesignz.com/wp-content/uploads/2015/02/cedpage.jpg
  3: http://www.vivedesigns.com/wp-conte...5h340z1de52phkgc030h05948q5br41n5g0zjmzyg.jpg
  4: http://www.heidihamoud.com/wp-content/uploads/2015/02/LOGO21.jpg

  Jeni te lire ne punen

  Ju faleminderit
   
  Last edited: 27 Gusht 2015
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  E donn beleshh apo me keshh ?
   
 3. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  @bmwplako boni do propozime nese sdon belesh me bo futja permbi FOTO Copyright mos me mujt me ta mor une logon
   
 4. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Une po pyes e drejt osht me pyet ..
  Jo per copyright © skom nevoj une .. se ajo osht dite masnej leht kopjohet ..
  Po me te vertet po pyes ?
   
 5. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  ok te pergjigjna thjesht osht pun pa pare qe kerkoj ...
   
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ahh me gjithe qejf ta kisha boo nje super logo ..
  Po njerzt qka bojn projekte ,, zanonisht nuk kerkojn gjera pa para ..
  Te pershedes shokuu ..
   
 7. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ka dallim jeta private me pun

  kjo eshte diqka privatisht qe ves :)

  te faleminderoj qe more kohen mu pergjigj

  pershendetje
   
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Toni shpresoj ta beje dikush pasi ka shume dizanjera te afte.
  Dua te them dhe qe mos u merr shume me tipin me larte pasi e ka zakon te postoj ne cdo teme.Besoj se e kuptuar dhe vete.
  Klb :)

  Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
   
  t0ny73 pëlqen postimin.
 9. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  faleminderit per kurajo qe thesh ku rash :D

  klm
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 10. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nuk po muj me kuptu kto "duhet te keni se paku 20 postime" ??
  Ishalla ta bon dikush logon!!!
   
 11. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  i bona 20 postime ne forum
  e kan bo garant per ata qe futen per 1dit ose 2 e shfrytzojn antart e forumit edhe ikun

  osht per me kon aktiv ne forum

  flm
   
 12. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje, e kerkon Logon vetem me Tekst apo e kerkon qe brenda asaj logo te kete ndonje foto ?

  P.S Po te ishte ky Forum per ndihma me pagesa, ateher lirisht mund te theme nuk kishim pasur nevoje me punu ne jeten e perditshme por do kishim marrur rroga nga forumi por ka desht Zoti ende ka shume antar qe punojn dhe japin ndihma aq sa kane mundesi dhe nuk kerkojn asgje pervec nese ke deshire me ia dhene nje (pelqej) asaj ndihme, andaj ne kohen me te lire dhe me te shpejt do tet ofrohet ndihma nese jo nga une, nga antaret tjere.

  Mire u ndegjofshim.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 13. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Te gjith ketu jan treguar te gatshem te ndihmojne njeri tjetrin . Por antari me lart ka dhene nje pergjigje dhe une e mbeshtes perpos duhet shikuar dhe ky postimi.

  https://forum.itshqip.com/threads/kerkoj-nje-team-web-graph-dev.42623/

  Ky tipi ka vendosur te krijoj team per big projekte dhe kerkon logo Free?
  Duket paksa e çuditshme.
   
  bmwplako pëlqen postimin.
 14. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Sk
  Ska kurgjo quditshme ketu ky logo eshte per grun qa ka 1 biznis te vogel qe nuk don me investu keshtu qe une qe bona kerkes pern1 projekt e gjej me 1 rrug nje grafist qe me vyn

  Vetem logo pa foto ose nese ki diqka bukur shto e kqyri flm
   
 15. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  @sg1 pershendetje vetem shkrim sikur qato shembulla qe i kan qit ose nese ki ndonje ide je i lir ne kreativitet

  @immortal.boy edhe diqka nese kerkoj diqka me pages e diqka falas ajo eshte puna jem nese ka njerz qe me bajn fal ju faleminderoj nese kom diqka nevoj me pagu kerkoj me pages tash nuk dmth qe boj projekt me pare qe kom pare me gjujt tana ont
   
 16. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  tony qe ti kemi gjerat e qart, se kam fare problemin tek pagesa ! apo falas.
  Doja te thoja qe nese ti ke kaq para per te bere nje projekt qe po mbledh dizenjara, webmastera etc. Mund te paguash diken me nje kosto minimale dhe merr dicka profesionale.
  KLM
   
 17. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Flm shum per keshilla
  Por e di qa boj

  Kalo mir
   
 18. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Qe nje te thjesht pasi qe nuk kam me shume kohe te lire dhe nuk e di sakt se cilin dizajn e kerkon/pelqen.
   

  Attached Files:

  t0ny73 dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 19. t0ny73

  t0ny73 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  flm shum kisha pas deshir pak shkronjat ma thjesht sikur ai shembulli 1 qe e kom qit
   
 20. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
   

  Attached Files:

  DarKr0x pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...