1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Logo Per Klan COD

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga Gevio, 17 Janar 2016.

 1. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pershendetje,
  Dua nje LOGO te ngjashme me kete:
  [​IMG]
  Keta jane FaZe Clan... Sic mund ta shikoni ne logon e tyre keta kane nje F te kthyer mbrapsht dhe nje C.

  Une dua dicka te ngjashme me kete por te jete DaWn Clan. Dicka te ngjashme por jo te jete identike me kete logo :)

  Faleminderit shume per mundimet tuaja!
   
 2. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro un mundem me ta bo shum tnjejt me kta vetem shkronjen F e boj D edhe jemi n rregull
  po nese don mujna me bo naj modifikim diqka me dal logo ma ndryshe
  cilen menyre kishe pas deshire ti?
   
 3. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Faleminderit per ndihmen Lan....
  Atehere pasi u mendova, po mendoja nese mund te beje nje logo te till si kjo qe kam vizatuar:
  [​IMG]
  Nuk kam dore per pikture keshtu qe jam munduar qe ta bej sa me mire te mundem.
  Sic e shikon ne foto, shkronja "D" eshte kthyer permbys dhe perngjan me nje doreze Playstation3 dhe shkronja "C" eshte kthyer per poshte gjithashtu duke lene pershtypjen e nje njeriu nese e verhen mire.
  Nese mundesh te besh nje logo si kjo qe kam ilustruar une do te isha shume mirenjohes. Nese ti ke kohe dhe nese nuk e ke problem mund te besh edhe nje logo si ajo qe kam dhene me larte te lutem? Beje pak me ndryshe nga ajo qe kam dhene pasi nuk dua te jene identike, nese mundesh te mi beshe keto 2 logo do te isha shume mirenjohes :)
  Falemindeirt per interesimin dhe per ndihmen :D
   
 4. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro besoj qe ta boj sonte dikur vone per arsye qe deri ne ora 23:00 jam ne pune
   
 5. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Dakort shume faleminderit :D
   
 6. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Lan, e perfundove punimin?
  Faleminderit...
   
 7. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  boom3rang, Liridoni dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,564
  Pëlqimet:
  645
  Pikë nga trofetë:
  243
  LanAliu pëlqen postimin.
 9. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Shume faleminderit Lan. Punimi i shkelqyer pikerisht ashtu sic une e doja :D PSD e ke akoma?
   
 10. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  po bro ta dergoj ne pm
   
 11. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Dakort shume faleminderit :)
   
 12. taulantmehmeti

  taulantmehmeti Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  po more
  jom student i dizajnit grafik edhe punoj moti me dizajn,3D,ilustrime,logo,postera... e kom punu logon e radiio prishtines edhe punoj projekte edhe jasht venit
  qe don shkrujem -mujna me bo diqka ama pa pare ncuk.
   
 13. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  E kam marre logon nga LanAliu, dhe gjithashtu, une shkruajta ketu per ta marre falas dhe jo per te blere.
   
  Erooniti pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...